logo

Akademický výber postúpil do štvrťfinále MS v Portugalsku aj napriek prehre s Brazíliou

streda, 20.07.2022|Posledná aktualizácia 21.7.2022 08:22

Slováci postúpili na Akademických MS v Portugalsku medzi poslednú osmičku, ktorá si to rozdá v zápasoch štvrťfinále. Nič na tom nezmenila ani prehra s Brazíliou v záverečnom vystúpení našich chlapcov v B skupine.

Vo štvrťfinále čaká Slovákov domáce Portugalsko, v piatok o 19:00 vyzvú zverenci Igora Remáka v Guimares favorita na finále.

Igor Remák (tréner akademického výberu SR): "Ťažko sa hľadajú slová po prehratom zápase, no s odstupom času si uvedomíte komu sme čelili a keď k tomu pripojíte pocit postupu zo skupiny medzi najlepšiu osmičku družstiev na Akademických majstrovstvách sveta, tak výsledok 0:4 je v podstate úspechom. Asi každý kto rozumie futsalu vie, akú obrovskú kvalitu má káder Brazílie v porovnaní s nami, no napriek tomu dnes chlapci opäť siahali na dno svojich síl. Pri powerplay súpera sme niekoľkokrát mali na dosah aj gól, a výsledok mohol byť o to krajší, no v celkovom hodnotení nemám chlapcom čo vyčítať. Mrzí ma len jediná vec, a to že do zápasu nemohli zasiahnuť všetci hráči z kádra. Jednoducho sme taktiku a postup zo skupiny povýšili nad záujem jednotlivca. Som šťastný, že celá hráčska kabína to chápe a všetci do jedného vystupujú ako jeden kolektív, ktorý sa podporuje na ihrisku aj mimo neho. Šancu nastúpiť za reprezentačné družstvo akademikov určite dostane každý. Nasleduje deň voľna, ktorý určite využijeme na regeneráciu a zodpovedné pripravenie sa na štvrťfináloveho súpera…(pravdepodobne Portugalsko)."

Adam Kucharovič (hráč SR): "Po včerajšej výhre nad Ománom bola dobrá atmosféra a vedeli sme, že máme šancu na postup zo skupiny. Rovnako sme vedeli, sme že Brazília má veľmi dobré mužstvo a má veľmi dobre vybavených hráčov. Brazília určovala tempo hry po celý zápas, čo sme aj vedeli a my sme museli tento zápas takticky zvládnuť a to sa nám aj podarilo. Spoluhráčom chcem poďakovať za bojovný a obetavý výkon. Tento zápas hodnotím ako veľkú skúsenosť do mojej ďalšej futsalovej kariéry."
Sebastian Bačo (hráč SR): "Do dnešného zápasu sme išli s vedomím, že zápas takéhoto rangu nehráme každodenne ani každoročne. Je to skúsenosť, ktorá sa azda vo svetovom futsale nedá porovnať s ničím. Vedeli sme taktiež na základe výsledkov z iných skupín, o koľko gólov nemôžme s touto svetovou špičkou prehrať. Naša defenzíva fungovala výborne, a hoci sme posledných desať minút už striedali len šesticu hráčov, tak sa ešte našli posledné zbytky síl spoločne s bojovnosťou a dokázali sme tak uhrať pre nás prijateľný výsledok. Čaká nás deň voľna, a potom nastúpime proti kráľovi futsalu posledných pár rokov, Portugalsku."

Mohlo by vás zaujímať

Charitatívny VOVA Cup ovládol favorit - Podpor pohyb Košice

16.8.2022

Doškoľovací trénerský seminár bude 1.septembra, prihlásiť sa treba do konca augusta

16.8.2022

Veľký krok v kariére dopredu, Drahovský si zahrá v najlepšom futsalovom klube sveta

12.8.2022

MIMEL Lučenec začne boje v Lige majstrov s Cardiffom, o postup posledný hrací deň proti Cosmosu Tallinn

4.8.2022

Reštart futsalovej pohárovej súťaže. Na palubovky sa vracia po dlhých šiestich rokoch

28.7.2022

Reprezentácia Slovenska na akademických MS obsadila 8. miesto po prehre s Novým Zélandom

24.7.2022

Unavení Slováci nestačili na Poliakov, o konečné 7.miesto sa stretnú s Novým Zélandom

24.7.2022

Domáce Portugalsko nad sily Slovákov vo štvrťfinále MS, v sobotu proti Poľsku

23.7.2022

Slovensko vyzve vo štvrťfinále Akademických MS domáce Portugalsko

22.7.2022

Slováci zaknihovali na AMS v Portugalsku prvé víťazstvo, Omán zdolali 4:2

22.7.2022

Akademici vstúpili do Majstrovstiev sveta v Portugalsku prehrou s Ukrajinou 1:4

19.7.2022

Brankársky futsalový kemp pod patronátom Milana Herka má za sebou úspešný tretí ročník

15.7.2022