Extraliga U-17: Aj po druhom bloku na čele futsalová akadémia Žiliny, Košice bez bodu

utorok, 28.11.2023|Posledná aktualizácia 28.11.2023 14:42

V Šaci sa odohral druhý blok extraligy juniorov do 17 rokov. Po štyri body pozbierali ŽIlina a Lučenec, Košice stále čakajú na prvý bod v súťaži.

Prvý duel vyzval domáci Podpor Pohyb Lučenec, polčasové vedenie o dva góly zariadil pre MIMEL Olšiak. Krátko po prestávke poistil vedenie Faizi. V zápase Lučenca so Žilinou vstúpili lepšie do zápasu hostia, keď po góloch Hosmaja a Beňadika viedli v ôsmej minúte už 2:0. Lacko ešte v prvom polčase znížil a v závere vyrovnal na konečných 2:2 Novenko.

V poslednom dueli podala futsalová akadémia Žiliny proti usporiadateľovi bloku z Košíc kolektívny výkon, ich päť gólov strelilo päť hráčov. Druhý polčas skončil výsledkom 0:4, Žilinčania tak zostávajú sa čele súťaže aj po druhom bloku, najbližšie sa séria miniturnajov presunie práve do Žiliny, kde je 12. decembra na programe tretí blok extraligy U-17.

Mužstvo Podpor Pohybu Košice U-17 počas druhého bloku extraligy v Šaci 27.novembra 2023.
autor: Podpor Pohyb Košice

Výsledky 1.bloku extraligy U-17 (Šaca):

Podpor Pohyb Košice - MIMEL Lučenec 0:3 (0:2)
⚽️ 4. a 16. Olšiak, 23. Faizi

MIMEL Lučenec - Futsal Academy Žilina 2:2 (1:2)
⚽️ 12. Lacko, 38. Novenko - 2. Hosmaj, 8. Beňadik

Podpor Pohyb Košice - Futsal Academy Žilina 0:5 (0:1)
⚽️ 18. Sadloň, 21. Gajdošík, 28. Dvořák, 33. Jankovský, 35. Bujný

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov