logo

15.kolo Niké Futsal Extraligy: Prievidza vyhrala v Lučenci, Košice so všetkými bodmi z B.Bystrice

piatok, 03.02.2023|Posledná aktualizácia 8.2.2023 17:03

Snehová kalamita narušila 15.kolo extraligy, Prievidza aj Košice si na ceste k súperom vytrpeli svoje, odmenou im však boli víťazstvá v ťažkých a vyrovnaných zápasoch.

Aj keď sa zápasy v Lučenci a Banskej Bystrici nezačali načas, hral sa skvelý futsal. Delegované osoby aj všetky tímy urobili maximum pre to, aby sa všetky stretnutia odohrali, za čo im patri obrovská vďaka.

Prievidza sa predstavila na palubovke zatiaľ nezdolaného Lučenca už bez opôr Horvata, Petrušiča a Bundavicu. Paradoxne ich odchod mužstvo neuveriteľne zomkol a dnes mali v zostave Bekira Hodžića, ktorý predviedol v ARENE svoj životný výkon. Už v prvej minúte poslal do vedenia hostí Adam Vrábel, na ďalšie góly sa čakalo vďaka skvelým obom gólmanom až do záverečnej päťminútovky. Kapitán domácich Fehérvári v 16.minúte vyrovnal, po premenenej štandartke (na dvakrát) ale poslal hostí do kabín s jednogólovým náskokom najlepší extraligový strelec Zaťovič.

Domáci MIMEL dobýval bránku CopyLeaders, proti bol však Hodžić. Recept na neho našiel až Washington v 26.minúte, keď aj so šťastím vyrovnal. Rozhodnutie prišlo šesť minút pred koncom, keď Longije Xia prekonal Wosleyho a ako sa ukázalo neskôr, bol to víťazný gól stretnutia prvého tímu tabuľky proti druhému. Zverenci Mariána Berkyho sa pokúšali vyrovnať v hre bez brankára, ich chybu ale potrestal strelou cez celé ihrisko do prázdnej bránky Zaťovič. Marin Jukič a jeho družina bodovo dorovnala doposiaľ nezdolaný Lučenec na čele extraligy a tak sa o víťazovi základnej časti, ktorý získa pohár Martin Grendára, rozhodne v záverečných troch kolách a dohrávkach.

Tréner Marin Jukič pochválil svojich zverencov: "Nezvyčajný začiatok zápasu, do ktorého sme po 4 hodinách jazdy v snehu a ľade nastúpili bez rozcvičky priamo z auta, nás prinútil vydať zo seba fyzicky aj psychicky maximum. Gratulujem hráčom a celému tímu za vôľu, bojovnosť, srdce a túžbu, ktorú prejavovali celých 40 minút. Lučenec prehral zápas po takmer 4 rokoch v domácej lige. Už len tento fakt hovorí o tom, aké veľké víťazstvo to v skutočnosti je. Ale to je už za nami, musíme pokračovať v tréningu a zbieraní bodov do konca sezóny. Už v piatok nás na našom ihrisku čaká ďalší ťažký súper a myslím si, že toto víťazstvo proti Lučencu je tou najlepšou pozvánkou pre všetkých, aby prišli podporiť týchto skvelých chalanov." Naopak tréner MIMELu Marián Berky neskrýval sklamanie: "Duel s Prievidzou sme nezvládli, začali sme hneď zle, dostali sme gól zo štandartnej situácie po hrubej chybe dá sa povedať celej obrany. Snažili sme sa hrať ofenzívne, čo sa nám ale nedarilo, CopyLeaders veľmi dobre bránili, mali dobrý defenzívny blok, sústredili sa na rýchle brejkové situácie. Mali veľa šancí, čo by sa takému skúsenému mužstvu, ako máme, nemalo stávať. Druhý gól sme dostali takisto zo štandartky, kedy sme neboli koncentrovaní do poslednej chvíle. Druhý polčas som nabádal hráčov, aby boli viac aktívnejší, aby sa lepšie rozhodovali v zakončovaní, tak isto v situáciách jeden na jeden. Mali sme niekoľko dobrých šancí, ale najväčší problém aktuálne vidím vo finalizácií šancí. Gratulujem Prievidzi k víťazstvu."

Akadémia Pineroly posilnená o navrátilca Čambiho Chamillu si pred zápasom proti poslednému tímu extraligy verila, na tri body sa však poriadne nadrela. Zverenci Dušana Dobšoviča ešte štyri minúty pred koncom viedli 4:3, záver však patril papierovému favoritovi. Csiba vyrovnal a v 39.minúte dvakrát skóroval Matúš Kyjovský. Tréner Ladislav Mikita (Pinerola): "Chlapcov som pred zápasom upozorňoval, aby súpera nepodcenili, že určite Žilina nebude pôsobiť odovzdaným dojmom a presne to sa aj stalo a po rýchlom našom vedení akoby sme si mysleli, že už sa nám nič nemôže stať. Žilina ožila a my sme úplne prestali hrať. Horeli sme aj v koncovke a jediné pozitívne je, že sme dokázali zápas otočiť, zvíťaziť a získať dôležité a povinné tri body." Kapitán Matúš Kyjovský: "Do zápasu sme išli s cieľom získať povinné body, ale vedeli sme, že to pre nás nebude ľahký zápas, čo sa aj potvrdilo po inkasovaných góloch. Do polčasu sme ale otočili výsledok. V šatni sme si hovorili, že musíme hrať rýchlejšie, zodpovednejšie a koncentrovanejšie, ale bohužiaľ tieto slová ostali len v šatni. Súper nám vsietil dva góly. Naša hra nebola dobrá, ale nakoniec sa nám podarilo zápas otočiť v náš prospech a tieto tri body berieme všetkými desiatimi. Poďakovanie patrí celému tímu a aj hosťom zo Žiliny, ktorí vzdorovali až do konca zápasu. Musíme sa z týchto chýb poučiť a následne sa pripraviť na zápas proti úradujúcemu majstrovi z Lučenca, ktorý nás čaká už v pondelok."

Košický Podpor Pohyb cestou do zasneženej B.Bystrice ukul víťaznú taktiku. Skvelým povzbudením bol návrat kapitána Hernándeza, ktorý sa po zranení hneď uviedol gólom i asistenciou na víťazný gól Serbina. Hostí poslal do vedenia navrátilec do zostavy a kapitán Hernández, Čief však ešte v prvom dejstve dokázal prelstiť Obermana a vyrovnal. Tri minúty po obrátke poslal domácich do vedenia Samson, rovnaký hráč však vlastným gólom "vyrovnal". O všetko rozhodol najlepší strelec východniarov Peter Serbin, svojim už sedemnástym gólom v sezóne. Pozitívne hodnotil súboj aj tréner Richard Bačo. „Po strastiplnej ceste do Banskej Bystrice, kde sa kvôli zlému počasiu a neschodným cestám musel začiatok zápasu posunúť o 30 minút, sme sa trochu obávali začiatku stretnutia. Opak bol však pravdou, začali sme sústredene, vytvárali si šance. Jednu sme aj premenili navrátilcom Fidelom. Domáci zvýšili bojovnosť, ich snaha vyústila vo vyrovnávajúci gól. Už prvý polčas pripomínal minuloročné play-off zápasy s MIBOU. Sústredili sme sa na obranu, boli pripravení na hru s brankárom, ktorú domáci obľubujú. V druhom polčase sa hra nezmenila, na druhý gól sme odpovedali gólom Ivana. Vyzeralo to na remízu, avšak proti bola dvojica Hernández – Serbin. Zrodila sa pekná súhra a víťazný gól. Záverečnú power-play sme ubránili a nesieme si domov dôležité tri body. Tieto 3 body budeme chcieť potvrdiť v domácom zápase s Komárnom, už teraz v piatok. Všetkých srdečne pozývame na tento duel.

Zápasový program uzatvorilo tesné víťazstvo Komárna nad bratislavskou 4FSC FTVŠ. Na gól Kumu odpovedali Mészároš so Szabóm.

Výsledky 15.kola Niké Futsal Extraligy:

MIMEL Lučenec - CopyLeaders Prievidza 2:4 (1:2)
⚽️ 16. Fehérvári, 26. Washington - 1. Vrábel, 18. a 37. Zaťovič, 34. Xia

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - ŠK Makroteam Žilina 6:4 (3:2)
⚽️ 2. a 18. Marušinec, 17. Chamilla, 37. Csiba, 39. a 39. Kyjovský - 5. a 14. Baláž, 23. Šutek, 28. Schmiester

MIBA Banská Bystrica - Podpor Pohyb Košice 2:3 (1:1)
⚽️ 14. Čief, 23. Samson - 9. Hernández, 28. Samson vlastný, 36. Serbin

Futsal Team Komárno - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 2:1 (1:1)
⚽️ 17. Mészáros, 28. Szabó - 8. Kuma

Futsal team Levice - MŠK MAYERSON Nové Zámky sa odohrá 3.3.2023

Mohlo by vás zaujímať

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

Včera

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

Včera

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach