logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Brankársky kemp HerMiCamp 2021 využili aj reprezentační gólmani

streda, 21.07.2021|Posledná aktualizácia 21.7.2021 19:22

Pripraviť kemp pre futsalových brankárov viedol Milana Herka hlavne fakt, aby mladším gólmanom rád odovzdal svoje skúsenosti, ktoré získal počas svojej dlhej futsalovej kariéry.

HerMiCamp 2021 a jeho účastníci zľava: M. Herko, A. Šimo, K. Kollár, F. Kováč, D. Podhajeczký, P. Pecho, P. Mutňan, M. Karpiak a A. Jarábek.
autor: futsalslovakia

"Naša generácia alebo generácia predtým nikdy nemala podobnú možnosť. Všetci sme boli samoukovia, alebo sme sa snažili si tréningy naštudovať (odpozorovať) z videí. Rád by som tu niečo zanechal do budúcna a všetci, ktorí majú chuť sa niečo naučiť, aby prišli aj v budúcnosti," priblížil svoju myšlienku reprezentačný brankár Milan Herko. "Kemp nie je len o chytaní, ale aj o zábave. Vytvárajú sa tu kamarátstva a všetci si odnášame veľa pekných zážitkov." 

Ako fungoval tréningový proces na kempe? 

Každý deň sme mali brankári dvojfázové tréningy. Ranné tréningy boli zamerané na rýchlosť, dynamiku a prácu s nohou a rukou. Poobedné tréningy na silu a chytanie. Tréningy boli vedené zábavnou formou, kde chalani boli rozdelení do dvoch družstiev a súťažili medzi sebou. Pri tréningoch M. Herkovi pomáhal kondičný tréner, ktorý mal na starosti rozcvičku, dynamiku, silu a strečing. Ubytovanie mali zúčastnení k dispozícii priamo v Areáli Orlík, kde po tréningu sa mohli ísť okúpať, aby vyplávali únavu, ktorá už po druhom dni prišla. "Myslím si, že kemp splnil všetko a bola to dobrá príprava pre chalanov na blížiacu sa sezónu. Je ešte veľa vecí, v čom by sa dal kemp zlepšiť, ale všetko záleží od financií a týmto by som chcel veľmi poďakovať Slovenskému futsalu, že mi pomohli aj s 2. ročníkom a finančne podporili HerMiCamp." poďakoval sa novému vedeniu SF dvojnásobný master SR vo futsale v drese bratislavskej Pineroly.

Aký brankári sa zúčastnili HerMiCamp 2021 ?

Skoro všetci brankári ktorí prišli na kemp sú v reprezentačných výberoch SR. 

Marek Karpiak, A-tím
Kevin Kollár, U-19
Dominik Podhajeczký, U-19
Pali Pecho U-19
Adrian Šimo U-17
Filip Kováč 
Peter Mútňan 

HerMiCamp 2021 sa vydaril! Už sa všetci tešíme na tretie pokračovanie projektu v roku 2022.

Dočkáme sa aj tretieho pokračovania tohoto obľúbeného kempu? "Áno veľmi rád by som v tomto projekte pokračoval, kde by som možno do budúcna kemp rozšíril spoločne so Slovenským futsalom aj o ženy a dievčatá. Všetko je zatiaľ v štádiu rokovania a záujmu. Tak isto spolu rozmýšľame aj o kempe pre vekovú kategóriu U-15 a vyššie, aby sa brankári už v tomto veku naučili správne základy chytania," pokračoval v rozprávaní otec projektu.

My pevne veríme, že pomôžeme v napredovaní tejto skvelej myšlienky a o rok sa spolu všetci stretneme pri treťom pokračovaní tohoto skvelého projektu. "Sme tu už ako jedna veľká rodina. Pred dvoma rokmi, keď som dostal tento nápad, som vôbec nevedel do čoho idem. Prvý ročník ma veľa naučil a v druhom ročníku som sa snažil tento kemp posunúť o kúsok vyššie. Snáď sa mi to podarilo a tretí ročník bude ešte lepší. Chalanom prajem, aby sa im darilo v najbližšom ročníku a už sa teším na budúci rok, kedy budem pripravovať daľší ročník HerMiCampu," zakončil Milan Herko.

Milan Herko - otec projektu HerMiCamp pre futsalových brankárov.
autor: futsalslovakia
Mohlo by vás zaujímať

Drahovskému sa podarili dva veľké úspechy, o ktorých iba sníval

15.7.2021

Vo švajčiarskom Nyone vyžrebovali predkolo futsalovej Ligy majstrov

7.7.2021

MIMEL Lučenec spozná súperov v prestížnej Champions League na konci augusta

21.7.2021

Kto riadi futsal na Slovensku? Predstavujeme nový Výkonný výbor SF

2.7.2021

Tomáš Drahovský definitívne najlepším strelcom top ligy sveta

1.7.2021

Mladé slovenské futsalové nádeje na kempe v Madride

26.6.2021

Lukáš Peško v rozhodcovskom FIFA projekte "Cesta do Litvy"

1.2.2021

Lučenec v sobotu v Lige majstrov na domácej palubovke

15.1.2021

Turek strelil v prvých dvoch zápasoch novej sezóny tri góly

27.10.2020

Mimel Lučenec sa v Lige majstrov predstaví proti lotyšskému majstrovi, súperov spoznali aj Hudaček s Došom

27.10.2020

Doša ani Hudaček sa proti Lučencu nepostavia, Mimel pocestuje do Litvy, Estónska alebo Fínska

26.10.2020

Drahovský je naďalej najlepším strelcom španielskej ligy, Kollár chytal pri výhre Chojníc

25.10.2020