1.kolo Niké Futsal Extraligy: Levice deklasovali B.Bystricu, Lučenec s hladkým víťazstvom v Žiline

piatok, 09.09.2022|Posledná aktualizácia 14.9.2022 09:48

V piatok úvodným kvartetom zápasov odštartovala nová futsalová extraligová sezóna pod hlavičkou Niké Futsal Extraligy 2022/2023.

Obhajca titulu na úvod sezóny cestoval na pôdu žilinského Makroteamu, zverenci Mariána Berkyho zvíťazili hladko 9:0, Martin Směřička zaznamenal hetrik. Reprezentačný tréner zhodnotil duel na Bôriku: "Na prvý zápas v našej lige sme cestovali do Žiliny, kde sme vysoko vyhrali nad Makroteamom Žilina. Celý zápas sme dominovali, súper s mladým kádrom statočne odolával, bohužiaľ nám nestačil. Naši hráči si schuti zastrieľali, veľmi veľa šancí sme ešte nepremenili, ale s výsledkom a hrom som spokojný. Žiline chcem poďakovať za korektný a fairplay zápas."

Banská Bystrica, strieborný tím z minulej sezóny, sa predstavila na horúcej pôde v Leviciach. Domáci sa ujali vedenia 3:0, do polčasovej prestávky ale MIBA dokázala dvomi gólmi zdramatizovať duel, to bolo však z jej strany všetko, po obrátke nestrelila ani gól, naopak šesťkrát inkasovala. Rakica sa blysol hetrikom. Posledných 10 sekúnd stretnutia však pokazilo celý dojem inak slušného stretnutia, keď po faule na Tomáša Bielika skratovo zareagoval Erik Bielik a za oplácanie si vyslúžil červenú kartu. V úplnom závere spolu s klaksónom po nepochopiteľnom zákroku hráča Bystrice opäť na Tomáša Bielika vznikla strkanica na palubovke. Za tento zákrok však rozhodca hráčovi hostí neudelil ani len žltú kartu.

Duel, v ktorom padlo až 11 gólov zhodnotil domáci tréner Miňo Chudý: "Do včerajšieho zápasu sme išli s jasným cieľom, no vedeli sme, že nás nečaká ľahký rozbeh sezóny. Zápas sme začali aktívne a hlavne koncentrovane, čo malo ukážkový nástup, kde sme sa ujali hneď vedenia a vzápätí sme zvyšovali stav až do 3:0. Dá sa povedať, že prvý polčas bol v našej réžii. Boli sme my mužstvom, čo diktovalo tempo prvého polčasu, no opäť nás trestala naša nekoncentrovanosť v poslednej trojminútovke prvého polčasu, keď súper efektívne využil asi našu najslabšiu stránku a v zápase znížil na 3:2. Do druhého polčasu sme išli nabudení a pripravení hrať aktívny nátlakový futsal, kde súperovi nič nedarujeme. Čo sa nám aj podarilo. Druhý polčas sme zvládli v skóre 6:0. Čo na ukazovateli ukázalo konečný výsledok 9:2. Mužstvo by som chcel pochváliť vo všetkých smeroch. Splnilo taktické pokyny a predviedlo na palubovke to, načo sme sa pripravovali a zanechalo dobrý herný dojem. No ešte tam opäť boli situácie, kde sme mali veľa ľahkých strát a zlých riešení - z toho sa musíme poučiť a pracovať skromne ďalej, aby výkony mužstva mali stúpajúcu krivku. Nakoniec by som v mene mužstva a vedenia klubu chcel poďakovať každému, kto si našiel cestu do športovej haly nás povzbudiť.“

Zápas kola sa odohral v Šaci, Podpor Pohyb Košice urputne vzdoroval CopyLeadersu z Prievidze, dvojgóloví Zaťovič s Petrušičom však zabezpečili víťazný vstup do sezóny. Damácim nepomohol ani návrat Petra Serbina, ktorý mal počas zápasu niekoľko turoviek, šťastie však bohužiaľ pri ňom nestálo. „Čakali sme, že súper bude silný na lopte a to sa aj potvrdilo. Trochu ma prekvapil prvý polčas. Súper mal síce viac z hry, ale my sme mali viac šancí. Tam sa to lámalo, pretože sme bohužiaľ nestrelili góly. Oni využili naše malé chybičky pri štandardkách a potom si to skúsene dotiahli do konca. Skúšali sme s tým niečo urobiť, ale nešlo to,“ vyslovil sa po prehre 1:4 tréner Richard Bačo.

V druhom kole nastúpia Košičania opäť na domácej palubovke, vyzvú Nové Zámky. „Chceme sa biť o elitnú štvorku a to znamená, že tímy ako sú Nové Zámky musíme porážať. S tými najlepšími chceme hrať vyrovnané partie. Prvý duel dopadol z tohto pohľadu sľubne, ale ešte sme neukázali celý potenciál. Som presvedčený o tom, že na tú prvú štvorku máme,“ dodal kapitán košického tímu Antonio Hernández.

Akadémiu bratislavskej Pineroly nasmeroval k prvému zaslúženému víťazstvu a trom bodom dvojgólový navrátilec Kyjovský. Futsal Team Komárno po zápase: "Niké Futsal Extraliga začala úvodným kolom písať svoju tohtosezónnu kapitolu a v prvom rade nás teší, že sa jej zúčastňuje opäť aj naše mužstvo. Síce sme do Bratislavy cestovali s odhodlaním a nálada pred zápasom bola výborná, výsledkovo nám duel vôbec nevyšiel. O osude stretnutia rozhodla nešťastná dvojminútovka v prvom polčase, keď sme inkasovali až tri góly a tento úsek hry rozhodol o osude stretnutia. Okrem toho sme však s favoritom na čele s futsalovou brankárskou legendou s nejednou posilou odohrali dobrý duel, gólová štatistika a aj územná prevaha vyznela lepšie v prospech domácich. Zistili sme, na čom treba popracovať do ďaších kôl, zápas mal slušnú úroveň a my sa už ideme pripravovať na nasledujúci domáci duel, keď nás najbližší piatok v domácej hale o 20:45 čaká v krajskom derby Futsal Team Levice."

Zhodnotenie duelu zo strany domácej akadémie Pineroly: "Na zápas s Komárnom mali premiéru staronoví hráči Kyjovský, Marušinec, Herko a noví hráči Szabo, Zeleňák a 17 ročný Halász. Od začiatku zápasu sme chceli mať loptu vo svojej moci, mať dobrý pohyb a byť silný na lopte, čo sa nám aj darilo i keď prvé dve šance mal súper. V polke prvého polčasu sme dali 3 góly za 3 minúty a tu sme viacmenej pozorne brániaceho súpera zlomili. Druhý polčas začal super hrať powerplay, na čo sme celkom dobre zareagovali a súpera do šancí nepustili. Naopak po ďalších pekných akciách pridali góly my. S prístupom hráčov som bol spokojný, viem, že ešte chvíľku potrvá, kým tá chémia na ihrisku bude podľa našich predstáv, ale bolo vidieť, že do nášho mladého kádra z minulého ročníka pribudli skúsenosti a kvalita, ktoré nášmu mladému mužstvu chýbali. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon a súperovi za korektnú hru."

Kolo dohrali v nedeľu podvečer v Nových Zámkoch, domáci MAYERSON zdolal 4FSC FTVŠ rozdielom piatich gólov. Už do polčasu strelili domáci tri góly, čomu dali výraznou mierou základ k prvému víťazstvu v sezóne.

Nové Zámky: "Úvod bol z oboch strán opatrnejší, ale postupne sme videli niekoľko možností na oboch strán. V 6. minúte duelu prišlo k otvoreniu skóre postaral sa o to utešenou strelou M.Marík. Domácemu tímu tento gól dodal sebavedomie a začala sa zvyšovať teda aj jeho snaha. Šance však mali aj hostia z Bratislavy, ale počas 1.polčasu bol v bráne MAYERSON-u Lengyel bezchybný. V 14.minúte sme sa dočkali navýšenia, krásnu akciu začali Bombicz s Moldom a dokončil ju z uhla Kucharovič. Následne ešte tesne pred polčasovým klaksónom zvyšoval novic J. Komora po prihrávke od M.Maríka.

Aj druhé dejstvo pokračovalo v réžii domáceho tímu, na 4:0 zvyšoval R.Marík, keď zužitkoval súrodeneckú spoluprácu pri štandardke s M. Maríkom. O necelú minútu pridal ďalší gól J.Komora po nezištnej prihrávke M.Maríka, ktorý si pripísal tretiu asistenciu. V 27.minúte bola využitá ďalšia štandardka a druhýkrát v zápase sa presadil aj Kucharovič. Za stavu 6:0 už prišli aj gólové chvíle hostí, ktorý sa presadili vďaka Matyimu. Na 7:1 zvýšil Bombicz, ale posledné slovo mali hostia, keď zápas uzavreli znížením na 7:2 vďaka rýchlemu a pekné zakončenému brejku Abela.

MŠK MAYERSON Nové Zámky si teda hneď v 1.kole zabezpečil veľmi dôležité víťazstvo a už najbližší piatok naši futsalisti budú cestovať k najvzdialenejšiemu súperovi do Košíc, kde nás bude čakať veľmi náročný súboj."

1.kolo Niké Futsal Extraligy 2022/2023:

ŠK Makroteam Žilina - MIMEL Lučenec 0:9 (0:3)
⚽️ 1., 9., 26. Směřička, 7. Bačo, 21., 41. Čeřovský, 29., 36. Grcić, 32. Leovski

Futsal Team Levice - MIBA Banská Bystrica 9:2 (3:2)
⚽️ 5. Chamilla, 10., 27., 33. Rakica, 13., 38. Bačík, 26. Pecho vl., 34. Bielik T., 34. Gabaš - 18. Širka, 19. Čief

Podpor Pohyb Košice - CopyLeaders Prievidza 1:4 (1:3)
⚽️ 10. Lukáč - 2., 20. Zaťovič, 15., 36. Petrušič

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - Futsal Team Komárno 5:0 (3:0)
⚽️ 11., 33. Kyjovský, 12. Szabo, 12. Marušinec, 40. Buzek

MŠK MAYERSON Nové Zámky - 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec UK BA 7:2 (3:0)
⚽️ 6. Marík M., 14., 27. Kucharovič, 20., 24. Komora, 23. Marík R., 37. Bombicz - 29. Matyi, 37. Abel

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky Francúzska jasne zdolali naše reprezentantky 6:0

16.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta