logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Berky chce na 4Futsal Nations otestovať výkonnosť a súčinnosť pred ME

utorok, 14.12.2021

Slovenská futsalová reprezentácia odohrá v decembri v rámci prípravy na ME 2022 tri zápasy.

Tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Marián Berky.
autor: Vladimír Hindra

Na turnaji s názvom 4Futsal Nations sa zverenci Mariána Berkyho postupne stretnú s Bosnou a Hercegovinou (15. decembra o 20.15 h v Piešťanoch), Rakúskom (16. decembra o 20.15 v Piešťanoch) a Českom (17. decembra o 20.00 v Brne).      

"Máme pred sebou jasný cieľ. Turnaj poslúži ako dôležitá príprava smerom k ME. Potrebujeme si vyskúšať súčinnosť našich formácií a zorientovať sa vo výkonnosti hráčov. Dlho sme neboli spolu, v podstate naposledy na septembrovom turnaji v Bratislave, kde sme hrali s USA, Marokom a Panamou. Potom bol ešte výjazd do Umagu, ale tam nebol užší káder reprezentácie a šancu ukázať sa dostali ďalší hráči," povedal v rozhovore pre TASR reprezentačný tréner SR Marián Berky a dodal: "Tradičný turnaj V4 teraz nahradilo toto podujatie, kde budeme hrať okrem Česka aj s Rakúskom a Bosnou. Rakúšania sú svojím silovým štýlom podobný súper ako Poliaci, budeme s nimi hrať prvýkrát. Očakávam, že menej taktickej vyspelosti nahradia fyzickým prejavom. Bosna je jeden vyspelý, moderný tím, ktorý hrá aktívny futsal. Vysokú kvalitu potvrdil jasným postupom na ME z prvého miesta svojej skupiny. Hrajú na pivotov a majú výborné individuality, bude to dobrá previerka pred ME, kde hráme s Chorvátmi."          

V nominácii SR figurujú traja brankári a 20 hráčov do poľa. Vo výbere nechýba dlhodobo najlepší futsalista krajiny Tomáš Drahovský, až sedem hráčov pôsobí v tíme úradujúceho slovenského majstra MIMEL Lučenec. "Pre pracovné povinnosti vypadli Matejov a Kyjovský, čakáme, či sa pripojí k tímu Belaník, ktorý bol v práci v kontakte s pozitívnou osobou a musí na PCR test. Ak to bude v poriadku, pridá sa k tímu," vysvetlil Berky. Záverečný duel proti ČR v Brne bude mať aj charitatívny rozmer, výťažok z neho pôjde na podporu Vladimíra Mikuláša, bývalý futbalista a fyzioterapeut českej futsalovej aj futbalovej A-reprezentácie trpí nevyliečiteľnou amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS).

Slovenskí futsalisti sa na kontinentálnom šampionáte predstavia v C-skupine. Premiéru na veľkom turnaji absolvujú 21. januára o 17.30 h proti Rusku, 25. januára o 20.30 h bude ich súperom Poľsko. Oba duely odohrajú v amsterdamskej aréne Ziggo Dome. Boje v skupine ukončia 29. januára o 14.30 h proti Chorvátsku v Groningene.

Mohlo by vás zaujímať

Marián Berky: V zápase s Ruskom musíme byť agresívni, no koncetrovaní

Dnes

Zverenci Mariána Berkyho trénovali v hale Ziggo Dome, čaká ich rýchla futsalová palubovka

Včera

Tomáš Drahovský: Verím, že môžeme byť veľmi príjemným prekvapením turnaja

17.1.2022

NOMINÁCIA NA EURO 2022: Všetci sa na futsalové ME tešia, no cítia rovnako aj zodpovednosť

17.1.2022

Slovákov čaká debut na ME. Berky aj hráči si idú šampionát hlavne užiť

12.1.2022

Nominácia "A" mužstva na záverečné sústredenie pred ME 2022 v Holandsku

4.1.2022

Devätnástka pod vedením Brunovského nezískala český skalp ani v jednom zápase

20.12.2021

U-21 vďaka hetriku Ševčíka zvíťazila nad Českom 3:1 a v Denaine získala bronz

19.12.2021

Ženská reprezentácia zdolala v Ostrave rovesníčky z Českej rep. v oboch zápasoch

20.12.2021

Reprezentačná dvadsaťjednotka prehrala s domácim Francúzskom až po predĺžení

19.12.2021

Slovensko zvíťazilo v Brne nad Českou republikou 3:1 a vyhralo turnaj 4Futsal Nations

18.12.2021

"A" mužstvo potvrdilo rolu favorita proti Rakúsku, potešilo čisté konto Kušníra

17.12.2021