Dohrávka 8.kola NFE: Skvelý výkon 4FSC FTVŠ na body v Košiciach napokon nestačil

piatok, 23.02.2024|Posledná aktualizácia 24.2.2024 10:37

Všetko podstatné sa odohralo v Starej Jazdiarni v prvom polčase, v ktorom padlo všetkých päť gólov. O dôležitom víťazstve pre Podpor Pohyb rozhodol v 20.minúte Matis.

"Vysokoškoláci" z Bratislavy pricestovali do metropoly východu bez rešpektu, posmelení domácou kanonádou, v ktorej Banskej Bystrici nastrieľali 11 gólov. Úvod ale patril domácim, keď skóre zápasu veľmi rýchlo otvoril Marton. Odpoveď hostí ale tiež prišla obratom, keď Gajdács už v nasledujúcej minúte vyrovnal. Podhajeczký sa bránke určite nenudil, domáci ho permanentne zamestnávali, väčšinu ich šancí ale zneškodnil. Nevyzrel až na Kuruca, ktorý pekne zakončil signál z rohu a poslal Podpor Pohyb opäť do vedenia. Netrvalo dlho, ale bolo vyrovnané, Zámečník peknou pätičkou prekonal Obermana. Po nešťastnom šlapáku dostali domáci výhodu pokutového kopu zo šiestich metrov, Terpaja však vychytal skvelý Podhajeczký. Keď sa zdalo, že prvé dejstvo skončí nerozhodne, vyšla domácim akcia z koncovkou Matisa.

Do druhého polčasu už naskočili aj kostarické posily, obrana hostí dlho odolávala tlaku domácich, dokonca mohli zverenci trénera Herka vyrovnať, Rusnáka však vychytal Oberman. V 28.minúte sa v pekne šanci ocitol Bačo, gólman hostí však štvrtýkrát loptu zo siete neťahal. Bratislavčania od 29.minúty začali do hry zapájať aj lietajúceho piateho hráča Rusnáka. Podpor Pohyb nedokázal viackrát využiť opustenú bránku, v dvoch prípadoch chýbali na upokojenie náskoku doslova centimetre. V 34.minúte strela Mészárosa iba tesne minula pravú žrď Obermana. V 37.minúte pri tutovke Bača opäť podržal hostí brankár Podhajeczký. V závere si Bratislavčania vypracovali v hre v piatich tlak, domáca obrana však stála na pevných nohách a všetko ustála. Skvelý výkon 4FSC FTVŠ tak na body na horúcej pôde v Košiciach napokon nestačil.

Výsledok dohrávky 8.kola Niké Futsal Extraligy:

Podpor Pohyb Košice - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 3:2  (3:2)

⚽️ 2. Marton, 10. Kuruc, 20. Matis – 3. Gajdács, 18. Zámečník
Rozhodcovia: Matula M. – Michan V., delegát SF: Kuspán V.

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2