sobota, 06.04.2024|Posledná aktualizácia 7.4.2024 14:36

Zverenci Antona Brunovského prehrali nešťastne so Slovinskom 2:3 v súboji o bronz na Istria Nations Futsal Cup 2024 v chorvátskom Novihrade.

Anton Brunovský, hlavný tréner U-19: "Dnešné hodnotenie by som rád začal slovami jedného z našich lídrov a dnešného kapitána Miška Varša, ktorý sa chalanom prihovoril pred zápasom so slovami: “Je jedno akým výsledkom dopadne dnešný zápas, ale dôležite bude to, aby sme si po zápase mohli spoločne povedať, že sme do toho dali všetko”. Som nesmierne hrdý na tento tím, že si zobrali k srdcu Miškove slová a na ihrisku nechali srdce. Chýbala už len čerešnička na torte a to v podobe víťazstva, ktoré nám ušlo v zaverečných minútach. Hlavne v prvom polčase sa nám darilo súpera dostavať pod tlak či už umnou aktivitou na polovici ihriska čo opäť využil v náš prospech Paťo Kajaba a štandardkami, ktoré sme dokázali neustále zakončovať. Po jednej z nich sme šli do vedenia a do šatne sme si niesli tesný náskok.

Druhá polovica zápasu už bola v réžií Slovincov. Jednoduchou hrou na pivota nás nútili viacej sa brániť a o loptu sme museli bojovať v súbojoch s fyzicky zdatnejším súperom. Chceli sme eliminovať ich prvú dominantnú štvoricu ale v náš neprospech boli aj nazbierané fauly. Naše šance sme nedokázali premeniť, chýbal nám kľud v zakončení a po dvoch identických góloch sme museli 3 minúty pred koncom pristúpiť k hre bez brankára. Výsledok sa nám už nepodarilo zvrátiť a tak sme na turnaji obsadili konečné 4. miesto."

Ak by som mal zhodnotiť turnaj pár vetami, tak pre nás to bola skvelá príležitosť ako naberať cenné skúsenosti v takýchto ťažkých zápasoch. Celý turnaj sme odohrali na 3 štvorice s rovnakou minutážou. Pre niektorých hráčov to bol najťažší doterajší zápas aký v živote odohrali. Chceli sme chalanov vidieť v rôznych zloženiach štvoríc ale hlavne sme chceli dať príležitosť všetkým hráčom. Mrzia nás akurát drobné zranenia hráčov, ktorých sme nemohli do niektorých zápasov použiť ale v prvom rade sme nechceli nič riskovať. Po prvýkrát sme mali možnosť si vyskúšať aj hru bez brankára. Je to pre nás ďalšia nová skúsenosť z ktorej si určite berieme do budúcna cenné informácie. Vieme na čom ešte musíme do budúcna popracovať a kde sa chceme zlepšiť. Pevne veríme, že sa nám spoločnými silami podarí naplniť náš dlhodobý cieľ.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým hráčom a celému realizačnému tímu za bezproblémovú a vzornú reprezentáciu našej krajiny."

2.FINÁLE PLAY-OFF: Košice uštedrili Lučencu prvú prehru v sezóne a vyrovnali stav série

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

3.5.2024

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

2.5.2024

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov