Devätnástka pod vedením Brunovského nezískala český skalp ani v jednom zápase

nedeľa, 19.12.2021|Posledná aktualizácia 20.12.2021 10:30

Futsalová reprezentácia U-19 odohrala dva zápasy proti českým rovesníkom v SH Dubina v Ostrave. Prvý duel remizovala 3:3, druhý prehrala 2:7.

Hodnotenie turnaja z pohľadu trénera Antona Brunovského: "Do dvojzápasov s českou U19 sme šli s cieľom preniesť náš herný systém a nacvičené situácie z tréningového procesu do zápasu a hlavne zlepšiť efektivitu. Na chlapcoch bolo vidieť herný výpadok spôsobený pandemickou situáciu ale vynahradzovali to bojovným výkonom a obetavosťou. Posledných pár minút prvého polčasu sme stratili koncentráciu, prestali sme hrať kombinačne, neboli sme aktívni v obrane a inkasovali sme 3 zbytočné góly po individuálnych chybách a zbytočnom faule. V druhom polčase sme zlepšili aktivitu v napádaní ako aj snahu hrať viac kombinačne, pridali k tomu vyrovnávajúci gól zo štandardnej situácie a po troch inkasovaných góloch v rade sme sa vrátili do zápasu ktorý nakoniec skončil nerozhodne.

Nastavený level z druhého polčasu sme si chceli preniesť aj do druhého zápasu. Ako cez kopirák sa nám podarilo v zápase vyhrávať dvojgólovým rozdielom a druhý gól padol opäť po nacvičenej situácii. Nasadenie a tímový výkon sme bohužiaľ do druhého polčasu nepreniesli. Ubúdali sily a z toho pramenila aj strata koncentrácie a sebadôvery. Inkasované góly po zlom prebratí hráčov pri rohu ako aj nedostúpenie nás stáli stratu vedenia v dobre rozbehnutom zápase. Následná hra bez brankára nebola efektívna aj napriek vytvoreným šanciam. Výsledok nás určite mrzí ale za predvedený výkon si chlapci zaslúžia môj obdiv, čím im chcem aj poďakovať. Po troch náročných dňoch a siedmich tréningoch nechali na ihrisku srdce a ukázali, že tento tím má potenciál. Od posledného zrazu v Srbsku je vidieť obrovské zlepšenie a verím, že budeme pokračovať v nastolenom tempe. Slabšie druhé polčasy v Srbsku ako aj v druhom zápase pramenia zo slabšej kondícii a fyzickej sile, ale pre chlapcov máme nachystaný aj individuálny plán. Touto cestou sa chcem poďakovať za pomoc Patrikovi Krištofíkovi, ktorý bol veľkým prínosom na tomto zraze."

Reprezentácia do 19 rokov pred zápasom s Českom 18. decembra 2021 v SH Dubina v Ostrave.

Prípravný zápas v SH Dubina v Ostrave 18.12.:

Česká rep. U-19 - SLOVENSKO U-19 3:3 (2:2)

Góly: 18. Knobloch (Perina), 19. Knobloch, 20. vlastní – 5. Jančula (Jakubík), 8. Oziba (Matis), 39. Rusnák (Oziba).

Prípravný zápas v SH Dubina v Ostrave 19.12.:

Česká rep. U-19 - SLOVENSKO U-19 2:7 (0:2)

Góly: 23. Vaněk (Zápotočný), 23. Janouš (Vaněk), 31. Zápotočný (Habart), 33. Perina (Janouš), 36. Zápotočný, 38. Knobloch, 39. Perina (Janouš) - 12. Haramia, 16. Haramia.