16.kolo Niké Futsal Extraligy: N.Zámky po dráme zdolali B.Bystricu, Pinerola vyhrala v Prievidzi

piatok, 10.02.2023|Posledná aktualizácia 11.2.2023 22:14

N.Zámky zdolali gólom v poslednej minúte Banskú Bystricu 6:5, Podpor Pohyb Košice dvojciferne rozstrieľali Komárno. Pinerola sa dostáva do skvelej formy, potvrdila to víťazstvom 8:3 u druhej Prievidzi, Lučenec si vezie povinné tri body z Bratislavy.

MAYERSON šokoval Banskú Bystricu už v úvodnej minúte, kedy strelili Komora a Marcel Marík dva góly. V 5.minúte "poľský" navrátilec Rafanides znížil, pred polčasom však Richard Marík premenil pokutový kop a MIBA k tomu ešte prišla o Čiefa, ktorého poslali rozhodcovia pred premenenou šestkou do kabín za úmyselnú ruku. Gól kapitána Vajdu a nešťastný vlastný gól Palacku po obrátke vrátil hostí do zápasu, keď za začínalo opäť za stavu 3:3. Rišo Marík svojím druhým gólom naklonil misky váh na stranu domácich, ďalšia komplikácia prišla do tábora futsalistov spod Urpína vylúčením ich najlepšieho hráča Rafanidesa. Presilovku síce hráči v bielom nepremenili, Marík však skompletizoval hetrik a opäť poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. MIBA sa ale otriasla a v hre s Mičudom v poli dokázala po góloch Samsona a Puškára vyrovnať. Posledné slovo však patrilo domácim, keď dve desiatky sekúnd pred koncom rozhodol o všetkom Marcel Marík. V posledných sekundách Blaškovič famóznym zákrokom podržal domácich.

Prievidza nedokázala zopakovať skvelý výkon spred týždňa z Lučenca, kde dominovala a na svojej palubovke podľahla Pinerole. Keď v 4.minúte nechytateľnou delovkou najlepší extraligový strelec Zaťovič skoro roztrhol z voleja sieť, nevyzeralo to vôbec na neskoršiu dominanciu akadémie Pineroly. Po Strapekovom vyrovnaní prišla 14.minúta, v ktorej Chamilla s Kyjovským strelili dva dôležité góly na 1:3 a s takýmto stavom sa išlo aj do kabín. Nešťastný vlastný gól Delunasa na začiatku druhého polčasu neveštil pre domácich nič dobré, góly Kardoša a Chamillu už naznačovali, že body poputujú do Bratislavy. CopyLeaders dokázali znížiť ešte na 3:6, Kyjovský však pri power-play strelil siedmy a Chamilla potrestal gólom do prázdnej bránky chybu v rozohrávke Prievidze na konečných 3:8.

Košičania po poslednom domácom zaváhaní proti Leviciam tentokrát svojich fanúšikov potešili a súpera z Komárna rozstrieľali v pomere 13:3. „Chceli sme si napraviť chuť po predošlých nepodarených domácich zápasoch. Cieľom bolo odmeniť fanúšikov za návštevu zápasu a som rád, že sa nám to podarilo. Nadviazali sme na výkon z Bystrice a teraz už len nepoľaviť a takto pokračovať ďalej,“ pochvaľoval si po dominantnom výkone autor hetriku Miroslav Ivan. „Toto je predsa len extraliga a mala teda prioritu. Teraz určite neľutujem, pretože zápas sme si všetci užili. Hetrik ma bude stáť veľa, ale snáď si to podelíme s Marošom,“ poznamenal so širokým úsmevom. V závere hosťom očividne došli sily, Marošovi Sasákovi sa podari husársky kúsok - v jedinej minúte im strelil čistý hetrik. „Niečo také sa mi ešte nestalo. V nohách som mal zápas vo veľkom futbale a tréner ma preto poslal na ihrisko až v závere. Teší ma, že som bol správnym žolíkom a pomohol som k peknému výsledku. Hetrik dal aj Miro a platbu do kasičky si tak podelíme,“ pousmial sa 33-ročný štvorgólový hrdina. V priebežnej tabuľke strácajú Košičania na tretiu Pinerolu Bratislava dva body. Najbližší domáci zápas odohrajú 18. februára ako dohrávku 12.kola proti poslednému žilinskému Makroteamu.

Lučenec sa po zbabranom zápase doma proti Prievidzi vrátil na víťaznú vlnu v Bratislave. Vysokoškolákov zo 4FSC FTVŠ zdolal 8:0, navrátilec do zostavy MIMELu Marcilio strelil v druhom polčase dva góly a vyzerá, že bude po zaváhaní proti CopyLeaders práve tým správnym povzbudením v bojoch už pred blížiacim sa Niké Final Four o slovenských pohár, ktorý sa odohrá 18. - 19.februára v Prievidzi. Facebookové konto krátko zhodnotilo duel. "Proti Lučencu nám včera absolútne nevyšiel úvod zápasu, keď sme v priebehu šiestich minút inkasovali až 6 gólov. V ďalšom priebehu zápasu sa náš výkon o niečo zlepšil a súperovi sa do konca stretnutia podarilo streliť už iba 2 góly. Výsledné skóre zápasu proti úradujúcemu majstrovi SR bolo nakoniec 0:8. V najbližšom kole sa stretneme v dohrávke bratislavského derby s Pinerola 1994 Futsal Academy."

Výsledky 16.kola Niké Futsal Extraligy:

MŠK MAYERSON Nové Zámky - MIBA Banská Bystrica 6:5 (3:1)
⚽️ 1. Komora, 1. a 40. Marík M., 19., 28. a 37. Marík R. - 5. Rafanides, 22. Vajda, 25. Palacka vlastný, 38. Samson, 39. Puškár

CopyLeaders Prievidza - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 3:8 (1:3)
⚽️ 4. Zaťovič, 27. Xia, 37. Delunas - 7. Strapek, 14., 27. a 39. Chamilla, 14. a 38. Kyjovský, 22. Delunas vlastný, 26. Kardoš

Podpor Pohyb Košice - Futsal Team Komárno 13:3 (5:0)
⚽️ 6. a 30. Korček, 6., 18. a 37. Ivan, 7. a 22. Serbin, 17. Matis, 21. Kuruc, 34., 39., 39. a 39. Sasák - 32. a 35. Palacka, 36. Konc

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - MIMEL Lučenec 0:8 (0:6)
⚽️ 2. a 6. Greško, 4. Ostrák, 7. a 8. Směřička, 8. Leovski, 34. a 34. Marcilio

ŠK Makroteam Žilina - Futsal team Levice 3:6 (1:2)
⚽️ 10. Schmiester, 30. Kráľ, 37. Dolník - 10. Hubočan vlastný, 15. Vígľaš, 23. Gabaš, 30. Budovec, 30. Jakubík, 33. Bielik M.

Dnes

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

Dnes

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1