logo

9.kolo SLF: Bitku o Bratislavu ovládla v dohrávke 4FSC FTVŠ, Pinerola bez bodov

utorok, 23.11.2021|Posledná aktualizácia 23.11.2021 16:09

V dohrávke 9.kola najvyššej futsalovej súťaže 1.SLF zvíťazili futsalisti 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec UK v mestskom derby nad akadémiou Pineroly 5:3.

Mestské derby Pinerola 1994 Futsal Adacemy vs 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA v ŠH prof. Rovného 22. novemvra 2021, dohrávka 9.kola.
autor: Vladimír Ambrozek

V dohrávke 9. kola pocítili chuť výhry ah futsalisti ŠH FTVŠ. V bratislavskom derby proti Pinerole podali zodpovedný výkon a po výhre 3:5 získali 3 body. Po tomto víťazstve sa priebežne posunuli na 4. miesto v tabuľke 1.SLF. 

Hodnotenie z pohľadu trénera Igora Remáka: "Mestské derby so sebou takmer vždy prináša vypäté situácie, nervozitu ale aj výkony na hranici možností s cieľom prekonať súpera za každú cenu. Začiatok bol z našej strany príliš nervózny. Nevyhli sme sa pár taktickým chybám. Niektoré sme "hasili" za cenu žltej karty, a pri niektorých nás podržal výborne chytajúci Maglen. Našťastie sme sa po pár minútach ukľudnili a začali plniť taktické pokyny. 

Gól Matyiho nás upokojil len na chvíľu, nakoľko sme po pár minútach inkasovali po slabom dôraze v osobných súbojoch, keď domáci Haramia až príliž ľahko pretlačil loptu cez troch našich hráčov a zakončil utešenou strelou do našej brány. Po tomto momente sa nám už darilo eliminovať nepríjemné protiútoky Pineroly a v útočnej fáze hry sme si vytvárali v celku dostatok šancí, ktoré sme niekedy až trestuhodne zahadzovali. Upokojenie priniesli až dva vlastné góly súpera, ktoré však padli po našich vypracovaných akciách a strelách, čiže im nepripisujem žiadny prívlastok "štasteny" ale naopak vyzdvihujem technickú vyspelosť našich hráčov. V momente keď Matyi v úvode druhého polčasu zvýšil na 1:4, Pinerole neostávalo nič iné len pristúpiť na hru v početnej výhode. Aj my sme pristúpili k taktickému striedaniu niektorých hráčov, ktorí nemajú skúsenosti s hrou proti powerplay, čo sa v niektorých momentoch ukázalo ako správne riešenie.

Zbytočne sme však opäť znervózneli a 2x inkasovali. V momentoch kedy sme mali ukľudniť hru, sme loptu trochu nezmyselne odovzdávali súperovi. Treba povedať že Pinerola si ešte vypracovala gólovú príležitosť, ktorú zahodili a mohla zmeniť priebeh zápasu. No po chybe v rozohrávke a následnom góle Gálu cez celé ihrisko, nás tento moment opäť posunul na rozdiel dvoch gólov. Súperovi sme už v následnej nátlakovej hre nedovolili ohroziť našu bránu a tak si z malého bratislavského derby odnášame cenne body. Teší ma že hráči pristúpili k tomuto zápasu zodpovedne a plnili taktické pokyny až na malé zaváhania na výbornú."

Dohrávka 9.kola 1.SLF:

Pinerola 1994 Futsal Adacemy BA vs 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 3:5 (1:2)
⚽ 6. Haramia P., 19. Keszei, 19. Csiba - 4., 24. a 29. Matyi, 8. Kardoš vl., 21. Keszei vl.

Mohlo by vás zaujímať

Mapujeme prípravu extraligistov: CopyLeaders nestačili na Bielsko-Bialu, remíza Lučenca s Bochniou

Včera

ŽREB EXTRALIGY: Obhajca z Lučenca odštartuje v Žiline, Košice privítajú v 1.kole Prievidzu

5.8.2022

Žreb futsalovej extraligy sa uskutoční v piatok 5. augusta

4.8.2022

Pohyby v hráčskych kádroch extraligistov, poľský majster Zaťovič sa vracia domov

7.8.2022

Majstrom Slovenska MIMEL Lučenec. V treťom finále zdolal Banskú Bystricu 7:1

30.5.2022

PLAY-OFF 2.finále: MIMEL Lučenec zvládol druhý zápas v B.Bystrici, piatok môže rozhodnúť

26.5.2022

PLAY-OFF 1.finále: MIMEL Lučenec vstúpil do finálovej série víťazstvom 6:2 nad Banskou Bystricou

24.5.2022

Tretie miesto získali CopyLeaders Prievidza po druhopolčasovom obrate proti Podpor Pohyb Košice

22.5.2022

V piatok štartuje finále play-off v Lučenci, bronzový tím spoznáme vo štvrtok v Prievidzi

17.5.2022

PLAY-OFF 1/2-finále: Lučenec na penalty vyradil Prievidzu, MIBA do finále po víťazstve v Košiciach

11.5.2022

PLAY-OFF 1/2-finále: Lučenec zdolal Prievidzu 4:0, B.Bystrica Podpor Pohyb až po predĺžení

9.5.2022

PLAY-OFF 1/4-finále: Favoriti nezaváhali ani v druhých zápasoch, bratislavská dráma v predĺžení

4.5.2022