logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Doša pokračuje v Chrudimi, z postupu na EURO bol nadšený

nedeľa, 08.08.2021|Posledná aktualizácia 08.8.2021 14:50

Oficiálna spoločná príprava na novú sezónu v FK Chrudimi odštartovala už 2. augusta. Súčasťou mnohonásobného majstra Českej republiky je už neodmysliteľne slovenský reprezentant Martin Doša.

Slovenský futsalový reprezentant Martin Doša, obliekajúci dres FK Chrudim v poslednom zápase sezóny 2020/2021 proti majstrovskému Interobalu Plzeň.
autor: Facebook FK Chrudim

"Všetci sme dostali individuálne tréningové plány už od 19.júla na dva týždne. Ja osobne som však začal ešte o týždeň skôr. Na zraze sa objavila jedna nová tvár a to brankár Dudu, ktorý prišiel do nášho tímu z Kairatu Almaty. Verím, že bude veľkým prínosom. Uvidíme, čo však prinesie zbytok sezóny, či sa ukážu aj ďalší noví hráči", začal rozprávanie Martin Doša.

"Leto bolo super, ale na môj vkus dosť krátke. Boli sme doma v Košiciach s priateľkou. Videli sme po dlhšej dobe rodiny a kamarátov, keďže nám to nedovoľovala situácia s koronavírusom. Dovolenka pri mori nám bohužiaľ nevyšla opäť kvôli pandemickej situácii, pre mňa to bol strašne náročný rok a bol som rád, že konečne prišiel oddych."

V Chrudimi je ešte viazaný na dva roky. "Dúfam však, že moje pokračovanie v klube bude aj po skončení aktuálnej zmluvy a pre tím budem stále prínosom."

Reprezentačný obranca, ktorý je známy svojou nekompromisnou hrou, nechýbal pri historickom postupe Slovenska na Majstrovstvá Európy, ktoré sa odohrajú budúci rok 2022 v holandských mestách Amsterdam a Groningen. "Z postupu na záverečný turnaj ME som bol rovnako ako celý tím obrovsky nadšený, máme chuť niečo dokázať. Už samotný postup bol prepísaním histórie futsalu na Slovensku, pretože sa nám to podarilo prvýkrát. Som rád, že som mohol byť toho súčasťou. Rád by som postúpil zo skupiny a potom bojoval o čo najlepšie umiestnenie." 

Slovenskú futsalovú ligu veľmi nesleduje, pretože väčšinou hrá FK Chrudim v rovnakých dňoch a tým pádom mu to veľmi nevychádza. "Som nesmierne rád, že sa extraligový futsal vracia späť do Košíc po toľkých rokoch, pretože vždy tam vyrastali obrovské talenty. Či už kapitán reprezentácie Peter Kozár, Gabi Rick, Tony Brunovský, aktuálne najlepší hráč SR Tomáš Drahovský alebo iné mená… Vždy tam bola veľká liaheň či už pre kluby alebo reprezentáciu. Mal som tú možnosť si proti chlapcom zahrať a je to mladý kolektív, ktorý má budúcnosť pred sebou." Či niekedy v budúcnosti oblečie dres Podpor Pohybu Košice, je momentálne vo hviezdach. "Je to ťažká otázka, keďže v prvom rade by musel prísť záujem z ich strany. Ale zahrať si spolu ligu s kamarátmi opäť doma, to by bol asi jeden zo splnených snov. Chcel by som raz vidieť košický klub so všetkými navrátilcami v lige." 

V susednom Česku zarezonovala aj zmena vedenia a smerovania slovenského futsalu. "Prišla nová mladá krv, ktorá rozumie futsalu a veľmi dobre sa hýbe v jeho prostredí. Dala sa dokopy partia okolo nadšenca Tomáša Takáča, super ľudia, ktorí tomuto športu v minulosti obetovali veľa. Myslím si, že táto zmena sa už vo veľmi krátkej dobe prejaví v rôznych aspektoch. Verím, že zanechajú po sebe veľkú stopu."

My "Došičovi" želáme, aby ho obchádzali zranenia a správne si načasoval formu na vrchol sezóny, ktorým bezpochyby budú ME 2022 v Holandsku.

Mohlo by vás zaujímať

Finále univerzít SR vo futsale: Dominancia vysokoškolákov Mateja Bela z Banskej Bystrice

Včera

VIDEODOKUMENT TOTÁLNÍ DERBY: Netradičný pohľad do zákulisia futsalovej bitky odvekých rivalov

14.10.2021

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

8.10.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

8.9.2021

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021

Turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS odštartoval víťazstvom Maroka nad Panamou 4:3

2.9.2021

Liga majstrov sa vracia do Lučenca! MIMEL privíta doma futsalovú elitu

28.8.2021

Seminár rozhodcov a delegátov. Úspešné absolvovanie je podmienkou pre zaradenie na nominačnú listinu

25.8.2021

Reprezentačný rekordér a kapitán Kozár už poškuľuje po futsalovom dôchodku

23.8.2021

Gabi Rick získal unikátny majstrovský hetrik, z mesta piva sa preč nechystá

15.8.2021