piatok, 05.04.2024|Posledná aktualizácia 6.4.2024 13:54

Košice pomerne jasne zvládli druhé štvrťfinále v Banskej Bystrici a zahrajú si zaslúžene semifinále play-off. MIBA a Bardejov v tejto sezóne končia.

Zverenci Richarda Bača išli za svojim cieľom od úvodných minút druhého štvrťfinále, skóre zápasu otvoril už v druhej minúte najlepší strelec extraligy Marton. Už o minútu pridal Terpaj druhý gól, dva góly Yosela znamenali už štvorgólové vedenie favorita. Po nepríjemnom strete s Rafanidesom prišli hostia o zraneného Martona, Čief znížil na rozdiel troch gólov. Kapitán Bačo však vrátil "oranžových" na gólovú cestu, tvrdú hru domácich v závere prvého dejstva využil Terpaj, keď premenil dva desaťmetrové kopy, MIBA navyše prišla o vylúčeného Kohúta, ktorý si neudržal nervy na uzde.

Po zmene strán zavŕšil hetrik Yosel, predtým sa ešte do streleckej listiny zapísal aj kolega z kostarickej reprezentácie Jean Jimenez. Desiatku v sieti domácich zavŕšil pekným gólom Serbin. Ďalšie góly Štiavničky dlho nevideli, aj keď tutoviek bolo vidieť na oboch stranách neúrekom, podarilo sa to až v poslednej minúte Horníkovi a tak si Košičania počkajú na svojho semifinálového súpera. Najlepší strelec domácich Filip Rafanides zhodnotil zápas pre bbonline: „Ťažko sa to hodnotí, lebo sme boli pripravení na to, že ten začiatok musíme zachytiť, že musíme bojovať. Stal sa presný opak, na začiatku sme prehrávali 0:4 a s takýmto kvalitným súperom sa to už ťažko dobieha. Im vyšlo všetko. Bola tam aj frustrácia, však máme troch hráčov zranených, museli sme to nejako plátať na poslednú chvíľu. Sezóna nám veľmi nevyšla, sme trošku sklamaní. Dostali sme jedného z najťažších súperov a keď si každý povie, že dal do toho všetko, tak budem spokojný. Zo začiatku sezóny sme hrali veľmi dobre, získavali sme body. Potom sa nám to začalo trošku rozpadať, ku koncu sme opäť trošku doťahovali, ale tu sa ukazuje, že v tej sezóne je každý bod dôležitý, lebo to určuje pozíciu do play-off. Pokiaľ ide o budúcu sezónu, tak uvidíme, čo bude. Určite by bola škoda to tu nezachrániť v Bystrici. Uvidíme, či budú nejaké ponuky. Ja ešte neviem, ako sa rozhodnem, ale verím, že sa tu futsal zachráni.

Pred návštevou takmer 800 divákov Levice zvíťazili v Nových Zámkoch 5:1 po skvelom prvom polčase, v ktorom strelili štyri góly. Séria hrajúca sa na dve víťazstvá sa tak vracia späť do Levíc, kde utorok 9.4. spoznáme ďalšieho semifinalistu. Dva góly strelil Tomáš Bielik, za domácich sa strelecky presadil iba ich najlepší strelec Adrián Procháczka.

Milan Chudý, tréner Levíc bol po zápase spokojný. "Po piatkovom zápase, kde sme sa dostali z vyhratého zápasu do ťažkej situácie, sme si dali jasný ciel a to doviesť sériu naspať do Levíc. Predchádzala tomu aj príprava, kde som ako tréner nechcel podceniť žiadny detail. No ak mám povedať pravdu, do Nových Zámkov sme šli dobre pripravení, čo sa určite odzrkadlilo na našej hre. Výsledok hovorí jednoznačne v náš prospech, no súper nás dostatočne preveril. Vytvoril si šance, no nerealizoval ich s efektivitou, naopak my sme trestali chyby súpera. Musím však podotknúť, že domáci zanechali fakt dobrý dojem, hrali do poslednej minúty zápasu, no ja musím mojich zverencov pochváliť za predvedený výkon a splnenie taktických pokynov do bodky. Presne v takomto zápase, kde sme mali priam nôž na krku sa ukázal charakter a mentalita nášho mužstva, že aj keď nie vždy ide všetko podľa našich predstav, no my sa takouto situáciou dokážeme vysporiadať a pracovať. Tiež by som chcel pochváliť divákov, atmosféra bola vynikajúca a aj návšteva solídna. Chcel by som poďakovať naším fanúšikom ,že si našli cestu a podporili nás v tak ťažkom prostredí. Mi sa však musíme ešte pripraviť na domáci zápas, pretože ešte stále nič nie je rozhodnuté preto vás všetkých chcem pozvať v utorok od 19.00 do športovej haly v Leviciach na rozhodujúci zápas ¼ finálovej série."

Lučenec aj vďaka hetriku Ostráka pohodlne postúpil do semifinále, pre nováčika z Bradejova sa sezóna končí. Prekvapenie sa zrodilo na bratislavskej FTVŠ-ke, akadémia Pineroly nedokázala Prievidzi streliť ani gól a tak po víťazstve 3:0 vracia sériu na Hornú Nitru, kde sa v utorok, podobne ako v Leviciach rozhodne o zložení semifinálových dvojíc. To štartuje 19.apríla v Lučenci a Košiciach.

Výsledky 2. 1/4-finále play-off Niké Futsal Extraligy:

MIBA Banská Bystrica - Podpor Pohyb Košice 1:11 (1:7) - na zápasy 0:2
⚽️ 12. Čief - 2. Marton, 3., 20. a 20. Terpaj, 6., 7. a 24. Yosel, 16. Bačo, 23. Jimenez, 25. Serbin, 40. Horník
Podpor Pohyb Košice postúpili do semifinále play-off

MŠK Futsal Nové Zámky - Futsal team Levice 1:5 (1:4) - na zápasy 1:1
⚽️ 8. Procháczka - 6. a 23. Bielik T., 6. Jakubík Sz., 12. Bačík, 15. Fedyk

Partizán Bardejov futsal - MIMEL Lučenec 3:9 (1:7) - na zápasy 0:2
⚽️ 17. Varga, 34. Vilček, 40. Beliš - 3. Washington, 4. a 31. Romero Molero, 6., 7. a 25. Ostrák, 8. Berky A., 9. a 11. Rafael Durval
MIMEL Lučenec postúpili do semifinále play-off

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - FSC Prievidza 0:3 (0:0) - na zápasy 1:1

17.5.2024 - prípadný 5.zápas

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

3.5.2024

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

2.5.2024

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali