5.kolo SLF: 4FSC FTVŠ Prírodovec UK uspeli v Komárne, víťazstvá Košíc, B.Bystrice aj akadémie Pineroly

piatok, 15.10.2021|Posledná aktualizácia 17.10.2021 12:05

Piate extraligové kolo 1.SLF 2021/22 odštartovalo netradične už vo štvrtok v Mestskej hale v Komárne. Piatkové zápasy ovládli MIBA Banská Bystrica, košický Podpor Pohyb a akadémia Pineroly.

Radosť mužstva 4FSC FTVŠ Prírodoved UK BA po víťazstve 7:3 v 5.kole extraligy v Komárbe 14. októbra 2021.
autor: 4FSC FTVŠ UK P BA
Komárno - 4FSC FTVŠ UK BA

Bratislavská 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec UK vycestovala na juh Slovenska s imperatívom získať do tabuľky ďalšie tri body. Ich smelý plán začal napĺňať už v druhej minúte Viktor Matyi, odpoveď domácich ale prišla rýchlosťou blesku, keď už o minútu vyrovnal Matej Palacka. Zo zápasu neubehlo ešte ani sedem minút a Matyi opäť vrátil vedenie hosťom. Do polčasovej obrátky zvýšil na rozdiel dvoch gólov po peknej akcii Rastislav Haramia.

Aj vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom, keď Peter Jaborek zvýšil už na 1:4. Keď sa druhý polčas začal preklápať do druhej polovice, prišlo rozhodnutie a dva góly vysokoškolákov zariadili Alex Ľubomír Lauko a Tibor Lengyel. Domáci však nehodili flintu do žita a pokúsili sa o zdramatizovanie duelu. David Taibl a Matej Benča dvakrát potešili domácich fanúšikov, v poslednej minúte však Haramia podčiarkol siedmym gólom víťazstvo 4FSC.

Extraliga pokračovala dnes tromi zápasmi v Košiciach, Banskej Bystrici a na Pinerole, kolo sa dohrá v sobotu v Žiline, kde nastúpi MIMEL Lučenec.

Košice - Prievidza

Favorit zápasu bol jasný, CopyLeaders ale pod vedením nového chorvátskeho trénera chceli prekvapiť. V zápase padli dva hetriky, oba na strelili domáci hráči Seman a Bačo, čo naznačuje, že všetky body zostali na východe Slovenska. Na prvý presný zásah čakali diváci až do piatej minúty, kedy otvoril zápasový účet Miroslav Seman. Domáci postupne zvyšovali aktivitu a počet streleckých pokusov, čo prinieslo druhý gól Adama Fedora a druhý gól v zápase Semana. Na 4:0 upravil Sebastian Bačo a polčasový rezultát 5:0 podčiarkol dokonaným hetrikom Seman.

Obraz hry sa nezmenil ani po obrátke, muziku tvrdili naďalej aj domáci, ktorí v polovici polčasu viedli po góloch Bača, Dávida Trojana a Gerharda Chluchmana už 8:0. V 33.minúte sa presadili aj hostia, keď znížil Martin Antol, Bačo ale dokonal hetrik deviatym gólom v sieti Prievidze. Posledné slovo patrilo CopyLeaders, Antol upravil na konečných 2:9 z pohľadu hostí.

Futsalisti Podpor Pohyb Košice pokračujú vo výborných nováčikovských výkonoch. V súboji piateho kola SLF deklasovali na domácej palubovke Prievidzu 9:2 a v tabuľke sa delia o tretiu priečku s tímom 4SFC Bratislava. Diváci v Angels aréne si užili až tri hetriky. Tie gólové ponúkli Miroslav Seman a Sebastián Bačo a nevšedný bol aj fakt, že tréner Richard Bačo postupne poslal do bránky všetkých troch brankárov.

Určite sme nečakali, že vyhráme takto vysoko. Vyzerá to ľahko, ale až také ľahké to nebolo. Súper má behavé mužstvo, ale dnes sme ukázali, že futsal nie je iba o nohách, ale hlavne o hlavičke,“ pousmial sa očividne spokojný Sebastián Bačo. Za kľúč k ľahkému zápasu označil vydarený úvod, veď Košičania viedli už v dvanástej minúte o štyri góly. „Potom sa už hrá ľahko. Je iné, ak sa strachujete o výsledok a inak sa hrá s uvoľnenými nohami.

Ani vo futsale sa nestáva často, aby v jednom zápase zaznamenali hetrik až dvaja hráči z jedného tímu. „Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo už druhýkrát v sezóne. Nie som z tých, ktorí by mali strieľať góly, ale ak sa dá, tak vždy rád pomôžem,“ pokračoval Bačo, ktorého čaká v krátkom čase už druhá platba za hetrik do tímovej kasičky. „Uvidíme teda, či na to bude stačiť výplata.“

Rovnakému poplatku sa tentoraz nevyhni ani Miroslav Seman. „Konečne sa mi podarilo skórovať a ten hetrik je takou čerešničkou. Ďakujem spoluhráčom za prihrávky a všetky tieto góly by som rád venoval ockovi do nebíčka. Pred dvomi mesiacmi bohužiaľ podľahol rakovine a verím, ale určite nám drží palce zhora,“ ukázal prstom k nebesiam 30-ročný hráč tímu Podpor Pohyb. To, že budú Košičania atakovať proti Prievidzi desiatku, by mu pred zápasom ani len nenapadlo. „Je to určite prekvapivé, pretože súper má svoju kvalitu. Vyšiel nám však úvod a potom sme hrali s chuťou. Škoda len, že sme brankárom nepomohli k nule. Možno nabudúce...

Apropos brankári. Priaznivý vývoj zápasu umožnil zachytať si až trom strážcom domácej svätyne. Väčšinu duelu odchytal Richard Oberman, neskôr sa medzi tri žrde dostali aj Ján Belenyesi a Stanislav Pella. „Aj to je veľmi dôležité,“ upozornil Bačo. „Všetci traja brankári chodia poctivo na tréningy i zápasy a je fajn, ak sa dostanú aj do bránky. K dokonalosti tohto zápasu už chýbala asi iba desiatka. Príležitosti na to boli, ale v závere sme už asi boli hlavami inde.“ Vydarený štart do sezóny potvrdzuje predsezónne predpoklady, že Košičania by mohli byť šťukou súťaže. Jedinú doterajšiu prehru zaknihovali s majstrovským Lučencom a z piatich duelov vyťažili veľmi solídnych desať bodov.

„Ukazujeme, že futsal v Košiciach bol vždy kvalitný a patrí to sem. Verím, že si to diváci užívajú a spokojní sme zatiaľ aj my. Máme kvalitný káder, body pribúdajú a v tomto duchu chceme pokračovať,“ zamyslel sa Sebastián Bačo a Miroslav Seman dodal: „Konečne je tu po dlhých rokoch extraligový futbal a verme len, že nám to nezatvoria a budeme môcť tešiť divákov aj naďalej.“

Banská Bystrica - Levice

Futsalisti Banskej Bystrice privítali v piatok 15. októbra o 20.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách rivala z Levíc, proti ktorému odohrali v minulosti niekoľko vyhrotených zápasov. Hráči MIBA Ridop si napokon po dominantnom výkone pripísali v stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futsalovej súťaže výhru s čistým kontom, a naďalej sú tak v tejto sezóne neporazení.

Domáci mohli skórovať už v prvej minúte, kedy mali k dispozícii nepriamy kop, no Belaník neprestrelil brániacich hráčov. V tretej minúte si hráči MIBA Ridop vypracovali až tri nádejné príležitosti. Najprv zachytil rozohrávku Levíc Belaník, ktorý pohotovo vystrelil tesne vedľa ľavej tyčky. Krátko na to sa Rafanides odpútal od brániaceho hráča po dlhom pase z vlastnej polovice, pokúsil sa prelobovať brankára, no Bielik vyškrabal loptu na roh. O niekoľko sekúnd neskôr prihrával Konder z pravej strany pred bránku, kde Krištofík v dobrej pozícii minul, keď bol brankár hostí mimo bránky po predchádzajúcom zákroku, no brániaci hráči zastúpili jeho miesto.

V štvrtej minúte mal zas dobrú príležitosť Peter Vajda, ktorý si narazil loptu s Krištofíkom a z osi ihriska vypálil to pravej tyčky bránky Levíc. V 9. minúte sa vyznamenal brankár tímu MIBA Ridop Pavol Pecho, ktorý najprv zneškodnil strelu kapitána hostí Rakicu a následne vyhodil loptu na Kondera, ktorý si na pravom krídle dobre spracoval loptu a poslal ju popri Bielikovi do bránky – 1:0. Levičania mohli vyrovnať v 12. minúte, kedy v prečíslení Bačík prihral Gabašovi, ten našiel z prvej Šveca, ktorý však v tutovke trafil len ľavú tyčku Pechovej bránky.

Banskobystrickým futsalistom sa podarilo zdvojnásobiť svoje vedenie v 15. minúte, kedy Čief prihral na pravú stranu Krištofíkovi, ktorý vrátil loptu Michalovi Čiefovi, a ten presnou strelou k pravej tyčke zvýšil na 2:0. Mužstvo MIBA Ridop napokon po prvom polčase viedlo až 3:0, keďže v 18. minúte prihral Konder oblúčikom pred bránku, kde Marián Hudek aj s prispením brankára Bielika rozvlnil sieť.

V úvode druhého polčasu zaujala Konderova delovka z diaľky, ktorá bola brankárom Levíc zrazená na roh. V 24. minúte Marek Belaník zachytil pred bránkou rozohrávku hostí a preloboval Bielika, čím zvýšil už na 4:0. O približne dve minúty na to mohol Belaník skórovať opäť, keď z diaľky z pravej strany vystrelil výborne, no trafil len bránkovú konštrukciu. Krátko na to zas Rafanides prihrával vzduchom pred bránku Konderovi, ktorý to mal v ťažkej pozícii na dlhú nohu, a tak bránku prekopol. V závere zápasu ešte mieril prudkou strelou opäť do tyčky Belaník.

Aj keď boli diváci v druhej polovici druhého polčasu svedkami viacerých faulov a nervóznych momentov, Levičanom sa už nepodarilo zápas zdramatizovať, a futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica si tak pripísali výhru s čistým kontom, vďaka čomu sú aj po 5. kole bez prehry.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop: „Zápas sme zvládli veľmi dobre. Mal som trošku obavy pred zápasom, pretože Levičania sú náš veľký rival, ale nakoniec sme to zvládli vynikajúco. Nenechali sme sa vyprovokovať, dali sme pekné góly. Mohlo ich byť ešte viac, ale chalani hrali vynikajúco. Dnes nám chytal mladý Pali Pecho – Levičan, ktorý je u nás na hosťovaní. Veril som mu, že proti svojmu tímu sa vyhecuje, a tak sa aj stalo. Nemal veľa roboty, ale štyri – päť šancí pochytal.
Michal Čief, hráč MIBA Ridop: „Zápas hodnotím veľmi dobre. Vyhrali sme 4:0, takže paráda. Sme zatiaľ bez prehry, čo ma veľmi teší. Súpera poznáme, hrávame spolu už dlhé roky. Nemali nás čím prekvapiť, aj keď stále majú svoju kvalitu. Som rád, že sme vyhrali. To, že sme to zvládli na nulu, je taká čerešnička na torte. Hrali sme zodpovedne, držali sme loptu. Vychádzalo nám v podstate skoro všetko, mali sme tam ešte zopár šancí. Súper nemal veľa šancí, potom hrali ešte power-play, ale ani z toho si toho veľa nevytvorili. Teraz ideme do Lučenca, tak dúfame, že aj tam potiahneme šnúru bez prehry.
Filip Rafanides, kapitán MIBA Ridop: „Zápas bol presne taký, ako sme čakali. Vedeli sme, že oni budú zákerní, že budú do nás šliapať. Vždy je to proti nim takýto zápas, že tam ide kvázi o všetko, je to také derby. Zápas sme ale zvládli na sto percent, nedosali sme ani gól. Myslím si, že sme dominovali celý zápas na každom poste, a to rozhodlo.“

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU MIBA B.BYSTRICA - FT LEVICE

Pinerola Academy - Nové Zámky
Žilina - Lučenec

Novohradskí futsalisti sa naďalej vezú na víťaznej vlne. Mužstvo na čele s trénerom Mariánom Berkym si zaknihovalo víťazstvo aj v piatom ligovom kole. Lučenčania v sobotu večer brali plný počet bodov zo Žiliny, kde porazili tamojší ŠK Makroteam a v aktuálnej sezóne ostávajú neporazení. V domácej bráne skončilo osem gólov, o ktoré sa postarali Greško, Grcič, Fehérvári, Ramada, Brunovský, Čeřovský a nováčik Genorio Peixoto. Ten spolu s Marciliom Da Silvom odohral prvé minúty v drese Mimelu.

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Do zápasu sme mali pripravené tri štvorky, ktoré sme potrebovali vidieť pred zápasmi Ligy majstrov. Vstup sme mali opäť výborný, strelili sme hneď gól a ujali sme sa vedenia. Súper sa snažil dobre brániť a vyrážať do brejkov, z ktorých premenil dva. My sme sa snažili dobýjať súperovu bránku, kde sme okrem ôsmych gólov, trafili ešte päť brvien po krásnych akciách. Súper bol húževnatý, ale na nás nestačil. Tešíme sa na poslednú generálku pred UEFA Cupom, kde sa v piatok o 19:00 hod. stretneme s Banskou Bystricou."

5.kolo 1.SLF 2021/22:

Futsal Team Komárno - 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava ... 3:7 (1:3)
⚽ Palacka, Taibl, Benča - Matyi 2, Haramia 2, Jaborek, Lauko, Lengyel

Podpor Pohyb Košice - CopyLeaders Prievidza ... 9:2 (5:0)
⚽ Seman 3, Bačo 3, Fedor, Trojan, Chluchman - Antol 2

Ridop MIBA Banská Bystrica - Futsal Team Levice ... 4:0 (3:0)
⚽ Konder, Čief, Bielik vlastný, Belaník

Pinerola 1994 Academy Bratislava - MŠK Mayerson Nové Zámky ... 5:2 (1:1)
⚽ Buzek 3, Nestorík, Csiba - Marík R., Procháczka

ŠK Makroteam Žilina - MIMEL Lučenec ... 2:8 (2:5)
⚽ Baláž, Mahút - Hugo Ramada 2, Greško, Grcič, Fehérvári, Genorio, Brunovský, Čeřovský