1/4-FINÁLE PLAY-OFF: Prievidza nešetrila oslabené Komárno, penaltová dráma na Pinerole pre Levice

sobota, 01.04.2023|Posledná aktualizácia 4.4.2023 11:16

Máme za sebou kompletný program úvodných štvrťfinálových zápasov play-off. Lučenec, Prievidza aj Košice potvrdili úlohu favorita, Pinerola musí v Leviciach zvíťaziť.

Zverenci Mariána Berkyho sa na Nové Zámky zodpovedne pripravili, v oboch polčasoch nastrieľali svojmu súperovi po šesť gólov a budúci piatok pocestujú do Milénia pre povinný postup. Reprezentačný tréner zhodnotil úvodné vystúpenie MIMELu vo vyraďovacej fáze sezóny: "Začala nám nová súťaž - Play off. Všetci sme si uvedomili, že ku nášmu cieľu potrebujeme 7 víťazstiev. Dnes sme plnili všetky pokyny a išli sme si od začiatku zápasu až po koniec za víťazstvom. S výsledkom a aj hrou sme spokojní. Dnes to bolo jednoznačné a súpera sme ku ničomu nepustili. Ďakujeme za podporu našim skvelým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť dnes."

Prievidza nešetrila na Hornej Nitre Komárno, ktorému chýbali pre červené karty z posledného kola základnej časti kľúčoví hráči. Už prvý polčas rozhodol o všetko, keď sa skončil 7:1. Talentovaný Adam Vrábel strelil štyri góly, hetrik pridal Laco. Marin Jukić, tréner CopyLeaders bol po zápase spokojný: "Hostia prišli s oslabeným mužstvom a to sme využili najlepšie, ako sa dalo. Aby sme túto štvrťfinálovú sériu otvorili skvelým víťazstvom. Zlou vecou sú dve zranenia, ktoré sa stali, ale bohužiaľ to sa v športe stáva. Chcel by som poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí fandili od prvej do poslednej minúty a na konci oslávili s nami toto víťazstvo."

Košický Podpor Pohyb predviedol proti nepríjemnej Banskej Bystrici skvelý obrat, keď v zápase prehrával už 1:4. O lepšej východiskovej pozícii pred odvetou rozhodol v poslednej minúte víťazným gólom Kuruc.

Penaltovú drámu videla bratislavská hala FTVŠ. V prvom polčase padlo 10 gólov, po päť na každej strane. Po štyridsiatich minútach svietil stav 7:7, predĺženie prinieslo po góle na každej strane a tak rozhodli strely zo 6 metrovej vzdialenosti, v ktorom mali lepšie nervy hostia. Zhodnotenie zápasu od trénera Levíc Milana Chudého: ,,Na prvý štvrťfinálový zápas sme cestovali v oklieštenej zostave, kde nám pre karty chýbal Bačík a pre chorobu absentoval Viglaš, čo sme v podstate museli riešiť za jazdy, no cieľ sme mali taký istý a to bol víťazný vstup. Hráči boli na play-off nastavení a išli za vytúženým cieľom, no však vstup do zápasu nám nevyšiel, keď súper do 7.minúty zápasu šiel do vedenia až 4:1. Viera a sila mužstva sa ukázala opäť a to v tej forme, že do polčasu sa odchádzalo do kabín za nerozhodného stavu 5:5. Druhý polčas sme zas misky váh naklonili na našu stranu do stavu 7:5. Súper opäť zareagoval hrou power-play a vrátil sa do zápasu, dokázal 12 sekúnd pred koncom zrovnať na 7:7. Pokračovalo predĺženie, kde súper išiel opäť do vedenia 8:7, ale druhý polčas predĺženia sme sa zamerali tentokrát na hru power play my aj napriek tomu, že súper mal 5 faulov. Skvele zvládnutá power-play s režisérom Gabašom mala svoje čaro v správny čas na správnom mieste, kde sme zápas zrovnali na 8:8. Po predĺžení nasledovali 6 metrové kopy. Z hráčov som cítil vieru a sebavedomie, taktiež som veril, že náš golman Erik ukáže svoju silu, keďže vieme aká dôležitá postava je v našom teame a to sa aj potvrdilo. Po rozstrele sme boli šťastnejší my, no opäť hovorím ja na šťastie neverím, šťastie sa prikloní tomu kto ide oproti a tak náročný zápas či už fyzicky, kde sme podstate celé predĺženie hrali na 5 6 hráčov, zápas na 7 hráčov a to už nehovorím o mentálnej sile, keď mužstvo sa vracalo do zápasu 2x a to za stavu 4:1 5:2 a 8:7. Chalani si zaslúžia veľkú pochvalu za takýto výkon, som neskutočne hrdý na mužstvo, ale čaká nás ešte najbližší zápas doma s neľahkým súperom, na ktorého sa pocstivo pripravíme a verím tomu, že už budeme v plnej sile a pomôžete nám aj z tribún. Fanúšikovia taktiež chcem poďakovať každému, kto pozeral zápas a fandil nám na diaľku a v neposlednom rade fanúšikom, ktorí vycestovali na zápas až do Bratislavy, spolu sme silnejší."

Výsledky 1/4-finále play-off - 1.zápasy (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

MIMEL Lučenec - MŠK MAYERSON Nové Zámky 12:0 (6:0) - na zápasy 1:0
⚽️ 3. Marton, 10. Čeřovský, 11. Garay vlastný, 14., 24. Grcić, 18., 19. Leovski, 21. Fehérvári A., 29., 33. Greško, 32. Fehervári M. vlastný, 34. Marcilio

CopyLeaders Prievidza - Futsal Team Komárno 11:1 (7:1) - na zápasy 1:0
⚽️ 2., 21. Mokrý, 8., 22. Zaťovič, 9., 16., 30. Laco, 18., 19., 20., 21. Vrábel - 17. Konc

Podpor Pohyb Košice - MIBA Banská Bystrica 6:5 (3:4) - na zápasy 1:0
⚽️ 10. a 32. Hernández, 17. Serbin, 20. Matis, 29. Ivan, 40. Kuruc - 8. Oberman vlastný, 9. Rafanides, 10., 38. Hudek, 11. Čief

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - Futsal Team Levice 8:8 1:3 na penalty (5:5, 2:2, 1:1 - 1:3) - na zápasy 0:1
⚽️ 2., 9. Nestorik, 7. Kardoš, 10. Bielik E. vlastný, 11., 40. Genčúr, 36., 45. Csiba - 5. Fedyk, 10. Podhajeczký vlastný, 10. Marušinec vlastný, 12., 16. Bielik E., 27. Budovec, 35. Jakubík, 48. Rakica

Semifinále play-off - na 2 víťazné zápasy:

Semifinálová séria odštartuje 14.apríla, 2.zápasy 18.-19.4., prípadné 3.zápasy 21.4.

FINÁLE PLAY-OFF - na 3 víťazné zápasy:

Finálová séria odštartuje 21.apríla, respektíve 28.apríla podľa počtu zápasov semifinále.

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach