18.kolo SLF: Spoznali sme štvrťfinalistov play-off, sezóna končí pre Makroteam a Komárno

piatok, 22.04.2022|Posledná aktualizácia 26.4.2022 09:24

Dnes sa odohralo posledné 18.kolo základnej časti, Nové Zámky z dôvodu viacero zranení a zdravotných problémov nevycestovali do Lučenca. ŠTK SF kontumovala duel 5:0 v prospech MIMELu Lučenec.

Piatkový program odštartoval v Prievidzi, kde domáci CopyLeaders zdolali levický futsal team 5:2, strojcom trojbodového zápisu do tabuľky bol Horvat, ktorý si pripísal hetrik. MIBA Banská Bystrica síce proti Komárnu rýchlo prehrávala, už do polčasu ale zverenci Martina Majlinga strelili štyri góly a základnú časť ukončili dvojciferným víťazstvom 10:1. Hetriky si pripísali Hudek s Krištofíkom, dvojgólový Belaník sa vrátil na čelo ligových strelcov. MIBA tak zdolala ďalší míľnik vo svojej klubovej histórii, keď sa jej podarilo skončiť na skvelom druhom mieste. Pre Komárno sa sezóna končí, v priebehu aktuálneho ročníka ale viac krát dokázali, že futsal je pre nich aj niečím viac, ako iba povinná jazda, za čo im patrí klobúk dole.

Skvelý duel odohral žilinský Makroteam na horúcej pôde v Košiciach. Mladý kolektív, ktorému pred sezónou nikto neveril, po sérii štyroch víťazstiev siahal na senzačný postup do play-off aj na východe Slovenska. V 37.minúte vyrovnávajúci gól Nemčeka znamenal ich prienik do vyraďovacej fázy, v závere však rozhodla skúsenosť kapitána Hernándeza, ktorý strelil dva góly, druhý do prázdnej bránky. Zverenci Dušana Dobšoviča si ale budú chcieť chuť napraviť v juniorskej súťaži, kde patria k hlavným favoritom v kategórii U-20 na celkové prvenstvo, k čomu výraznou mierou prispelo ich účinkovanie v aktuálnej sezóne medzi seniormi.

Bratislavské derby napokon po tuhom boji rozhodla pre seba 4FSC FTVŠ, keď o víťazstve rozhodol z desaťmetrového kopu Lengyel.

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

19.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

9.4.2024

6.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

27.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách