logo

Akademici vstúpili do Majstrovstiev sveta v Portugalsku prehrou s Ukrajinou 1:4

pondelok, 18.07.2022|Posledná aktualizácia 19.7.2022 17:07

Akademický výber na MS v Portugalsku nestačil v úvodnom zápase na Ukrajinu, ktorej podľahol 1:4. Náš jediný gól strelil Kulich.

Mužstvo vedené trénerským dvojzáprahom Igor Remák - Milan Herko odolávalo Ukrajincom prvý polčas, skvelé zákroky predvádzal najmä Marek Kušnír. Po zmene strán ale prišla silná pasáž nášho súpera, ktorý v 24. minúte strelil dva rýchle góly a a zanedlho pridal aj ďalšie dva, na ktoré dokázal až v závere odpovedať Kulich.

Naši akademici nastúpia zajtra proti outsiderovi skupiny z Ománu a v stredu ich čaká najväčší favorit na celkové prvenstvo z Brazílie.

Akademické MS - Portugalsko 2022:

Ukrajina - Slovensko 4-1 (0-0)
⚽️ 24. Melnyk, 24. Abakhsyn, 27. Sukhov, 28. Sved - 37. Kulich

Igor Remák (tréner akademického výberu SR): "Ak chcete hrať so súperom ako je Ukrajina vyrovnanú partiu musíte byť pripravení tak ako po mentálnej tak aj kondičnej stránke. V dnešnom zápase sme to dokázali do 23.minúty. Súper svetovej triedy, ktorý má v zostave väčšinu profesionálov a aj účastníkov nedávneho Európskeho šampionátu nás dnes nepustil takmer do ničoho a predčil nás po všetkých stránkach. S výsledkom samozrejme nemôžeme byť spokojní, no pozitívne vnímame splnené taktické pokyny hlavne v defenzíve v prvom polčase. Chlapci si siahli v určitých momentoch na dno svojich síl a aj strelenie nášho gólu bolo výsledkom ich snahy až do konca. Myslím, že pre všetkých to bola obrovská škola a po prezretí si zápasového videa a jeho rozboru sa dokážeme poučiť s našich chýb. Zápas je už za nami a my sa musíme pripraviť na zajtrajší zápas so súperom s ktorým chceme bodovať naplno."

Dominik Trnka (hráč SR): "Zápas s Ukrajinou bol veľmi náročný. Mali dobre technicky vybavených hráčov. Boli pripravení. Z našej strany bola slabá útočná činnosť a prakticky sme brankára hostí ani poriadne nezamestnali. Musíme zapracovať na držaní lopty, pretože väčšinu zápasu sme bránili a nevedeli ukľudniť hru. Napriek tomu zápas s Ukrajinou hodnotím ako veľkú skúsenosť do budúcna."
Marek Kušnír (brankár SR): "Dnešný zápas bol veľmi náročný. Ukrajinci boli vynikajúco technicky aj takticky pripravený, predvádzali moderný rýchly futsal a hrozili zo všetkých situácii. Dovolím si povedať že počas celého zápasu dominovali a nepúšťali nás do vyložených šanci. V prvom polčase sme predvádzali obetavý výkon a dokázali brániť výsledok 0:0 aj napriek niekoľkým sľubným príležitostiam Ukrajiny. V druhom polčase Ukrajinci zvýšili tlak a dokázali skórovať po peknej štandardnej situácii. Po prvom góle sa to na nas trochu zosypalo spravili sme pár chýb ktoré Ukrajinci hneď trestali a za veľmi krátky čas bolo 4:0. Po štvrtom góle Ukrajina už len kontrolovala priebeh zápasu. V závere sa nám podarilo skórovať z nepriameho voľného kopu po peknej spolupráci Kuruca, Fedora a Kulicha. Verím že po zápase s Ukrajinou rýchlo zregenerujeme dôkladne sa pripravíme na Omán a daľší zápas zvíťazíme a udržíme si šancu na postup zo skupiny."

Mohlo by vás zaujímať

Charitatívny VOVA Cup ovládol favorit - Podpor pohyb Košice

16.8.2022

Doškoľovací trénerský seminár bude 1.septembra, prihlásiť sa treba do konca augusta

16.8.2022

Veľký krok v kariére dopredu, Drahovský si zahrá v najlepšom futsalovom klube sveta

12.8.2022

MIMEL Lučenec začne boje v Lige majstrov s Cardiffom, o postup posledný hrací deň proti Cosmosu Tallinn

4.8.2022

Reštart futsalovej pohárovej súťaže. Na palubovky sa vracia po dlhých šiestich rokoch

28.7.2022

Reprezentácia Slovenska na akademických MS obsadila 8. miesto po prehre s Novým Zélandom

24.7.2022

Unavení Slováci nestačili na Poliakov, o konečné 7.miesto sa stretnú s Novým Zélandom

24.7.2022

Domáce Portugalsko nad sily Slovákov vo štvrťfinále MS, v sobotu proti Poľsku

23.7.2022

Slovensko vyzve vo štvrťfinále Akademických MS domáce Portugalsko

22.7.2022

Akademický výber postúpil do štvrťfinále MS v Portugalsku aj napriek prehre s Brazíliou

21.7.2022

Slováci zaknihovali na AMS v Portugalsku prvé víťazstvo, Omán zdolali 4:2

22.7.2022

Brankársky futsalový kemp pod patronátom Milana Herka má za sebou úspešný tretí ročník