1/4-FINÁLE PLAY-OFF: Rozhodujúcu bitku v Bratislave lepšie zvládla Pinerola, v semifinále vyzve Lučenec

streda, 12.04.2023|Posledná aktualizácia 13.4.2023 19:49

Posledným semifinalistom sa stala akadémia bratislavskej Pineroly, aj keď prehrávala po góle Fedyka. Zverenci Ladislava Mikitu zdolali Levice 3:1.

V Bratislave sa rozhodlo až v druhom polčase, v semifinále tak už tento piatok vyzve obhajcu z Lučenca akadémia bratislavskej Pineroly. Duel začal opatrne z oboch strán, dôležitosť výsledku akoby zväzovala hráčom oboch tímov nohy. Strelecké hody sa po dvojzápase bohatom na góly neočakávali. Desať minút sa súperi oťukávali, strely na gólmanov išli z prevažne strednej vzdialenosti, na vyloženú príležitosť sa čakalo až do druhej polovičky prvého dejstva. V 11.minúte si Fedyk pekne zasekol posledného domáceho hráča a strelu zapichol pod ľavý vinkel - 0:1. O dve minúty neskôr mohol zvýšiť Rakica, proti bol ale spoľahlivý Horváth. Po rohovom kope obtrela strela Gabaša iba spojnicu, dorážka Budovca tiež neznamenala zmenu v skóre. V 14.minúte nepremenil Bačík samostatný nájazd, keby prihral Rakicovi, kapitán Levíc by pohodlne zasunul do prázdnej bránky. V útoku sa osmelila aj Pinerola, dobré príležitosti ba vyrovnanie zmaril Kyjovskému aj Kardošovi tiež dnes vynikajúco chytajúci Bielik. Zverenci Ladislava Mikitu sa konečne dočkali na konci štrnástej minúty, keď Strapek prízemnou strelou prekonal Bielika - 1:1. Polčas sa skončil zmierlivo 1:1, aj keď šance v poslednej dvojminútovke mali oba tímy. Halász spálil tutovku, strela Strapeka skončila na brvne a po otočke 38 sekúnd pred "otočkou" vychytal Rakicu Horváth.

Druhý polčas začali lepšie Levice, v 22.minúte zahodil čistú šancu Bačík, na druhej strane neuspel Buzek. Jeden z najaktívnejších hráčov hostí Bačík opäť nedal, Nestorikovi tiež veľa nechýbalo ku gólu. Šance sa striedali na oboch stranách, zmeniť skóre mohol Strapek, strela Rakicu mierila iba tesne vedľa. Do konca 30.minúty chýbalo sedem sekúnd, keď peknú akciu predviedol Kyjovský a jeho strela skončila až za chrbátom Bielika - 2:1. Levice začali neúspešne dobývať domácu bránku, 5:30 pred koncom sa odhodlali k hre bez brankára, Pinerolu zamkli do obrany, ku gólu im však chýbali niekoľkokrát centimetre. V 36.minúte nájazd dvoch hráčov na obrancu Levíc gólom neskončil, Csiba namiesto prihrávky volil strelu. Do semifinále mohol poslať už o minútu Bratislavčanov Marušinec, Bielik bol však proti. A keď dobrú šancu nepremenil Rakica, o všetkom rozhodol Halász v 38.minúte - 3:1.

Výsledok 1/4-finále play-off - 3.zápas (hralo sa na 2 víťazné zápasy):

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - Futsal team Levice 3:1 (1:1) - na zápasy 2:1
⚽️ 14. Strapek, 30. Kyjovský, 38. Halász - 11. Fedyk

Semifinále play-off - 1.zápasy (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

14.apríla 2023 o 18:30 hod CopyLeaders Prievidza - Podpor Pohyb Košice
14.apríla 2023 o 19:00 hod MIMEL Lučenec - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava

Semifinále play-off - 2.zápasy:

18.apríla 2023 o 20:00 hod Podpor Pohyb Košice - CopyLeaders Prievidza
18.apríla 2023 o 19:45 hod Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - MIMEL Lučenec

Semifinále play-off - prípadné 3.zápasy:

21.apríla 2023 CopyLeaders Prievidza - Podpor Pohyb Košice

FINÁLE PLAY-OFF - na 3 víťazné zápasy:

Finálová séria odštartuje 21.apríla, respektíve 28.apríla podľa počtu zápasov semifinále.

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

27.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom