logo

16.kolo SLF: MIMEL Lučenec víťazom základnej časti, získal pohár Martina Grendára

piatok, 04.03.2022|Posledná aktualizácia 11.3.2022 22:32

Zverenci Mariána Berkyho zvíťazili v úvodnom zápase 16.kola na domácej palubovke nad levickým Futsal teamom 5:1. Podpor Pohyb Košice po zaváhaní B.Bystrice v Nových Zámkoch poskočili na druhé miesto v tabuľke.

Bruno Petterson v zápase 16.kola 1.SLF MIMEL Lučenec - Futsal Team Levice v ŠH Arena 4. marca 2022 v Lučenci.
autor: Ján Šnúrik

MIMEL tak zvíťazil aj v štrnástom zápase sezóny a v predstihu získal pohár Martina Grendára, ktorý mu bude odovzdaný z rúk šéfa ligy pred posledným duelom základnej časti 22. apríla proti Novým Zámkom.

Skóre kvalitného zápasu otvoril v piatej minúte Marcilio, v 15.minúte zvýšil po prihrávke Bruna Pettersona Serbin. Po obrátke poslal dvomi gólmi do štvorgólového vedenia favorita Kulich, na ostatné góly sa čakalo až do samého záveru. V predposlednej minúte zvýšil na 5:0 Směřička, posledné slovo mali ale hostia, keď na konečných 5:1 korigoval v 40.minúte Chamilla.

Milan Chudý (tréner Levíc): "Do dnešného zápasu sme išli so skromným cieľom, odhodlaní odohrať ho lepšie ako minulý týždeň. Chceli sme hrať viac dopredu, čo sa z môjho pohľadu aj podarilo, mužstvo hralo kompaktne, vychádzali nám aj nacvičené herné situácie. V zápase rozhodli skúsenosti a trénovanosť domácich hráčov. Lučenec má obrovskú kvalitu. Dnes sme určite zanechali dobrý dojem aj napriek výsledku. Chcem pochváliť chlapcov za prístup k zápasu a za obetavý výkon. Lučencu gratulujeme k výhre."
Marián Berky (tréner Lučenca): "Ďalší zápas, ktorý sme vyhrali, bol ale vcelku náročný, z toho dôvodu, že Levice hrali dá sa povedať agresívnu polovičku, dobre bránili, vyrážali do rýchlych brejkov. Boli sme síce skoro celý čas dominantní na lopte, ale veľmi často sme zbytočne strácali loptu, čo súper využíval na časté brejkové situácie. Som rád, že sme tento zápas dokázali s prehľadom vyhrať, budeme musieť ale hlavne popracovať na koncovke. Tešíme sa už na ďalší zápas, ktorý odohráme 18.3. proti Komárnu, verím, že sa dobre pripravíme. Ostatné zápasy v základnej časti nám budú slúžiť ako príprava na play-off."

Ani hetrik najlepšieho strelca sezóny Mareka Belaníka nestačil Banskej Bystrici na víťazstvo. Do vedenia poslal hneď v úvode Procháczka, prvé dejstvo ale vyhrala MIBA po góle Belaníka a Rafanidesa. Druhý polčas ale patril domácim, ktorí ešte tri minúty pred koncom viedli 5:2, napokon sa zápas skončil remízou 5:5.

Výsledky 16.kola 1.SLF:

MIMEL Lučenec - Futsal team Levice 5:1 (2:0)
Góly: 26., 33. Kulich, 5. Marcilio, 15. Serbin, 39. Směřička - 40. Chamilla. ŽK: 28. Rakica (LV)

MŠK MAYERSON Nové Zámky - MIBA Banská Bystrica 5:5 (1:2)
Góly: 3. Procháczka, 22. Kráľ, 27. Marík M., 34. Kováč, 37. Molda - 10., 38., 39. Belaník, 19. Rafanides, 40. Čief

CopyLeaders Previdza - ŠK Makroteam Žilina 6:1 (3:0)
Góly: 4., 21. Petrušić, 13., 36. Dojčinovič, 18. Laco, 31. Sobota - 22. Mahút. ŽK: 30. Bundavica - 33. Baláž

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - Podpor Pohyb Košice 1:9 (0:5)
Góly: 40. Gríger - 4., 19., 28. Terpaj, 4., 11. Matis, 20., 26. Fedor, 36. Bačo, 38. Gluchman. ŽK: 15. Haramia, 20. Jaborek (obaja FTVŠ), ČK: 19. Haramia

Futsal Team Komárno - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 1:8 (1:3)
Góly: 5. Sedlár - 13., 32. Pochylý, 13., 23. Nestorik, 23., 26. Keszei, 6. Csiba, 38. Aksamít. ŽK: 9. Gál, 16. Oršolík, 18. Nguyen Cong - 19. Csiba

Mohlo by vás zaujímať

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom

9.3.2024

V Leviciach FINAL FOUR o Slovenský pohár, jeho víťaza spoznáme v sobotu večer

8.3.2024

Dohrávka 11.kola NFE: MIMEL Lučenec potvrdil úlohu favorita aj proti 4FSC FTVŠ

7.3.2024

16.kolo NFE: Lučenec víťazom základnej časti, Košice zvládli súboj o druhé miesto s Levicami

2.3.2024

Titul v extralige žiakov do 15 rokov obhájil bez straty bodu Lučenec, Košice na východ s bronzom

26.2.2024

Zimný futsalový pohár v Leviciach ovládol HRQ Team. Pilotný projekt mal skvelú úroveň

21.2.2024

15.kolo NFE: Lučenec zdolal o šesť gólov akadémiu Pineroly, derby o východ pre Košice