logo

Federálne derby v Skopje bez víťaza, dvojgólový Leovski zariadil remízu s Chrudimom

streda, 26.10.2022|Posledná aktualizácia 27.10.2022 14:43

Futsalisti Mimelu Lučenec remizovali v stredajšom úvodnom vystúpení na turnaji 8. skupiny Ligy majstrov v Skopje s FK Chrudim 2:2.

Oba góly slovenského zástupcu strelil Igor Leovski, legionár práve zo Severného Macedónska. Lučenec nastúpi vo štvrtok o 20.00 h proti domácemu tímu Škupi.

Liga majstrov - Main round - 8. skupina:

FK Chrudim - Mimel Lučenec 2:2 (1:1)
Góly: 9. Grcič (vlastný), 33. Prates - 8. a 40. Leovski

Felipe Conde, tréner FK Chrudim: „Podľa môjho názoru sme začali prvý polčas zle, boli zbytočne nervózni a robili veľa chýb. Práve po jednej v obrane sme tiež dostali gól, našťastie sa nám podarilo rýchlo vyrovnať. Asi po desiatich minútach hry sme sa zlepšili, určovali sme tempo hry, vytvorili si šance, ale nepremenili ich. Po zmene strán sme už hrali dobré stretnutie, znova si vytvorili niekoľko príležitostí, podarilo sa nám streliť aj vedúci gól, mali ešte niekoľko ďalších šancí na rozhodnutie zápasu, ale to sa nám nepodarilo. Na konci stretnutia začal hrať súper power play, my si ale vypracovali tri šance keď bola súperova klietka odkrytá, bohužiaľ znova ich nepremenili, keď sme dobre nevyriešili akcie na prázdnu bránku. Nakoniec sme pri bránení súperovi power play dostali gól, kedy sa k ich hráčovi odrazila lopta, ktorá ho napálila do našej siete. Z dnešného zápasu tak máme len jeden bod, ale aj to je veľmi dôležité, neprehrali sme. Nie je čas vešať hlavy, zápasy idú v rýchlom slede a už zajtra nás čaká ďalší s Differdange, na ktorý sa musíme dobre pripraviť. Jednoznačným cieľom bude zvíťaziť, aby sme šli za splnením svojho vytýčeného cieľa, a tým je postup do Elite Round.“

Marián Berky, tréner FK Lučenec: „Pre nás išlo o veľmi ťažké stretnutie. Chrudim je vyspelé mužstvo, ktoré je dlho spolu. Vedeli sme o nej, že majú dve vyspelé štvorky, keď jedna partia sú Brazílčania, ktorí hrajú trochu iný systém na pivota, a v druhej sú slovenskí hráči snažiaci sa hrať trochu dynamickejšie. Preto sme do stretnutia šli s cieľom dobre brániť a nejakými brejkovými situáciami zápas zlomiť na našu stranu, čo sa nám v prvom polčase aj darilo. Škoda, že sme dostali skorý vyrovnávací gól. Inak bol prvý polčas veľmi hektický a asi ani rozhodcovia tomu niektorými spornými výrokmi veľmi nepomohli. Inak si dovolím tvrdiť, že išlo o celkom vyrovnané stretnutie, aj keď mala Chrudim loptu častejšie pod kontrolou, ale mali sme aj my situácie, po ktorých sme mohli dať gól. Podržal nás aj gólman. S konečnou remízou som spokojný, pretože sme stále v hre. Ďalší deň máme pred sebou a stále budeme bojovať o postup.“

Mohlo by vás zaujímať

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

19.4.2024

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne