13.kolo NFE: Prvá strata bodov Lučenca prišla v Košiciach, Pinerola zdolala Prievidzu

sobota, 27.01.2024|Posledná aktualizácia 28.1.2024 08:23

Obhajca z Lučenca stratil prvé body až v trinástom kole, na horúcej pôde v Košiciach zachránil remízu pre zverencov Mariána Berkyho v 37.minúte Washington.

Reklamu na futsal videla košická Stará Jazdiareň, 700 divákov si vychutnal skvelý zápas obhajcu proti Košiciam. Duel sa napokon skončil remízou, domáci dvakrát viedli, na gól Korčeka odpovedal ešte v prvom polčase Leovski. Ivan zariadil polčasové víťazstvo pred Podpor Pohyb, Washingtom ale tri minúty pred koncom vyrovnal.

Levice nezačali proti Banskej Bystrici ideálne, pomaly sa rozbiehali a inkasovali ako prví, keď Bielika, ktorý si pred zápasom prebral ocenenie za najlepšieho hráča extraligy za mesiac december 2023, prekonal Blihár. Ešte do polčasovej prestávky ale preklopili vedenie na domácu stranu Fedyk s kapitánom Rakicom. Dôležité víťazstvo potvrdil v polovici druhého dejstva Tomáš Bielik.

Bardejov proti vysokoškolákom z Bratislavy ovládol prvý polčas, Lauko po prestávke znížil, dva góly domácich ale zabezpečili tri body pre zástupcu z východu. Pinerola zdolala Prievidzu 5:1.

Výsledky 13.kola Niké Futsal Extraligy:

Podpor Pohyb Košice - MIMEL Lučenec 2:2 (2:1)
⚽️ 9. Korček, 10. Ivan - 9. Leovski, 37. Washington

Futsal Team Levice - MIBA Banská Bystrica 3:1 (2:1)
⚽️ 17. Fedyk, 20. Rakica, 30. Bielik T. - 13. Blihár.

Partizán Bardejov futsal - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 4:2 (2:0)
⚽️ 6. Vilček, 18. a 31. Burcák, 27. Berecký - 23. a 37. Lauko

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - FSC Prievidza 5:1 (1:0)
⚽️ 18. Strapek, 27. Nestorik, 28. Kusyn, 40. a 40. Kyjovský - 32. Sobota

ŠK Makroteam Žilina - MŠK Futsal Nové Zámky 3:4 (2:3)
⚽️ 6. a 17. Bistiak, 31. Baláž - 10., 11. a 14. Ruan Jodi, 22. Procháczka

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

Dnes

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali