16.kolo NFE: Lučenec víťazom základnej časti, Košice zvládli súboj o druhé miesto s Levicami

sobota, 02.03.2024|Posledná aktualizácia 2.3.2024 11:08

Lučenec zvládol predohrávku 16.kola Niké Futsal Extraligy pod Urpínom, domácim nastrieľal desať gólov a za víťazstvo v základnej časti získal pohár Martina Grendára.

Obhajca mal proti domácej MIBA Banská Bystrica, ktorá nastúpila v krásnych nových dresoch, skvelý vstup do zápasu, keď Washington rýchlo otvoril skóre už v úvodnej minúte. V tretej minúte mohol Čief vyrovnať, v sklze mu chýbali na zasiahnutie lopty centimetre. V šiestej minúte zachránila Pecha od druhého gólu z nohy Belaníka žrď. Siedma minúta priniesla druhý gól v domácej sieti, po peknej prihrávke Juana Molera zvýšil na 0:2 opäť Washington. Všetky sľubné šance domácich vyriešil k spokojnosti Olinha, ktorý sa zapájal aj do útočných akcií hostí. Lučenčania na začiatku štrnástej minúty nazbierali už päť faulov. Belaník neprekonal Pecha a tak gólovo zahrmelo na druhej strane, Samson pekne našiel najlepšieho strelca domácich a Rafanides svojim trinástim gólom v sezóne znížil. V šestnástej minúte sa do strely oprel Rafael Durval, až následná dorážka Leovskeho skončila v bránke. Rafanides mohol znížiť opäť na rozdiel jediného gólu. Chybnú rozohrávku v poslednej minúte prvého dejstva ešte využil Ostrák, ktorý poslal prvýkrát v zápase favorita do trojgólového vedenia.

Do druhého polčasu vystriedal Olinhu Kušnír. V 26.minúte mohol dokonať dokonca dvakrát hetrik Washington, Pecho bol však proti. Skóre sa menilo až v 28.minúte, keď kapitán Fehérvári krásne ponúkol gól Ostrákovi a ten nezaváhal. Ešte v tej istej minúte ale Vajda naslepo našiel Rafanidesa a ten sa nezvykne v takýchto situáciách mýliť – 2:5. Šiesty gól mohol streliť Kušnír, brankársky súboj však vyšiel lepšie pre toho domáceho. Dva ďalšie góly v sieti domácich zrazili Banskú Bystricu definitívne do kolien, Washington predsa len dokonal hetrik. Štyri minúty pred koncom vykresal iskričku nádeje pri hre bez brankára Samson, ešte v tej istej však po rohu Maríka prekonal Pecha aj Greško. Rovnaký hráč po prihrávke Kušníra na zadnú žrď strelil aj deviaty gól. Pri hre bez gólmana sa presadil aj Čief. Diváci napokon videli aj desiaty gól, strela Ostráka napokon od žrde a Pecha skončila v sieti.

Súboj o priame druhé miesto zvládli doma pred peknou návštevou v Starej Jazdiarni domáce Košice, proti Leviciam ich k dôležitému víťazstvu potiahli posily z Kostariky, ktoré strelili Bielikovi dovedna päť gólov. Na gól Leóna Peréza síce Jakubík ešte dokázal odpovedať, polčasové skóre 4:1 ale hovorilo jasnou rečou. Aj druhý polčas patril Podpor Pohybu, gól Gabaša v závere už ale iba korigoval jednoznačné a zaslúžené víťazstvo žlto-modrých.

Hokejová desaťtisícová aréna v Bratislave videla šestnásť gólov, až štrnásť ich dokázala streliť domáca Pinerola. Machado sa presadil päťkrát. Nové Zámky doma zvládli dôležitý súboj s bratislavskou 4FSC FTVŠ. Procháczka sa strelecky dotiahol na Rakicu, ktorý v Košiciach neskóroval a tak obaja najlepší strelci majú na svojom konte zhodne po 16 gólov.

Výsledky 16.kola Niké Futsal Extraligy:

MIBA Banská Bystrica – MIMEL Lučenec  4:10 (1:4)

⚽️ 15. a 28. Rafanides, 36. Samson, 38. Čief - 1., 7. a 32. Washington, 16. Leovski, 20., 28. a 39. Ostrák, 32. Da Silva, 36. a 37. Greško

Podpor Pohyb Košice - Futsal team Levice 7:3 (4:1)
⚽️ 10., 14. a 21. León Pérez, 16. a 34. Ivan, 16. a 33. Salas Jimenez - 11. Jakubík Sz., 32. Salas Jimenez vlastný, 39. Gabaš

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - ŠK Makroteam Žilina 14:2 (9:0)
⚽️ 1. a 39. Santos Melo, 5., 11., 11., 12. a 29. Machado, 7., 14. a 39. Strapek, 8. a 20. Csiba, 26. Buzek, 34. Antunes Da Silva - 27. Holeš, 40. Bistiak

MŠK Futsal Nové Zámky - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 5:2 (2:0)
⚽️ 12. a 15. Komora J., 28. Molda, 33. Procháczka, 38. Ruan Jodi - 23. a 40. Rusnák

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó