logo

4.kolo SLF: Prvé víťazstvo Prievidze, Pinerola potrápila Lučenec, Levice nedali šancu Makroteamu

sobota, 09.10.2021|Posledná aktualizácia 11.10.2021 09:59

V piatok sa odohralo kvarteto zápasov 1.kola futsalovej extraligy 1.SLF. Akadémia Pineroly sa v Lučenci pomaly rozbiehala, v druhom polčase však poriadne potrápila obhajcu. Prievidza zaznamenala prvé víťazstvo v sezóne, keď si poradila s Komárnom v oklieštenej zostave. Strelecké trápenie Makroteamu pokračovalo aj v Leviciach, Košice zvíťazili na pôde N.Zámkov.

Zverenci Mariána Berkyho - MIMEL Lučenec pred zápasom 4.kola 1.SLF proti bratislavskej akadémii Pineroly 8. októbra 2021.
autor: Róbert Rácz

Lučenec - Pinerola

Akadémii bratislavskej Pineroly nevyšiel na palubovke obhajcu v lučeneckej Arene úvod zápasu, keď po úvodnej desaťminútovke prehrávali zverenci Ladislava Mikitu hrozivo 0:5. Skóre otvoril v 3.minúte Čeřovský, kapitán Fehérvári onedlho zvýšil. Tretí gól pridal Hugo Ramada a dobrý výkon domácich podčiarkli Serbin s Martonom. Kardoš ale stihol ešte pred prestávkou znížiť na polčasových 5:1.

Druhé dejstvo vyšlo viac Pinerole, aj keď nič tomu spočiatku nenasvedčovalo. Greško hneď v 21.minúte pridal šiesty gól favorita, potom sa ale na ihrisku začali diať veci. Kontaktný gól Haramiu zavelil k stíhacej jazde, na ďalšie góly sa ale muselo čakať až do polovičky druhého dejstva, keď Rusnák znížil na 3:6. 36. minúta vyčarovala vrásky na čele Mariána Berkyho, keď bratislavčania po góloch Buzeka a Kardoša znížili na rozdiel jediného gólu. Prekvapenie sa nakoniec v Novohrade nekonalo, poisťovací gól strelil v poslednej minúte Serbin.

Marián Berky (tréner Lučenca): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď sme si vypracovali dostatočný náskok. No namiesto toho, aby sme latku posunuli ešte vyššie strelením ďalších gólov, prestali sme hrať. Pri power-play sme zbytočne išli do rizika namiesto toho, aby sme si držali svoje tempo. Dovolím si tvrdiť, že dovtedy súper nemal dokopy nič, žiadnu výraznejšiu šancu, možno jednu strelu na bránu. Cez polčas sme si povedali, že do druhého polčasu musíme pridať na aktivite a zlepšiť pohyb. Súper však hral viac agresívnejšie, išiel viac do tela. To nás asi zaskočilo, opäť sme prestali hrať a behať, aj keď sme prestriedali hráčov. Bolo to z našej strany ležérne, každý si myslel, že zápas suverénne uhráme a napokon sme si výsledok ledva-ledva ustrážili. Bratislavčania sa chytili po dvoch našich doslova brutálnych chybách, ktoré sa nesmú stávať na takejto úrovni. Na záver sme si výhru ustrážili poisťovacím gólom na 7:5. Celkovo si myslím, že mojich zverencov zaskočila zvýšená agresivita hráčov Pineroly. Možno mohli aj rozhodcovia niektoré zákroky posudzovať inak, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. V takýchto zápasoch proste musíme ukázať, kde sme my ako skúsené mužstvo a kde je súper, ktorý má mladé mužstvo, ktorého hráči môžu učiť od našich. Naša najväčšia chyba dnes bola to, že sme prestali behať a hrali sme až veľmi profesorsky."
Attila Fehérvári (kapitán Lučenca): "Ťažko zhodnotiť takýto zápas. Začali sme veľmi dobre, za stavu 5:0 sme si zrejme mysleli, že súperovi dnes dáme 10-15 gólov. Dopustili sme sa však množstva chýb a v tíme vládla veľká nervozita. V Lige Majstrov si takéto zaváhania nemôžeme dovoliť. Musíme si vstúpiť do svedomia a každý musí začať od seba. Určite na tom ešte popracujeme."
Ladislav Mikita (tréner Pineroly): "My sa nachádzame v takej pozícii, kedy sme sa vydali na cestu práce s mladými chalanmi. Dnes to bolo aj vidieť, hoci svojich zverencov som na to vopred upozorňoval. Bál som sa jedinej veci – aby sme zachytili úvod zápasu. Samozrejme, Lučenec má obrovské skúsenosti a mužstvo, ktoré ašpiruje na titul. To, kde je Mimel, kde sú skúsenosti a kde je kvalita, sa ukázalo po piatich góloch, ktoré sme inkasovali. My berieme každý zápas ako školu, učíme sa a chcem, aby to tak chlapci brali. Náš vekový priemer je okolo 19-20 rokov. Klobúk dole, chalani dnes ukázali, akou cestou sa môžeme vydať, ak budeme tvrdo pracovať a makať. Ukázali, že do zápasu sa dá vrátiť aj za stavu 0:5. Som na týchto chlapcov hrdý a verím, že si z tohto zápasu vezmú ponaučenie a ešte viac zaberú, ešte viac budú chcieť trénovať a makať na sebe."

Levice - Makroteam

Omladený žilinský Makroteam pred zápasom avizoval problémy pre karantény na školách, do Levíc napokon vycestoval s dvomi formáciami. Akým smerom sa bude zápas uberať naznačila už úvodná päťminútovka, v ktorej strelili góly Patrik Chamilla a Švec, do prestávky už ale žilinčania žiadnu chybu v obrane neurobili. Domácim vyšiel rovnako vstup do druhého polčasu, keď Chamilla zvýšil svojim druhým gólom na 3:0. Góly Bašíka a Bielika už iba podčiarkli bezproblémové víťazstvo Levíc na 5:0, Makroteam bude musieť popracovať na ofenzíve, keď v štyroch úvodných zápasov extraligy strelil iba štyri góly, čo je bezkonkurenčne najmenej v 1.SLF. Levice sa bodovo dotiahli na 4FSC FTVŠ a v tabuľke im patrí po 4.kole štvrté miesto.

Futsal team Levice: "Dňa 8.10.2021 sme privítali na domácej palubovke ambiciózneho súpera zo Žiliny. Súper pricestoval do Levíc v oklieštenej zostave z rôznych dôvodov. Naši chlapci rovnako mali narušenú prípravu na toto stretnutie keď sme museli z preventívnych dôvodov zrušiť počas týždňa tréningy. Od úvodu sme sa snažili hrať aktívne čoho výsledkom bolo že sme sa v 3. minúte ujali vedenia keď sa presadil Chamilla. V 5. minúte sa presadil Švec a zvýšil skóre na 2:0. Hostia sa od tohto momentu zmobilizovali a do polčasu nedokázali naši chlapci prekonať dobre chytajúceho hosťujúceho brankára Košúta. V prvej časti si obe družstvá vypracovali množstvo šancí ktoré však zostali nevyužité, keď na domácej strane Erik Bielik pochytal množstvo tutoviek a keď už bol prekonaný tak lopta skončila na konštrukcií bránky. Na opačnej strane rovnako brankár hostí pochytal tiež množstvo vyložených šancí naším chlapcom. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane. Po jednej s chýb v hosťujúcej obrane Paťo Chamilla zvýšil v 21. minúte svojím druhým gólom skóre na 3:0. Hosťujúci mladíci počas celého stretnutia podávali sympatický bojovný výkon. V 26. minúte Rišo Bačík zvyšoval už na 4:0. Hostia začali hrať bez brankára a po jednom zlom zakončení sa v 32. minúte dostal k lopte Erik Bielik a strelou cez celé ihrisko zvýšil na konečných 5:0. Treba však povedať, že výsledok je možno pre hostí krutý, ale toto víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko. "
Makroteam ZA: "Prehra 0:5 v Leviciach je možno až príliš krutá s ohľadom na našu hru a početnosť našich gólových príležitostí. Rozhodli skúsenosti na strane domácich, a keď k tomu pridáme výborný vykon gólmana Erika Bielika, výsledok nemohol byť pre nás pozitívny. Domácim gratulujeme k víťazstvu."

4FSC FTVŠ - Banská Bystrica

Strelecké hody a gólovú prestrelku sme videli v ŠH FTVŠ v Bratislave, kde sa hral pekný útočný futsal s množstvom gólov. Lepší vstup mali do zápasu futsalisti Banskej Bystrice, reprezentant Rafanides otvoril skóre a o necelé dve minúty pridala druhý gól čerstvá posila Krištofík. Dobrú efektivitu v zakončení podčiarkol v 11. minúte najstaršie slúžiaci hráč v kádri Ridopu Čief. Lengyel znížil, posledné slovo mali ale v prvom dejstve hostia, keď Hudek v poslednej minúte vrátil B.Bystrici trojgólové vedenie.

Stíhaciu jazdu začali domáci hneď po hvizde rozhodcov, keď Lengyel znížil na 2:4. Presný zásah Matyiho ukrojil ďalší gól z náskoku hostí, keď sa však lámal chlieb, prišli góly Belaníka a Vajdu, ktoré prakticky rozhodli o osude duelu. Záver ale patril domácim, góly Matyiho a Matúša Genčúra vniesli nervozitu na futsalky BanskoBystričanov, ďalší gól už ale nepriniesla ani hra bez brankára a tak hostia v tabuľke o bod preskočili svojho súpera a patrí im druhé miesto v tabuľke za suverénom z Lučenca.

Zsolt Pakusza (tréner 4FSC FTVŠ): "Banská Bystrica bola podstatne zohratejšia a má podstatne viac skúsených hráčov. Práve skúsenosti sa preukázali v úvode zápasu, keď sme veľmi rýchlo prehrávali, a počas celého zápasu sme museli dobiehať náskok súpera. Treba športovo uznať, že súper mal prevahu v poli, a to aj preto, že bolo cítiť spomínanú zohratosť ich tímu, s množstvom nacvičených akcií, čo u nás možno chýbalo. Ako som už naznačil, trénujeme spolu krátko, máme menej skúsených hráčov, ale priestor a príležitosť dostali všetci. V priebehu zápasu, ktorý sa pre nás nevyvíjal dobre, sme sa dokázali dotiahnuť na súpera a zdramatizovali sme tak priebeh zápasu, čo ma veľmi teší a veľmi vysoko si to cením. Toto hovorí aj o určitých morálnych kvalitách a mentálnom nastavení našich hráčov, na ktorých by sme chceli do budúcna stavať. Aj tento zápas ukázal kde sú naše slabiny a na čom ešte potrebujeme popracovať. Nakoľko sme nemali dostatočné množstvo spoločných tréningov, nemohli sme využiť ani niektoré taktické varianty, a keď sme sa ich snažili využiť, nefungovali celkom tak, ako by mali a verím, že toto pochopili aj naši hráči. Keď si zhrnieme všetky ukazovatele a súperove šance, zrejme je výhra Banskej Bystrice zaslúžená. Súperovi gratulujem k výhre."
Martin Majling (tréner BB): ""Zápas proti mladému tímu z Bratislavy sme od úvodu stretnutia zvládali výborne. Chalani nič nepodcenili a celý prvý polčas boli na ihrisku aktívni. Hlavne v ofenzíve z nás sršala istota, rozvaha, ale aj chcenie dať čo najviac gólov a kontrolovať priebeh stretnutia. Polčasový výsledok mohol byť aj vyšší, avšak ďalšie čisté šance ostali nevyužité. V druhom polčase sme si taktiež vypracovali dostatok gólových príležitostí, ale naša hra už nebola na rovnakej úrovni ako v prvom polčase. Bohužiaľ poľavili sme v aktivite na lopte, čo agresívny súper využil na skorigovanie stretnutia. Jednoznačný zápas sme si zbytočne skomplikovali, no dôležité sú tri body a ponaučenie do ďalších zápasov, že radosť z výhry prichádza až po 40.minútach a záverečenom hvizde rozhodcu. Tešíme sa už na najbližší zápas, ktorý odhráme doma proti Leviciam a verím, že na tento vždy emóciami nabitý zápas nás príde povzbudiť aj početná divácka kulisa.""

Prievidza - Komárno

Komárno vycestovalo do Prievidze v oklieštenej zostave, čo sa jasne ukázalo aj na palubovke a veľmi uľahčilo cestu k prvým bodom CopyLeaders v aktuálnej extraligovej sezóne. Treba však oceniť ústretovosť oboch tímov, najmä partie okolo futsalového zanietenca Roba Mihaličku, že sa zápas odohral a rovnako tak prístup riadiaceho orgánu a všetkých delegovaných osôb, ktorý zabezpečili hladký priebeh a nenarušenie programu ligy, ktorej hladké pokračovanie narušuje stále sa horšiaca epidemiologická situácia na Slovensku.

V prvom polčase padli tri góly, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Mokrý, Fraňo a Kubala. Vrece sa roztrhlo až po obrátke, keďže logicky hosťom postupne dochádzali sily. V 25.minúte bol stav 5:0, Benča ale znížil. Dva góly Matúša Sobotu v 29.minúte znamenali vedenie CopyLeaders už 7:1, Hegedüs ale nadiaľku potešil fanúšikov Komárna. Kubala svojim druhým presným zásahom strelil ôsmy gól domácich, posledné slovo ale patrilo hosťujúcemu tímu, keď opäť Benča stanovil konečné skóre.

Pohľad fanúšika na zápas PD vs KN: "Prievidza s prvým víťazstvo v sezóne. Slovenská futsalová liga pokračovala štvrtým kolom. A práve v tomto vystúpení získali svoje prvé tri body hráči TNF Prievidza za víťazstvo nad FT Komárnom 8:3, po polčase 3:0. Vzhľadom na meškanie mini výpravy hostí (tí pricestovali v najmenšom možnom počte: štyria hráči + brankár) sa zápas začal s miernym oneskorením. Hornonitrania pod vedením chorvátskeho trénera Marina Jukica začali s jasnou a vopred očakávanou taktikou - uštvať hosťujúcu päticu statočných. Prievidžania sa snažili hrať rýchly, kombinačný futsal, a podľa možností neustále strelecky podkurovať brankárovi Jurčinovi. Polčas skončil 3:0, ale výkon "južanov" rozhodne nepôsobil odovzdaným dojmom. Naopak, hráči Komárna niekoľkokrát "úspešne opečiatkovali" konštrukciu domácej bránky. V 25. minúte si po závare Prievidžanov vsietil vlastenca Benča a na tabuli svietilo hrozivých 5:0. To už bolo všetkým v hale jasné, že tri body zostanú doma. Napriek tomu oba tímy hrali stále na maximum svojich možností. Konečný stav 8:3 bol spravodlivým vyjadrením diania na ihrisku. Vďaka tomuto víťazstvu sa Prievidza odpútala z posledného miesta tabuľky."
Futsal Team Komárno: "Výsledok je v športe mnohokrát dôležitý, tentoraz však bolo všetko inak. Do Prievidze sme vycestovali bez jediného striedania, počas cesty nás postihla nejedna prekážka, aby sme napokon v omeškaní bez rozcvičky nastúpili na zápas, pretože sme veľmi chceli. V našom tíme vládne viróza a posledné dni sa na nás valila jedna nepríjemná správa za druhou z rôznych nepredvítadeľných dôvodov, z ktorých miestami až mrazí... Napriek tomu sa zápas odohral a so vztýčenou hlavou sme zápas odohrali a ĎAKUJEME za to. Rovnako tak riadiacemu orgánu, ktorý bol ústretový a mal pre nás pochopenie, vážime si tiež ochotu Prievidze pomôcť. Zároveň hlásime, že sme o pol druhej v noci úspešne dorazili do Komárna. Vďaka všetkým, bol to kuriózny piatkový večer a následná noc, všetci na palubovke, ktorí zápas odohrali, ste víťazi."

Nové Zámky - Košice

Sobotňajšia dohrávka v ŠH Milénium mala všetko, čo má moderný futsal mať. Bojovnosť, nasadenie, emócie, množstvo šancí, krásne góly... Domácich poslal do vedenia v 5. minúte Ivan Macho, košickému Podpor Pohybu sa ale ešte do prestávky podarilo vyrovnať, keď sieť rozvlnil Dávid Trojan.

Úvodná päťminútovka druhého polčasu priniesla neľútostný boj o každý centimeter palubovky, ktorý vyústil v gól Filipa Korčeka, na ktorý však domáci MAYERSON dokázal okamžite odpovedať vyrovnaním reprezentanta Richarda Maríka. Už o minútu však strelil ďalší rýchly gól Adam Fedor, ktorý položil základ trom bodom pre hostí. Vlastný gól Denisa Lengyela postavil nachvíľu hostí na koňa, nasledoval obrovský tlak domácich. Ten na chvíľu prerušil ďalší presný zásah v sieti domácich, keď Gerhard Gluchman zvyšoval už na 5:2. Viaceré šance domácich už gólom neskončili a tak si Podpor Pohyb Košice odviezol na východ Slovenska dôležité tri body.

Nové Zámky: "Včerajším zápasom sa uzavrelo 4.kolo 1.futsalovej ligy. Bohužiaľ o body sme s kvalitným súperom prišli v druhom polčase zápasu.  Zápas hraný pred peknou divácku kulisou začal vo výbornom tempe, ktoré sa držalo zo strany oboch mužstiev takmer celý zápas. Skóre otvoril v 5.minúte domáci Bacho keď z vlastnej polovice presne trafil odkrytú svätyňu vracajúceho sa Obermana. Šance boli následne na oboch stranách avšak ako ďalší sa do listiny strelcov zapísal hosťujúci Trojan a bolo 1:1. Za tohto stavu sa išlo do šatní hoci šancí na zmenu skóre bolo na oboch stranách dosť. Pri úniku po nevydarenej štandardnej situácii aj za cenu žltej karty zaťahoval ručnú brzdu domáci kapitán Molda. Následne žltú dostal aj hosťujúci brankár po zahratí rukou mimo pokutového územia, keď už M.Marík strieľal do odkrytej brány. Druhý polčas zápasu prichádzali aj tvrdšie súboje a bojovalo sa o každý kúsok palubovky. Do vedenia sa tentokrát zásluhou Korčeka dostali východniari. Premeneným pokutovým kopom však o chvíľu na to kontroval domáci R. Marík a bolo znova vyrovnané. Od tejto chvíle však strieľali góly už iba Košičania. Postupom času sa presadil Fedor, ďalší gól bol po nastrelení zapísaný ako vlastný gól, inak výborne chytajúceho Lengyela a skóre uzavrel na konečných 2:5 už v 33.minúte Gluchman. Na výsledku nič nezmenila už ani takmer 7-minútová hra domácich bez brankára. Ďakujeme pekne fanúšikom za priazeň, podporu, že si našli cestu do ŠH Milénium v takomto hojnom počte."

Výsledky 4.kola 1. SLF 2021/22:

MIMEL Lučenec - Pinerola 1994 Futsal Academy BA ... 7:5 (5:1)
⚽ Serbin 2, Čeřovský, Fehérvári, Ramada, Marton, Greško - Kardoš 2, Haramia, Rusnák, Buzek

Futsal team Levice - ŠK Makroteam Žilina ... 5:0 (2:0)
⚽ Chamilla 2, Švec, Bačík, Bielik

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - Ridop MIBA B.Bystrica ... 5:6 (1:4)
⚽ Lengyel 2, Matyi 2, Genčúr - Rafanides, Krištofík, Čief, Hudek, Belaník, Vajda

CopyLeaders Prievidza - Futsal Team Komárno ... 8:3 (3:0)
⚽
Kubala 2, Sobota 2, Mokrý, Fraňo, Benča vl., Šuhajda - Benča 2, Hegedüs

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Podpor Pohyb Košice ... 2:5 (1:1)
⚽ Bacho, Marík R. - Trojan, Korček, Fedor, Lengyel vl., Gluchman

Mohlo by vás zaujímať

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

Včera

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom

9.3.2024

Dohrávka 11.kola NFE: MIMEL Lučenec potvrdil úlohu favorita aj proti 4FSC FTVŠ

7.3.2024

16.kolo NFE: Lučenec víťazom základnej časti, Košice zvládli súboj o druhé miesto s Levicami