10.kolo Niké Futsal Extraligy: Prievidza stratila prvé body s Košicami, rekordné víťazstvo obhajcu z Lučenca

piatok, 25.11.2022|Posledná aktualizácia 27.11.2022 11:27

V predohrávke 10.kola Niké Futsal Extraligy zvíťazila MIBA Banská Bystrica nad Levicami 5:2. Zverenci M. Majlinga oplatili súperovi prehru z úvodu sezóny 2:9.

Zhodnotenie zápasu Levicami: Netradične vo štvrtok sme cestovali na zápas 10. kola Niké extraligy na pôdu Banskej Bystrice. Vedeli sme, že Bystrica nám bude chcieť vrátiť požičané z úvodu sezóny, keď sme ich na domácej palubovke zdolali pomerom 9:2. Od úvodu sa hral svižný futsal. Útoky sa striedali na oboch stranách. Ako prvý sme sa presadili my, keď po peknej prihrávke v 7. min. Gabaš volejom prestrelil domáceho gólmana a otvoril skóre stretnutia na 0:1. Naša radosť netrvala dlho, keď domáci po dvojitom hraní s brankárom a po nariadenom nepriamom kope vyrovnali v 9.minúte na 1:1. Našich chlapcov tento moment nerozladil a snažili sa hrať svoju hru. Vypracovali sme si neskutočne veľa šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Potvrdilo sa známe „nedáš-dostaneš“. Domácim sa podarilo do polčasu streliť ešte dva góly a spokojnejší odchádzali na polčasovú prestávku.

Po zmene strán hneď v prvej minúte druhého polčasu zavelil do útoku náš kapitán a nádhernou strelou vrátil našich do zápasu a znížil stav na 3:2. Domáci však po našej chybnej rozohrávke a zlom vybehnutí Bielika opäť dokázali zvýšiť náskok na 2 góly a zvýšili na 4:2. Ani tento moment nerozhodil našich chlapcov a vždy sa snažili hrať svoju hru. Vypracovali sme si rovnako ako v prvom polčase množstvo šancí, no nedokázali sme ich premeniť. V tomto stretnutí sa od nás odvrátila aj šťastena, keď sme nastrelili 2x brvno a raz tyčku domácej bránky. V tomto zápase nám asi nebolo súdené bodovať, keď sme nedokázali dopraviť loptu za chrbát domáceho brankára ani vtedy, keď bola pred našimi hráčmi prázdna brána.

Žilinský Makroteam čakala náročná úloha na palubovke úradujúceho slovenského šampióna, navyše pre choroby a trest za červenú kartu z Komárna vo výrazne oklieštenej zostave. Zverenci reprezentačného trénera mladých hráčov spod Dubňa vôbec nešetrili a nastrieľali im 19 gólov.

CopyLeaders Prievidza do dnešného duelu s Košičanmi nestratila ani bod. Svoj zámer pred utorňajším šlágrom proti Lučencu začala napĺňať už v prvej minúte, kedy Petrušić otvoril skóre. V 17.minúte potrestal ruku Sasáka z krátkej penalty Horvat. Pred prestávkou stihol znížiť na rozdiel jediného gólu Horník.

Na palubovke sa bojovalo o každý centimeter, na gól sa však čakalo viac ako desať minút. Chybu v rozohrávke využil na vyrovnávajúci gól Matis. Po góle Serbina siahali "východniari" na všetky góly, pre favorita napokon v poslednej minúte zachránil aspoň bod Fraňo.

Nové Zámky prehrali v lige posledné tri zápasy, v Bratislave chceli túto negatívnu sériu prerušiť. O tom, že si povezú domov všetky body, rozhodli už do polčasovej prestávky, keď strelili kvarteto gólov. Lauko síce krátko po prestávke znížil, napokon však aj druhé dejstvo výsledkovo ovládli futsalisti MAYERSONu.

Výsledky 10.kola Niké Futsal Extraligy 2022/2023:

MIBA Banská Bystrica - Futsal Team Levice 5:2 (3:1)
⚽️ 9. Telúch, 15. Čief, 19., 28. Konder, 38. Mičuda - 7. Gabaš, 21. Rakica

MIMEL Lučenec - ŠK Makroteam Žilina 19:0 (6:0)
⚽️ 3., 4., 15. Fehérvári, 7., 25. Washington, 7., 25. Grcić, 16., 22., 32. Ostrák, 29., 36. Leovski, 29. Čeřovský, 30., 38. Směřička, 30. Baláž vlastný, 31., 40. Bačo, 38. Babiak

CopyLeaders Prievidza - Podpor Pohyb Košice 3:3 (2:1)
⚽️ 1. Petrušić, 17. Horvat (6m), 40. Fraňo - 19. Horník, 31. Matis, 37. Serbin

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - MAYERSON Nové Zámky 1:6 (0:4)
⚽️ 23. Lauko - 2., 31. Molda, 15. Marík M., 17. Lengyel, 19. Kodhaj vlastný, 37. Bombicz

Dnes

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

Dnes

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

TOP FUTSAL 2023 - Nominácie vo všetkých siedmich kategóriách

3.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca