Akademici vstúpili do Majstrovstiev sveta v Portugalsku prehrou s Ukrajinou 1:4

pondelok, 18.07.2022|Posledná aktualizácia 19.7.2022 17:07

Akademický výber na MS v Portugalsku nestačil v úvodnom zápase na Ukrajinu, ktorej podľahol 1:4. Náš jediný gól strelil Kulich.

Mužstvo vedené trénerským dvojzáprahom Igor Remák - Milan Herko odolávalo Ukrajincom prvý polčas, skvelé zákroky predvádzal najmä Marek Kušnír. Po zmene strán ale prišla silná pasáž nášho súpera, ktorý v 24. minúte strelil dva rýchle góly a a zanedlho pridal aj ďalšie dva, na ktoré dokázal až v závere odpovedať Kulich.

Naši akademici nastúpia zajtra proti outsiderovi skupiny z Ománu a v stredu ich čaká najväčší favorit na celkové prvenstvo z Brazílie.

Akademické MS - Portugalsko 2022:

Ukrajina - Slovensko 4-1 (0-0)
⚽️ 24. Melnyk, 24. Abakhsyn, 27. Sukhov, 28. Sved - 37. Kulich

Igor Remák (tréner akademického výberu SR): "Ak chcete hrať so súperom ako je Ukrajina vyrovnanú partiu musíte byť pripravení tak ako po mentálnej tak aj kondičnej stránke. V dnešnom zápase sme to dokázali do 23.minúty. Súper svetovej triedy, ktorý má v zostave väčšinu profesionálov a aj účastníkov nedávneho Európskeho šampionátu nás dnes nepustil takmer do ničoho a predčil nás po všetkých stránkach. S výsledkom samozrejme nemôžeme byť spokojní, no pozitívne vnímame splnené taktické pokyny hlavne v defenzíve v prvom polčase. Chlapci si siahli v určitých momentoch na dno svojich síl a aj strelenie nášho gólu bolo výsledkom ich snahy až do konca. Myslím, že pre všetkých to bola obrovská škola a po prezretí si zápasového videa a jeho rozboru sa dokážeme poučiť s našich chýb. Zápas je už za nami a my sa musíme pripraviť na zajtrajší zápas so súperom s ktorým chceme bodovať naplno."

Dominik Trnka (hráč SR): "Zápas s Ukrajinou bol veľmi náročný. Mali dobre technicky vybavených hráčov. Boli pripravení. Z našej strany bola slabá útočná činnosť a prakticky sme brankára hostí ani poriadne nezamestnali. Musíme zapracovať na držaní lopty, pretože väčšinu zápasu sme bránili a nevedeli ukľudniť hru. Napriek tomu zápas s Ukrajinou hodnotím ako veľkú skúsenosť do budúcna."
Marek Kušnír (brankár SR): "Dnešný zápas bol veľmi náročný. Ukrajinci boli vynikajúco technicky aj takticky pripravený, predvádzali moderný rýchly futsal a hrozili zo všetkých situácii. Dovolím si povedať že počas celého zápasu dominovali a nepúšťali nás do vyložených šanci. V prvom polčase sme predvádzali obetavý výkon a dokázali brániť výsledok 0:0 aj napriek niekoľkým sľubným príležitostiam Ukrajiny. V druhom polčase Ukrajinci zvýšili tlak a dokázali skórovať po peknej štandardnej situácii. Po prvom góle sa to na nas trochu zosypalo spravili sme pár chýb ktoré Ukrajinci hneď trestali a za veľmi krátky čas bolo 4:0. Po štvrtom góle Ukrajina už len kontrolovala priebeh zápasu. V závere sa nám podarilo skórovať z nepriameho voľného kopu po peknej spolupráci Kuruca, Fedora a Kulicha. Verím že po zápase s Ukrajinou rýchlo zregenerujeme dôkladne sa pripravíme na Omán a daľší zápas zvíťazíme a udržíme si šancu na postup zo skupiny."

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát