logo

Ďalší prestup z Makroteamu

pondelok, 10.02.2020|Posledná aktualizácia 11.2.2020 09:55
Marián Hudek v drese MŠK Žilina FUTSAL

Žilinský Makroteam pokračuje v zmene stratégie a tentoraz opúšťa družstvo ich dlhoročný hráč a Slovenský reprezentant Marián Hudek. Po tom, čo mali jeho kroky smerovať do Poľska sa nakoniec nepresúva vôbec ďaleko. Marián ostáva v Žiline, kde sa upísal tamojšiemu MŠK.  V kuloároch sa hovorí o sume 3000 Eur. Je to už druhý prestup medzi týmito žilinskými klubmi, keď už skôr putoval opačným smerom Slovenský mládežnícky reprezentant Johner Son Novotný, ktorý už stihol za Makroteam absolvovať aj svoju premiéru v najvyššej súťaži. Pikantériou je, že už v utorok 11.2.2020 odohrajú od 19:30 tieto družstvá vzájomné stretnutie 18.kola, ktorého teraz už jasným favoritom bude družstvo domácich MŠK.

Povedali o prestupe: (zdroj:myzilina.sme.sk)
Dušan Dobšovič prezident ŠK Makroteam Žilina:  „Keďže predsezónne ciele s ohľadom na naše doterajšie vystúpenia v súťaži nie sú reálne splniteľné, v hráčskom kádri dochádza k zmenám aj s ohľadom na zbytočné nezaťažovanie rozpočtu do konca sezóny. Súčasne už dnes sa začína príprava na novú sezónu. Súčasťou zmien je aj dohoda s Wellington Torresom, ktorému chceme dopriať naplnenie majstrovských ambícií, s ktorými na Slovensko prichádzal, a tak prišlo k dohode s najväčším ašpirantom na ligový titul.  Či príde k ďalším odchodom, záleží predovšetkým na samotných hráčoch, ale je to určite pravdepodobné. Uvidíme ako sa prejaví charakter jednotlivcov. V prvom rade však chceme pokračovať s tými, s ktorými sa dá počítať v budúcej sezóne. V aktuálnej sezóne nedôjde už k žiadnym hráčskym príchodom, tie pripravujeme dotiahnuť až v lete. Viac priestoru už dnes dostanú naši mladí hráči. Na prvom mieste už nebudú výsledky. Verím, že naši priaznivci túto situáciu pochopia a zostanú nám verní aj naďalej.

Branislav Škorec tréner MŠK Žilina FUTSAL:  Už v lete sme si vyberali hráčov, ktorí by mohli posilniť káder a pomôcť naplniť naše ciele. Padlo aj meno Marián Hudek, ktorého sme oficiálne oslovili v zimnom prestupovom termíne a už po prvom stretnutí sme videli záujem hráča, takže sa nám rokovalo jednoduchšie. Definitíva padla pred troma dňami, kedy tak ako my, aj Huďo (Hudek pozn. autora) povedal áno. Následne sme dotiahli formálne úkony a od 7. februára je Hudek hráčom MŠK.  Marián Hudek je známym futsalistom nielen v Žiline, pozná ho prakticky každý a výhodou je aj fakt, že som ho trénoval v U19 aj U21. Získali sme skúseného hráča, reprezentanta SR, ktorý má záujem sa zlepšovať a s novou motiváciou by mohol pomôcť naplniť ciele klubu.


 Celý článok nájdete na: https://myzilina.sme.sk/c/22322410/prestup-medzi-zilinskymi-konkurentmi-wellington-sa-luci-tiez.html  

Mohlo by vás zaujímať

SFZ o futsale

Včera | JÁN PLOŠTICA

Cesta Makroteamu ...

Včera | JÁN PLOŠTICA

19. kolo Varta futsal ligy: Lučenec vyhral v Žiline, Nové Zámky porazili Levice

Včera | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Reprezentácia U18 U16 na sústredení v Topoľníkoch

Včera | JÁN PLOŠTICA

Slováci v zahraničí

Včera | JÁN PLOŠTICA

V piatok 6. marca začína play off, poznáme štvrťfinálové dvojice

24.2.2020 | JÁN PLOŠTICA

Ženská futsalová liga: Myjavčanky po tretíkrát majsterkami Slovenska vo futsale

24.2.2020 | LUKÁŠ BEREC

Povedali po 19. kole...

Včera | JÁN PLOŠTICA

Preview 19. kola: Prvá štvorka sa už nezmení, boj bude o šiestu priečku

21.2.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Pedro Galan už na Slovensku

21.2.2020 | JÁN PLOŠTICA

US č.34

21.2.2020 | JÁN PLOŠTICA

Rozhovor týždňa: Marián Berky

20.2.2020 | JÁN PLOŠTICA