Extraliga U-20: Pinerola zvládla v Bratislave oba zápasy proti 4FSC FTVŠ aj Novým Zámkom

utorok, 21.02.2023|Posledná aktualizácia 21.2.2023 17:35

V bratislavskom Dome športu sa tromi zápasmi skompletizoval siedmy blok extraligy juniorov do 20 rokov. Pinerola splnila cieľ a ovládla oba zápasy.

Zverenci Ladislava Mikitu po sérii štyroch víťazstiev v rade majú na čele šesťbodový náskok pred Futsalovou akadémiou Žiliny a sedembodový pred košickým Podpor Pohybom, ten má však dva zápasy k dobru. Do úvodného zápasu vstúpila Pinerola polčasovým víťazstvom 2:0, oba góly zaobstaral Halász. Rozhodujúci krok za tromi bodmi prišiel po góloch Blahušiaka a Martina Mikitu v priebehu necelých štyroch minút. Piaty gól strelil Plavník, v poslednej päťminútovke padli ešte dva góly, vlastný z futsalky Trebuňu a bodku za zápasom dal tri minúty pred koncom Halász, ktorý skompletizoval svoj hetrik.

4FSC FTVŠ poslal v druhom zápase proti Novozámčanom do vedenia Almášia, ich súper však dokázal po góloch Rooba a Poláka ešte do polčasu otočiť skóre. Po zmene strán sa 12 minút bojovalo o každú loptu. V 32. minúte Kuma vyrovnal a už o minútu naklonil misky váh na stranu usporiadateľa Zámečník. Dôležité víťazstvo podčiarkol gólom v 38.minúte Haramia.

Bratislavské derby podľa očakávania ovládla Pinerola. V prvom polčase si vybudovala vedenie 3:0, na ktoré ešte odpovedal v poslednej minúte Zámečník. Séria kvarteta gólov však znamenala pohodlné vedenie 7:1. Bodku za zápasom dal v predposlednej minúte Almáši.

Výsledky 7.bloku extraligy U-20 v Bratislave:

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - MŠK MAYERSON Nové Zámky 7:0 (2:0)
⚽️ 8., 15. a 37. Halász, 24. Blahušiak, 27. Mikita M., 31. Plavník, 35. Trebuňa vlastný

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - MŠK MAYERSON Nové Zámky 4:2 (1:2)
⚽️ 11. Almáši, 32. Kuma, 33. Zámečník, 38. Haramia - 13. Roob, 18. Polák

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 2:7 (1:3)
⚽️ 20. Zámečník, 39. Almáši - 8. a 27. Mikita M., 14. Tóth, 15. a 34. Strapek, 30. Ruža, 33. Halász