logo

Extraliga U-17: Vedúci Podpor Pohyb remizoval s Pinerolou, z Bratislavy odchádzal spokojný

streda, 08.02.2023|Posledná aktualizácia 8.2.2023 19:50

V bratislavskom Dome Športu pokračovala piatym blokom extraliga juniorov do 17 rokov. Štyri body získala domáca Pinerola a Podpor Pohyb Košice.

Úvodný duel patril Pinerole, keď Lučenec zdolala po góloch kapitána Mikitu a Ružu 2:0. Novohradčanom sa nepodarilo skórovať ani v druhom zápase a tak z hlavného mesta odchádzali bez bodov. Najdôležitejší duel obstarala Pinerola s Košicami, jeho výsledok veľa prehovorí aj do boja o titul. Lepšie začali domáci, keď Ruža už v 6.minúte otvoril skóre. Keď Ďurák zvýšil na 2:0, na koni bola domáca akadémia, odpoveď Košičanov však prišla veľmi rýchlo z futsalky Komareka. Pinerola ešte raz viedla o dva góly, keď opäť Ďurek zvýšil. Najlepší hráč zápasu Komarek ale v 33.minúte znížil a v predposlednej minúte dokonal hetrik, čím vyrovnal na konečných 3:3. Posledné stretnutie dokázali na svoju strany prikloniť proti Žiline Košičania už v prvom polčase, ktorý vyhrali 2:0. Po obrátke síce v polovici polčasu Kubáň znížil, posledné slovo ale patrilo Podpor Pohybu, ktorý Ftorekom zvýšil na konečných 3:1 z ich pohľadu.

Podpor Pohyb má na čele osembodový náskok a je jediným tímom súťaže, ktorý neokúsil prehru. Dnes v Bratislave prvýkrát v súťaži stratil body.

Výsledky 5.bloku extraligy U-17 v Bratislave (8.2.2023):

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - MIMEL Lučenec 2:0 (0:0)
⚽️ 24. Mikita, 40. Ruža

Futsal Academy Žilina - MIMEL Lučenec 4:0 (1:0)
⚽️ 15. Dvořák, 22. a 40. Čelko, 24. Jankovský,

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - Podpor Pohyb Košice 3:3 (2:1)
⚽️ 6. Ruža, 15. a 30. Ďurák - 16., 33. a 39. Komarek

Futsal Academy Žilina - Podpor Pohyb Košice 1:3 (0:2)
⚽️ 30. Kubáň - 2. Palfi, 12. Kuruc, 37. Ftorek

Mohlo by vás zaujímať

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

Včera

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

Včera

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly Bratislava ovládla súťaž bez jedinej prehry

21.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta