7.kolo SLF: Banská Bystrica nedala šancu N.Zámkom, Košičania rozstrieľali 4FSC FTVŠ

piatok, 29.10.2021|Posledná aktualizácia 31.10.2021 10:48

Neúplné 7.kolo futsalovej extraligy prinieslo tri víťazstvá domácich tímov, Podpor Pohyb Košice rozstrieľali bratislavská 4FSC FTVŠ 10:0, Banská Bystrica zvíťazila nad Novými Zámkami 5:1, Pinerola zdolala Komárno 4:1.

Michal Čief v súboji v zápase 7.kola 1.SLF MIBA Banská Bystrica - MŠK MAYERSON Nové Zámky 29. októbra 2021 v hale Dukla na Štiavničkách.
autor: sme.sk

Zápas Žilinského Makroteamu proti Prievidzi sa odložil z dôvodu karantény Žilinčanov, Lučenčania si pre povinnosti vo futsalovej Ligy Majstrov dohrajú duel proti Leviciam v januári.

Banská Bytrica - Nové Zámky

(sme.sk) V hale na Štiavničkách predstavili banskobystrickí futsalisti, ktorí v rámci 7. kola najvyššej slovenskej futsalovej súťaže privítali mužstvo Nových Zámkov.

Od začiatku zápasu sa banskobystrickí futsalisti nasťahovali pred bránku súpera, kde sa tlačili do streleckých príležitostí. Novozámčania pohrozili z ojedinelej situácie v 5. minúte, kedy kapitán hostí Molda prihral vľavo Richardovi Maríkovi, ktorého strela prešla cez Mičudu, no loptu odvrátil spred bránkovej čiary Krištofík. Hráči MIBA Ridop zúročili tlak v 8. minúte, kedy najprv po Kyjovského prihrávke kapitán domácich Rafanides mieril v predbránkovom priestore len do brvna. Krátko na to však už Bystričania otvorili skóre po presnej strele k ľavej žrdi z osi ihriska v podaní Matúša Kyjovského.

Ešte v tej istej minúte prihral Krištofík pred bránu Mariánovi Hudekovi, ktorý usmernil loptu do bránky Nových Zámkov, čím zvýšil na 2:0. Domáci pridali tretí gól v 10. minúte, kedy Konder posunul loptu vpravo Filipovi Kaľavskému, ktorý si presnou strelou k pravej žrdi otvoril strelecký účet v drese MIBA Ridop. V závere prvého polčasu si ešte brankár hostí Lengyel zrazil do žrde Vajdovu strieľanú prihrávku z ľavej strany a krátko na to aj Belaníkovu prízemnú strelu.

Hostia museli v druhom polčase viac otvoriť hru a nebyť len zatiahnutí pred brankárom Lengyelom. Ten sa však najmä v druhej polovici zápasu vysúval až na hrot útoku, vďaka čomu sa hral, ale len chvíľami, viac otvorený futsal po celej dĺžke palubovky. V 24. minúte pohrozili domáci po Čiefovej prihrávke na ľavú stranu, odkiaľ Kyjovský len tesne minul pravú žrď aj s prispením brankára hostí. V 28. minúte zas Kyjovský našiel zo štandardky Rafanidesa, no ten zblízka minul bránku Nových Zámkov. Krátko na to sa hosťom podarilo znížiť na 3:1, keď v protiútoku prihral Kucharovič na ľavé krídlo Richardovi Maríkovi, ktorý poľahky trafil odkrytú bránku.

Mužstvo MIBA Ridop si mohlo prinavrátiť vedenie v 29. minúte, ale brankár Nových Zámkov dobre zasiahol pri zakončení Hudeka. V 31. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Matúš Kyjovský, ktorý z osi ihriska vystrelil pomedzi nohy brankára Lengyela a prinavrátil domácemu tímu trojgólové vedenie. V 33. minúte zas Marek Belaník zachytil rozohrávku súpera pri hre hostí s vysunutým brankárom a následne trafil prázdnu bránku Nových Zámkov, čím spečatil stav stretnutia na konečných 5:1. Po presvedčivej výhre na domácej palubovke sa tak banskobystrickí futsalisti aktuálne nachádzajú na tretej priečke najvyššej slovenskej súťaže. Fotogalériu z piatkového duelu nájdete pod článkom.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop: „Pri úvodnej rozcvičke sme videli, že súper prišiel len so šiestimi hráčmi. My sme naopak mali už skoro plnú súpisku. Vzhľadom na to bol dnešný zápas špecifický. Malo to byť povinné víťazstvo, čo aj bolo, ale tieto zápasy sú niekedy oveľa ťažšie, chýba možno to tempo, chýbajú emócie. Mali sme v podstate jasné vedenie, ktoré sme si celkom rýchlo vypracovali. Potom upadlo tempo, hra sa upokojila a súper naťahoval čas. Tým, že boli šiesti, tak boli veľmi nízko, čo nám nevyhovuje. My sme radi, keď sa hrá viac otvorená partia. Dá sa povedať, že chalani si možno lepšie zahrali v Lučenci, hoci tam prehrali. Som ale vďačný za víťazstvo, chalani ukázali kvalitu a bez problémov vyhrali.“

Matúš Kyjovský, strelec dvoch gólov MIBA Ridop: „Nehralo sa nám veľmi dobre, nakoľko Nové Zámky mali len šiestich hráčov a dosť uzatvárali tie priestory. Bránili od deviatky po šestku, ale nakoniec sme sa presadili, dali sme päť gólov, a to rozhodlo. Vyšli nám nejaké nacvičené signály, to boli práve tie gólové situácie. Myslím si, že máme ešte na čom pracovať, aby sme sa mohli zlepšovať.

Peter Vajda, hráč MIBA Ridop: „Nové Zámky majú mladý tím. Vedeli sme, že majú tie futsalové základy, snažili sa, behali, boli agresívny, ale myslím si, že tá kvalita na našej strane sa jednoznačne ukázala. Musím povedať, že bolo veľmi zvláštne, že súper mal brankára tak hore, ale náš pressing bol na to viac ako účinný a veľa z toho nevymysleli. Pre nás to bol možno taký kondičný tréning. Keď je súper zatiahnutý so štyrmi hráčmi na šestke, to je asi to najhoršie, čo môže vo futsale byť. Tam sme to len dobíjali a buď to prešlo, alebo hrozil nejaký brejk, a presne na to čakali.

7.kolo 1.SLF:

MIBA Ridop Banská Bystrica – MŠK Mayerson Nové Zámky 5:1 (3:0)
Góly: 8. Hudek, 8. a 31. Kyjovský, 10. Kaľavský, 33. Belaník – 29. Marík

Pinerola 1994 Futsal Academy - Futsal Team Komárno 4:1 (3:1)
Fóly: 9. Kazimír, 10. Nestorik, 15. Aksamít, 40. Sládeček - 8. Gál

Podpor Pohyb Košice - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 10:0 (7:0)
Góly: 3., 5. a 11. Gluchman, 2. a 9. Trojan, 25. a 38. Horník, 18. Hernández, 19. Korček, 40. Kuľha

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Dohrávka 11.kola NFE: MIMEL Lučenec potvrdil úlohu favorita aj proti 4FSC FTVŠ

7.3.2024

16.kolo NFE: Lučenec víťazom základnej časti, Košice zvládli súboj o druhé miesto s Levicami

2.3.2024

Dohrávka 8.kola NFE: Skvelý výkon 4FSC FTVŠ na body v Košiciach napokon nestačil

24.2.2024

15.kolo NFE: Lučenec zdolal o šesť gólov akadémiu Pineroly, derby o východ pre Košice

18.2.2024

14.kolo NFE: Lučenec zničil Prievidzu, Pinerola v závere vybojovala všetky body v Banskej Bystrici

11.2.2024

Predohrávka 14.kola NFE: Levice si víťazstvom na FTVŠ upevnili druhé miesto v tabuľke

3.2.2024

Extraliga U-15: V súboji najlepších víťazstvo Lučenca nad 4FSC FTVŠ UK BA, Lucka Klučiarová s gólom

28.1.2024

13.kolo NFE: Prvá strata bodov Lučenca prišla v Košiciach, Pinerola zdolala Prievidzu

28.1.2024

Extraliga U-15: Druhé víťazstvo spoločného tímu Levíc a Tlmáč, blok ovládla 4FSC FTVŠ

22.1.2024

12.kolo NFE: Podpor Pohyb si podmanil Košice, zdolal aj Pinerolu, nevídaný obrat Levíc v Bardejove