logo

Dohrávky SLF: Víťazstvá Nových Zámkov a 4FSC FTVŠ, hetriky Procháczku a Haramiu

piatok, 01.04.2022|Posledná aktualizácia 5.4.2022 20:27

Netradične vo štvrtok sa konečne pred svojimi divákmi predstavili futsalisti MAYERSON Nových Zámkov, keď v Miléniu vyzvali akadémiu bratislavskej Pineroly. "Vysokoškoláci" v piatok ukončili tohto týždňový program dohrávkou s Komárnom.

Svoj hlad po futsale preniesli aj na palubovku a za víťazstvom si šli hneď od úvodných minút. Skóre duelu otvoril už v 6.minúte Adrián Procháczka, ktorý ako sa ukázalo v ďalšom priebehu zápasu, bol rozdielovým hráčom. Rovnaký hráč pridal v polovici prvého dejstva aj druhý gól, krátko pred obrátkou podčiarkol polčasové skóre 3:0 Matej Petík.

Definitívne k trom bodom nasmeroval MAYERSON v 29. minúte Paťo Molda. Na zvyšné góly sa čakalo až do posledných minút, Nicolas Pochylý v predposlednej minúte znížil, ale posledné slovo mal Procháczka, ktorý v 40.minúte zavŕšil hetrik.

MŠK Nové Zámky: "V zápase proti mužstvu Pineroly bolo od úvodu cítiť, že našim hráčom domáce prostredie už chýbalo. Prvé minúty boli síce vyrovnané, ale skóre zápasu otvoril v 6.minúte Procháczka, po výbornej súhre celej formácie a krásnej nahrávke od Kucharoviča. Na druhý gól sme nečakali príliš dlho, keď v 10.minúte za Podhajeczkého znovu pretlačil loptu Procháczka. Každým gólom sa zvyšovalo naše sebavedomie čo prezentoval Petík rutinérskym zakončením po dobrom obrannom zákroku Moldu. Do kabín sme išli za stavu 3:0 aj vďaka pozornému Lengyelovi, ktorý vytiahol aj jeden bravúrny zákrok. Úvod druhého polčasu lepšie zachytili hostia z hlavného mesta a na našej strane sme videli niekoľko chýb v krátkom čase, ale dôležitú úlohu zohral náš skúsený lodivod P. Ganczner a upokojil svojich zverencov. Niekoľko dôležitých zákrokov predviedol Lengyel a postupne sme sa vrátili na pozitívnu vlnu, čoho dôsledkom bola pekná akcia zakončená náročným kopom v podaní Moldu. Za stavu 4:0 sme hrali sebavedomo a pevne sme držali zápas vo svojich rukách. Nič už na tom nezmenil ani gól Pochylého v predposlednej minúte. Radosť domácim divákom ešte na záver urobil 3-gólový strelec Procháczka, ktorý uzavrel skóre zápasu. Splnili sme náš čiastočný cieľ a získali teda dôležité 3 body na ktoré budeme chcieť nadviazať o týždeň v Žiline podobne kvalitným výkonom. Veľká vďaka patrí fanúšikom za včerajšiu podporu a tiež našim partnerom, pretože bez nich by to nešlo."

Dohrávky 14.kola 1.SLF:

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 5:1 (3:0)
⚽ 6., 10. a 40. Procháczka, 18. Petík, 29. Molda - 39. Pochylý

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - Futsal Team Komárno 5:3 (1:1)
⚽ 26., 26. a 32. Haramia, 6. Genčúr, 33. Ebringer - 20. a 23. Bottyán, 31. Palacka

Dohrávka 8.kola 1.SLF:

Futal team Komárno - ŠK Makroteam Žilina 4:6 (1:2)
⚽ 20. Palacka, 35. Simon, 39. Bottyán, 40. Gál - 15. a 34. Baláž, 9. Kráľ, 28. Vrábel, 35. Mahút, 37. Nemček

Mohlo by vás zaujímať

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Dohrávka 11.kola NFE: MIMEL Lučenec potvrdil úlohu favorita aj proti 4FSC FTVŠ

7.3.2024

Dohrávka 8.kola NFE: Skvelý výkon 4FSC FTVŠ na body v Košiciach napokon nestačil

24.2.2024

Slováci v Yuline siahali na zlato, proti Fínom nešťastne prehrali a obsadili tretie miesto

4.2.2024

Predohrávka 14.kola NFE: Levice si víťazstvom na FTVŠ upevnili druhé miesto v tabuľke

3.2.2024

Slováci cestujú na medzinárodný turnaj do Číny, čaká ich súboj s domácimi, Českom a Fínskom