8.kolo SLF: Nové Zámky si rozdelili body s Levicami, B.Bystrica zvíťazila v Prievidzi

nedeľa, 07.11.2021|Posledná aktualizácia 7.11.2021 14:07

Extraliga pokračovala v piatok zápasmi 8.kola, kvôli reprezentačnej akcii U-19 v Srbsku sa odohrali iba dve stretnutia, Nové Zámky zmazali náskok Levíc, Banská Bystrica si priniesla všetky body z Prievidze.

Nové Zámky - Levice

Všeobecne známe pravidlo, že derby nemá favorita sa potvrdilo aj v ŠH Milénium. Zápas sa začal v dobrom tempe a od úvodných minút to bol tvrdý boj o každý centimeter palubovky. Skóre otvoril už v 2. minúte hosťujúci Bačík, keď využil zaváhanie domácich. Následne sa začala naháňačka MAYERSON-u za vyrovnaním. Niekoľko dobrých šancí zostalo nevyužitých, po góle volali najmä dorážky Kráľa. Do šatní však išli hostia s vedením 0:1.

Mladé mužstvo Zámkov vyšlo na druhý polčas s jednoznačným cieľom, čím skôr skórovať a zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu. Tieto plány im však dobrou hrou v defenzíve Levičania kazili aby následne Bačík 4 minúty po obrátke zvýšil na 0:2. S domácimi to vyzeralo zle nedobre, napriek tomu však naďalej dobíjali bránku, inak výborne chytajúceho Bielika. Ked už sa zdalo, že dnes si cestu do brány Levičanov lopta nenájde, zdvihol Novozámockú vlajku Homola, prekvapivým kopom zo štandardnej situácie. Domáci sa zrazu nadýchli a dráma bola na svete. Po oddychovom čase, ktory si vypýtal domáci kouč Peter Ganczner sa odhodlali Zámky k hre bez brankára a urobili dobre. Viktor Kráľ si napravil chuť a po zahodených príležitostiach z prvého polčasu vyrovnal po prepúšťačke od Moldu. V závere ešte mohli víťazstvo strhnúť obe mužstvá na svoju stranu keď Molda napálil po rohu brvno a na opačnej strane nebezpečne hlavičkoval Bačík, ktorý išiel za hat-trickom. Zápas teda skončil zmierlivým výsledkom 2:2 čo je spravodlivým vyústením tohto tuhého boja.

Prievidza - Banská Bystrica

V prievidzkej City Aréne sa hral útočný futsal, v prvom polčase na gól hosťujúceho Belaníka dvakrát domáci v 10. minúte. Do polčasu sak však išlo za stavu 2:2, keď vyrovnal Konder. Druhé dejstvo prinieslo až osem gólov, Banská Bystrica si pohodlne postrážila všetky body.

9.kolo 1.SLF 2021/2022:

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Futsal team Levice 2:2 (0:1)
Góly: Homoľa, Kráľ - Bašík 2

CopyLeaders Prievidza - Ridop MIBA Banská Bystrica 3:9 (2:2)
Góly: Antol, Laco, Dojčinovič - Belaník 2, Krištofík 2, Pecho, Konder, Rafanides, Čief, Antol vl.

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom