7.kolo Niké Futsal Extraligy: Levice zdolali Žilinu, B.Bystrica doma stále stopercentná

piatok, 28.10.2022|Posledná aktualizácia 1.11.2022 09:05

V piatok sa odohralo kvarteto duelov 7.kola najvyššej slovenskej futsalovej súťaže. MIMEL Lučenec dohrá duel proti 4FSC FTVŠ v novembri (18.11) pre povinnosti v UEFA Futsal Cupe v severomacedónskom Skopje.

Levice sa víťazstvom prepracovali do prvej štvorky, mrzí však nepríjemné zranenie ich kapitána Viliama Rakicu. Dušan Dobšovič (Makroteam Žilina): ,,Skúsení domáci hráči nás vyškolili z efektivity a jednoduchosti, jasne nás predčili vo všetkých smeroch a zaslúžene zvíťazili. Inkasovali sme góly zo situácií, na ktoré sme hráčov osobitne upozorňovali. Naše chvíľkové záblesky pekných herných kombinácií ani zďaleka nemohli stačiť na rozbehnutý stroj domácich. Inkasované góly bezprostredne po našich strelených, len dokresľujú toto hodnotenie. Čaká nás veľa práce, aby sme eliminovali najmä naše detinské defenzívne chyby... Mrzí nás tiež nepríjemný moment nešťastného dopadnutia domáceho kapitána na konštrukciu tribúny, ktorý výrazne negatívne ovplyvnil ďalší priebeh inak dobrého zápasu. Domácim gratulujeme k zaslúženému víťazstvu a veríme, že kapitán domácich je v zdravotne poriadku. Levičanom držíme palce v ďalších ligových bojoch, momentálne majú dobre vyskladané skúsené mužstvo a môžu sa v tejto sezóne dostať vysoko."

Jozef Macho: ,,Zápas sa začal za kľudnejšieho tempa, kde sme väčšinu herného času držali loptu v prevahe my. Následne po rohu z nacvičeného signálu dal otvárajúci gól Gabriel Švec a hra sa nám viac otvorila. Hostia následne o pár minút skorigovali skóre na 1:1 po nedorozumení v našej obrane. Do polčasu sme stihli dať ešte tri góly, z toho dal dva góly výborne hrajúci Szabi Jakubík. To bolo dôležité z hľadiska aby sme išli do polčasového hvizdu s náskokom, aby hostia nemali mentálnu prevahu. Druhý polčas hostia začali rovno s powerplay, kde sa snažili nejakým spôsobom znížiť náš gólový náskok, čo sa im veľmi nedarilo. Až kým neprišla 24. minúta a veľmi nepekný zákrok na nášho kapitána Vilka Rakicu, kde sa nám následne aj po menšej roztržke vylúčil náš hráč Pavol Gabaš a musel ísť predčasne pod sprchy. Klasicky sme hrali o jedného menej, z čoho hostia profitovali a skorigovali priebeh zápasu aspoň na pár sekúnd, keď hneď odpovedal gólom Bačík. Zápas sa už následne dohrával len v našej réžií, kde sme sa snažili diktovať tempo hry, čo sa nám aj darilo a následne pridali aj pár gólov. Tým sa aj ukončil zápas s výsledkom 7:2 v prospech nás. Zápas teda prebiehal podľa očakávaní a my už sa pripravujeme na budúci zápas ktorý budeme hrať v Prievidzi kde sa budeme snažiť zabojovať o body." Tomáš Bielik: ,,Do zápasu sme išli s jasným cieľom a to vyhrať. Už od 3. minúty sme zásluhou Šveca viedli, no bohužiaľ o sedem minút bolo skóre nerozhodné 1:1, ale našťastie sme sa nenechali týmto gólom zaskočiť a veľmi rýchlo nás poslal opäť do vedenia Bačík a dalšími dvoma gólmi Jakubíka sa išlo do kabín za stavu 4:1. Na začiatku druhého polčasu po škaredom a život ohrozujúcom faule na Rakicu praskli nervy Gabašovi, ktorý inkasoval červenú kartu a museli sme brániť s tromi hráčmi, to Žilinčania využili a znížili na 4:2, no ešte v tej istej minúte zvýšil Bačík na 5:2 a v 28. a 39. minúte ešte upravili výsledok Chamilla a Budovec.

Zápas na Pinerole nebol pre Prievidzu vôbec jednoduchý, no aj napriek tomu ho zverenci Marina Jukiča zvládli a z bratislavskej Pineroly si priniesli ďalšie tri body. Patrik Zaťovič si v zápase pripísal na svoje konto ďalšie dva presné zásahy, ktorými sa vyšplhal na prvú priečku tabuľky najlepších strelcov Niké Futsal Extraligy, s celkovým počtom gólov dvanásť. Peter Serbin pre trest v drese košického Podpor Pohybu nemohol nastúpiť pre červenú kartu.

Fustalisti MIBA Banská Bystrica sú v domácom prostredí aj naďalej stopercentní, keď v hale na Štiavničkách tesne zdolali Nové Zámky 3:2. Martin Majling, tréner MIBY: „Dnešný zápas bol ťažký z toho pohľadu, že po vysokej prehre v Košiciach sme sa museli skoncentrovať, plus chalani mali včera malý futbal. Išli sme do zápasu v podstate bez tréningu a veľmi som sa toho bál, zvlášť, keď Nové Zámky vyhrali na Pinerole. Vedeli sme, že hráme s kvalitným súperom, je tam päť súčasných alebo bývalých mládežníckych reprezentantov. Snažili sme sa na to pripraviť, chvalabohu nám to vyšlo. Trošku škoda nepremenených šancí za stavu 3:1, keď sme mohli rozhodnúť. Súper nakoniec znížil a mal na dosah vyrovnanie, ale v závere bojovnosť chalanov a hlavne, Mičuda nás podržal. Sme radi za ďalšie tri body doma. Z troch zápasov doma máme tri víťazstvá, takže vynikajúce.“

Tomáš Mičuda, brankár a strelec víťazného gólu MIBY: „Nové Zámky prišli s mladším mužstvom, ale už sú zohratejší, už hrajú dlhšie spolu. Ukázali naozaj futsalové veci, boli dobrí, mladí a behaví chalani. Škoda našich zahodených šancí, že by bol zápas úplne iný. Mohli sme rozhodnúť aj skôr, nemuseli by sme sa tak trápiť, ale súper bol veľmi kvalitný. Vďaka za tieto tri body. Pokiaľ ide o moje góly v tejto sezóne, na rozdiel od minulej sezóny, kedy to nevychádzalo, tak som spokojný, že pomôžem chalanom aj gólom. Ja som tu ale nie na góly, čiže skôr aby som im zabraňoval, ale som naozaj rád, že nejaký ten gólik dám.“

Hoci sa Komárno v ligovej tabuľke pohybuje na spodných priečkach, na domácej pôde je vždy nepríjemným súperom pre každého. "Dlhá cesta k maďarským hraniciam vždy preverí naše psychické nastavenie, veď aj v minulej sezóne sme sa v Komárne na body poriadne natrápili. Súpera sme držali v hre o body do posledných sekúnd, výhrou 5:3 sme napokon zvládli nervózny zápas. Doma to bolo úplne o niečom inom, po streleckom koncerte sme zvíťazili 16:3. Na piatkové 7. kolo Niké Futsal Extraligy sme sa poctivo pripravovali s cieľom nič nepodceniť. Duel sme zvládli, zvíťazili 7:2 a pripísali si ďalšie tri body do tabuľky." sme sa dozvedeli z košickej stránky po zápase. „Zápas proti Komárnu bol mojím prvým v najvyššej futsalovej súťaži. Debut som okorenil aj gólom. O to viac ma teší, že gól padol po signále, ktorý sme trénovali deň pred zápasom na tréningu. V zápase som mal ešte 2-3 šance, ktoré musím premieňať. Avšak najdôležitejšie je to, že tri body sme priniesli domov,” zhodnotil zápas Michal Kovačevič.

Výsledky 7.kola Niké Futsal Extraligy:

Futsal team Levice - ŠK Makroteam Žilina 7:2 (4:1)
⚽️ 3. Švec, 12., 26. Bačík, 16., 19. Jakubík, 28. Chamilla, 39. Budovec - 10. Nemček, 26. Mahút

MIBA Banská Bystrica - MŠK MAYERSON Nové Zámky 3:2 (2:1)
⚽️ 5. Samson, 18. Vajda. 25. Mičuda - 20. Marík M., 31. Procháczka

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - CopyLeaders Prievidza 3:5 (1:3)
⚽️ 16, 36. Nestorík, 39. Petrušić vlastný - 2., 37. Bundavica, 17., 19. Zaťovič, 39. Petrušić

Futsal Team Komárno - Podpor Pohyb Košice 2:7 (1:4)
⚽️ 17., 31.
Hegedűs - 5., 39. Gluchman, 8., 27. Hernández, 13. Kovačevič, 20. Sasák, 38. Korček

MIMEL Lučenec - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA sa odohrá 18.11. o 19:00 h

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

19.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

TOP FUTSAL 2023 - Nominácie vo všetkých siedmich kategóriách

3.4.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko