Extraliga juniorov U-20: Blok v Prievidzi patril Žilinčanom, odniesli si dve víťazstvá a dve remízy

utorok, 24.01.2023|Posledná aktualizácia 24.1.2023 16:45

V Prievidzi pokračovala extraliga juniorov do 20 rokov piatym blokom za účasti domáceho CopyLeaders, Banskej Bystrice a oboch žilinských celkov.

Na čele zostala aj po kvartete duelov, ktoré boli všetky mimoriadne vyrovnané, bratislavská akadémia Pineroly, ktorá nebodovala naplno v troch zápasoch a získala zatiaľ 17 bodov. Druhé miesto patrí žilinskému Makroteamu, ktorý je jediným tímom súťaže bez prehry (16 bodov). Priebežné tretie miesto patrí košickému Podpor Pohybu s trinástimi bodmi, majú však dva zápasy k dobru.

Blok zápasov odštartoval duel Banskej Bystrice s akadémiou Žiliny. Na Kaštanov gól z konca prvého polčasu nadviazala MIBA vyrovnávajúcim gólom naopak na začiatku prvého polčasu, keď strelcom bol Jurica. Ďalšie góly už nepadli. V druhom zápase viedla CopyLeaders nad zverencami D. Štaffena 2:0 ešte tri minúty pred koncom, v ďalšom vývoji sa strelecky presadili však už skvelým finišom iba futsalisti spod Dubňa a zvíťazili 4:2.

O tesnom víťazstve Makroteamu nad Prievidzou 2:1 rozhodol dvojgólový Ftorek ešte v prvom polčase. Blok uzatvoril súboj Prievidze so zverencami Dušana Dobšoviča. Skončil sa zmierlivou remízou 2:2, do streleckej listiny sa zapísali iba dvaja hráči - Fraňo a Ftorek.

Výsledky 5.bloku extraligy U-20, CITY aréna Prievidza (23.1.2023):

MIBA Banská Bystrica - Futsal Academy Žilina 1:1 (0:1)
⚽️ 22. Jurica - 19. Kaštan

CopyLeaders Prievidza - Futsal Academy Žilina 2:3 (1:0)
⚽️ 14. Fraňo, 23. Delunas - 38. Hvizdák, 38. Hazda, 39. Šipčiak, 40. Kaštan

MIBA Banská Bystrica - ŠK Makroteam Žilina 1:2 (1:2)
⚽️ 5. Solárik - 18. a 18. Ftorek

CopyLeaders Prievidza - ŠK Makroteam Žilina 2:2 (0:1)
⚽️ 24. a 26. Fraňo - 15. a 28. Ftorek

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali