1/2-FINÁLE PLAY-OFF: Vo finále vyzvú Košice Lučenec, Prievidza si prevzala na východe bronz

streda, 19.04.2023|Posledná aktualizácia 20.4.2023 12:01

Už po dvoch zápasoch semifinále play-off sme spoznali oboch finalistov. Lučenec postúpil po víťazstve na Pinerole 6:1, Podpor Pohyb Košice nedali šancu v domácom prostredí Prievidzi.

Finálová séria hrajúca sa na tri víťazstvá odštartuje v Novohrade už tento piatok. Obhajca cestoval do hlavného mesta s imperatívom postupu, čo sa mu napokon aj zaslúžene podarilo. Prvú dobrú príležitosť mali domáci, Kyjovský však mieril vedľa. A tak zahrmelo na druhej strane, keď Greško otvoril skóre - 0:1. Už v nasledujúcej minúte ponúkol Washongton rovnakému strelcovi aj druhý gól do prázdnej - 0:2. Pinerola mohla potrestať nájazd na prázdnu bránku, Kušníra ale zastúpil Marcilio. Keď sa neujala ale štiplavá strela Kesziho a dobrá šanca Marišinca, ponúkol tretí gól Leovskemu Bačo - 0:3. Konečne sa dočkali aj domáci, keď po prečíslení znížil Genčúr - 1:3. Tak sa išlo aj do kabín, aj keď domáci dostali favorita pod tlak a vypracovali si ešte zotri dobré šance na skórovanie, delovku Belaníka zastavilo iba brvno.

V 25.minúte potrestal chybnú rozohrávku gólom do prázdnej bránky Marcilio - 1:4. Pinerola začala zapájať do útoku aj gólmana, nemala už čo stratiť, no postupne jej dochádzali sily, vyvrcholenie sezóny zápasy nasledujú v rýchlom slede. Piaty gól si pripísal v 34.minúte z priameho kopu opäť Marcilio - 1:5. A Brazílčan dal bodku za zápasom už v nasledujúcej minúte, kedy dokonal čistý hetrik - 1:6.

Košičania avizovali problémy so zostavou, keďže po piatej žltej karte v Prievidzi nemohol nastúpiť reprezentant Kuruc. Najlepší strelec extraligy U-20 Ivan si z Hornej Nitry priniesol zlomeninu a tak rovnako chýbal. Túžba po finále ale urobila divy a tak Richard Bačo vyskladal dobrý tím, ktorý napokon aj slávil úspech. Skóre otvoril už po 26 sekundách Matis, keď Kofčák naviazal na seba až trojicu hosťujúcich hráčov a ponúkol tutovku - 1:0. V tretej minúte mohol zvýšiť Korček, neujala sa ani šanca Sasáka, ktorého skvelé chvíle ale ešte iba prišli. DRuhý gól domácich pridal síce na dvakrát, ale predsa Trojan - 2:0. Najkrajší gól zápasu videla zaplnená hala v 8.minúte. Serbin priťukol priamy kop Sasákovi a ten delovkou vymietol pavučinu Radošinského bránky - 3:0. Ďalšie šance Podpor Pohyb nevyužil, na druhej strane Vrábel nedočiahol na strieľanú prihrávku. Ku štvrtému gólu domácim dopomohol Mokrý, ktorý nešťastne tečoval strieľanú prihrávku Sasáka - 4:0. CopyLeaders sa mohli vrátiť do zápasu v 18.minúte, Vrábel však nepremenil desaťmetrový kop.

Druhý polčas začali Košičania náporom, umne držali loptu aj s Obermanom v poli, čo využil na svoj druhý gól v zápase Sasák - 5:0. Hetrik hráč s číslom 4 na žlto-modrom drese dokonal v 28.minúte, keď opäť nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste z priameho voľného kopu - 6:0. A keď Fraňa vychytal z uhla Oberman, bolo každému jasné, že domáci si zahrajú finále. Nič nie je nemožné... Košičania to už raz potvrdili vo finálovej sérii proti vtedy slávnemu Slov-Maticu FOFO, keď ho dokázali poraziť v piatom zápase, dokonca v Bratislave. Prievidžania si z rúk šéfa exekutívy SF Vladimíra Ambrozeka prevzali bronzové medaile a po skončení sezóny získajú prémiu od Slovenského futsalu za tretie miesto vo výške 1.500,- eur.

Musím sa poďakovať tímu a trénerovi. Plnili sme pokyny a vyšlo nám v podstate všetko. Strelili sme pekné góly, udržali sme nulu a bol to ukážkový tímový výkon. Tešíme sa z postupu do finále,“ povedal pre portál košiceonline.sk autor hetriku Maroš Sasák. Štart trojgólového strelca bol pritom do poslednej chvíle otázny. „V piatok som utrpel zranenie päty a do poslednej chvíli som nemohol trénovať. Nevedel som, či nastúpim. Na nohy ma postavila kryokomora a zjavne mi to pomohlo. Asi do nej zájdem aj pred finále. Podstatné však bolo, že mi prejavil dôveru tréner. Som rád, že som ju oplatil gólmi.

Dali sme do toho od úvodu všetko. Strelili sme rýchly gól a potom sme to už kontrolovali. Prievidza sa snažila, ale zvládli sme to. Čakali sme, že budú hrať dlhšie power play, ale hrali to až v druhom polčase,“ poznamenal pre košický portál kosiceonline.sk Richard Oberman, podľa ktorého je postup do finále vzhľadom na výkony predvedené v oboch semifinálových dueloch plne zaslúžený. „Nešli sme tam v pozícii favorita, ale chceli sme ukázať košické srdiečko. Napokon sme vyhrali sériu na 2-0 a to je výborné. Som rád, že sme potešili našich divákov a radi ich privítame na finálovom zápase proti Lučencu. Pôjdeme pekne krôčik po krôčiku a urobíme všetko preto, aby sme ich potrápili. Dáme do toho väčšie srdiečko ako v základnej časti a musíme hrať veľmi takticky. Potrebujeme útočiť, pretože nikomu sa nechce brániť. Musíme však hrať s rozumom.

Výsledky semifinále play off - 2. zápasy (hralo sa na 2 víťazné zápasy):

Podpor Pohyb Košice - CopyLeaders Prievidza 6:0 (4:0)
⚽️ 1. Matis, 6. Trojan, 8., 23. a 28. Sasák, 17. Mokrý (vlastný)
konečný stav série: 2:0, do finále postúpili Košice

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - MIMEL Lučenec 1:6 (1:3)

piatok 5.mája

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom