1/2-FINÁLE PLAY-OFF: Košice konečne dobyli Prievidzu, Lučenec vykročil víťazne proti Pinerole

sobota, 15.04.2023|Posledná aktualizácia 16.4.2023 11:13

Podpor Pohyb Košice v základnej časti Prievidzu nezdolal, podarilo sa mu to až v prvom semifinále play-off, keď strelil na Hornej Nitre 7 gólov.

Zápas začali aktívnejšie hostia už v prvej minúte sa do dobrej šance dostal Miroslav Ivan. Adam Vrábel na druhej strane neuspel po strele z diaľky a tak po krásnej individuálnej akcii a otočke na lopte otvoril skóre Marek Kuruc v 4.minúte - 0:1. Už v nasledujúcej minúte potrestal chybnú rozohrávku Petráša Ivan - 0:2. CopyLeaders začali hrať bez brankára, znížiť mohol Vrábel aj Patrik Zaťovič, podarilo sa to však až Marianovi Petrášovi, ktorý našiel miesto medzi nohami Obermana - 1:2. Po nešťastnom strete prišli hostia o Ivana, najlepšieho strelca v extralige juniorov do 20 rokov, po zápase ho sanitka previezla do nemocnice s podozrením na zlomenili prsta na pravej nohe. Košičania však strelili na konci štrnástej minúty ďalší gól, Kuruc našiel dlhou prihrávkou Maroša Sasáka a ten hlavou prekonal Martina Radošinského - 1:3. Prvú strelu Obermana cez celé ihrisko ešte Zaťovič zachytil, druhá však už skončila v sieti - 1:4. Štyri sekundy pred odchodom do kabín Zaťovičovu strelu nešťastne tečoval Sasák do bránky hostí - 2:4.

Po obrátke mali v úvode prevahu domáci, svoje šance nepremenili a tak sa skóre menilo v prospech košického Podpor Pohybu, Peter Serbin našiel úplne voľného Filipa Korčeka a ten už nemal problém skórovať - 2:5. Po chybe v hre s piatimi prievidzkými hráčmi v poli sa na bránku rútil Martin Pechy, jeho strelu vyrazil rukou Zaťovič a rozhodca belavý mu ukázal červenú kartu, v druhom zápase v utorok tak bude najlepší strelec ligy CopyLeaders chýbať. Penaltu bezpečne premenil Peter Serbin v čase 25:34 - 2:6. Domáci si nechceli pripustiť stratu zápasu a Juraj Laco po umiestnenej strele znížil - 3:6 a v 31.minúte potrestal faul pred bránkoviskom nekompromisne aj Adam Vrábel - 4:6. Gólovú bodku za zápasom dal už v 32.minúte svojim druhým gólom do prázdnej bránky Korček - 4:7. Ďalšie góly už nepadli vďaka dobrým zákrokom brankárov, séria sa presúva na východ, kde je v utorok v Šaci na program druhé semifinále. Košice si v prípade víťazstva predĺžia sezónu a zahrajú vytúžené finále, Prievidza keď neuspeje, prevezme bronzové medaile a sezóna pre nich skončí.

Kapitán hostí Antonio Hernández bol s výsledkom spokojný: "Fantázia, sedem gólov, krásny zápas so šťastným koncom pre nás, ale išli sme si za tým od začiatku. Dnes sme boli pripravení na všetky varianty, dodržiavali sme minimálne 90 percent, čo nám povedal tréner pred duelom, tak to išlo pomerne ľahko, góly do prázdnej bránky už iba vyplynuli z toho. Už minulú sezónu sme chceli skončiť čo možno najvyššie, nepodarilo sa - skončili sme štvrtí. Nešťastne sme tu Prievidzi vtedy prehrali zápas o bronz. Mali sme im čo vracať a ja verím tomu, že druhý krok doma spravíme, zvládneme ho a do Prievidze už cestovať opäť nebudeme musieť."

Marinovi Jukičovi nebolo po pokazenom zápase veľmi do reči, svojim zverencom vyčítal veľa nevynútených chýb. Do Košíc ale pocestujú s cieľom zatiaľ nie dobre sa vyvíjajúcu sériu v play-off otočiť.

Lučenec si podľa očakávania poradil s Pinerolou, aj keď sa pomalšie rozbiehal. Gólman Podhájecský privádzal favorita do zúfalstva, aktívny v zakončení bol najmä Marcilio. Na gól sa čakal až do 16.minúty, kedy konečne odklial bránku hostí Igor Leovski, ktorý sa dostal šťastne k odrazenej lopte a nekompromisne ju poslal k žrdi - 1:0. Delovku Marcilia zastavila spojnica bránky Pineroly, jeho ďalšiu strelu z uhla zastavili obe žrde, odrazenú loptu ale poslal do siete Belaník - 2:0. Osem sekúnd pred koncom polčasu ešte ponúkol Leovski gól Martonovi a ten nezaváhal - 3:0. Do druhej dvadsaťminútovky lepšie vstúpila bratislavská akadémia, jej priamočiaru akciu na jeden dotyk po osi Marušinec - Nestorik na konci 22.minúty pretavil v zníženie Buzek - 3:1. Belaníkovu tečovanú strelu zastavilo brvno, štvrtý gól priniesla ukážkova zahratá štandartka. Roh Grcića posunul Leovski na Marcilia a ten konečne strelil gól, ktorý si dnes určite zaslúžil - 4:1. Gólovú bodku dal brankár domácich Kušnír, ktorý v 34.minúte potrestal hru bez brankára Pineroly. Ďalšie góly už slušne zaplnená ARENA v Lučenci nevidela, aj keď sa skóre mohlo niekoľkokrát meniť ešte na oboch stranách.

Marián Berky, tréner Lučenca: „V prvom polčase sme sa nevedeli strelecky presadiť aj napriek tomu, že sme si dokázali vypracovať veľa príležítostí. Chvalabohu, že sme ku koncu polčasu dokázali skórovať. Ani vstup do druhého polčasu nebol ideálny. Povedali sme si v šatni, že chceme streliť ešte nejaké góly, ale v prvom rade riešiť dobrú defenzívu. Začali sme sa so súperom naháňať, hrať futbal, a nehrali sme futsal. Trošku sme to prestriedali, chcel som dať šancu všetkým hráčom, ale bolo vidieť, že v tom máme potom chaos. Musíme byť dominantnejší a nepúšťať súpera do šancí, lebo ideme teraz do Bratislavy, kde dá do toho súper všetko. Dnes Pinerole chýbalo niekoľko hráčov, takže si dovolím tvrdiť, že tam to bude iný zápas.“

Výsledky 1/2-finále play-off - 1.zápasy (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

CopyLeaders Prievidza - Podpor Pohyb Košice 4:7 (2:4) - na zápasy 0:1
⚽️ 12. Petráš, 20. Sasák vlastný, 28. Laco, 31. Vrábel - 4. Kuruc, 5. Ivan, 14. Sasák, 18. Oberman, 22. a 32. Korček, 26. Serbin (6 m)

MIMEL Lučenec - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 5:1 (3:0) - na zápasy 1:0
⚽️ 16. Leovski, 19. Belaník, 20. Marton, 32. Marcilio, 34. Kušnír - 22. Buzek

PROGRAM SEMIFINÁLE PLAY-OFF Niké Futsal Extraligy:

Semifinále play-off - 2.zápasy:

18.apríla 2023 o 19:45 hod Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - MIMEL Lučenec
18.apríla 2023 o 20:00 hod Podpor Pohyb Košice - CopyLeaders Prievidza

Semifinále play-off - prípadné 3.zápasy:

21.apríla 2023 CopyLeaders Prievidza - Podpor Pohyb Košice
21.apríla 2023 MIMEL Lučenec - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava

FINÁLE PLAY-OFF - na 3 víťazné zápasy:

Finálová séria odštartuje 21.apríla, respektíve 28.apríla podľa počtu zápasov semifinále.

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

27.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta