FINAL FOUR: Majstrom Ženskej extraligy Makroteam Žilina, najlepšou hráčkou Majtényiová z Prievidze

nedeľa, 21.01.2024|Posledná aktualizácia 21.1.2024 14:55

V košickej Starej Jazdiarni, v prekrásnom futsalovom prostredí, vyvrcholila Ženská Niké Futsal Liga záverečným turnajom Final Four. Titul si zaslúžene odnáša žilinský Makroteam.

Zo základnej časti postúpilo kvarteto tímov, zo skupiny západ žilinský Makroteam a FSC Prievidza, ktorá si aj napriek vážnej autonehode vybojovala postup v dodatočnom zápase proti Banskej Bystrici, na východe obhajca z Prešova a Bardejov.

Úvodné semifinále skončilo víťazstvom Prešova, góly padali až po prestávke. Skóre otvorila kapitánka Macková, Jusková pridala bleskovo druhý gól. Hološková síce znížila, zápas o najcennejší kov ale potvrdila gólom Stredná.

FINAL FOUR ŽNFL - 1.semifinále:

FK Prešov futsal - FSC Prievidza 3:1 (0:0)
⚽️ 31. Macková, 32. Jusková, 37. Stredná - 34.Hološková
Najlepšia hráčka zápasu: Diana Macková (FK Prešov futsal)

Druhé semifinále rozhodlo až predĺženie! Úvod patril najväčšiemu favoritovi, keď Tyčiaková už v 6.minúte otvorila zápasový účet. Na ďalšie sa čakalo až do samého záveru. Iľkovej sa podarilo vyrovnať, Tyčiaková ale opäť naklonila misky váh na stranu Žiliny. Iľková pár sekúnd pred koncom vyrovnala, v predĺžení ale rozhodli skúsenosti. Tyčiaková zavŕšila hetrik a Kucharčíková po peknej akcii poslala Bardejovčanky do zápasu o bronz.

FINAL FOUR ŽNFL - 2.semifinále:

ŠK Makroteam Žilina - Partizán Bardejov 4:2 pp (1:0, 1:2 - 2:0)
⚽️ 6., 38. a 42. Tyčiaková, 44. Kucharčíková - 36. a 40. Iľková
Najlepšia hráčka zápasu: Klaudia Tyčiaková (Makroteam Žilina)

Súboj o bronz mal rovnako futsalový náboj, prvá dvadsaťminútovka gól nepriniesla, vynikali obe brankárky. V 27.minúte otvorila skóre kapitánka Prievidze Majtényiová, v polovici polčasu zvýšila Pustajová na 2:0. Mohutným záverom však Bardejov strhol víťazstvo na svoju stranu, zverenkyňám Romana Sedlárika došli aj sily. Aj tak dievčatám z Hornej Nitry patrí absolutórium, čím si museli prejsť posledný týždeň, cenný kov si určite zaslúžili.

FINAL FOUR ŽNFL - zápas o 3.miesto:

FSC Prievidza - Partizán Bardejov 2:3 (0:0)
⚽️ 27. Majtényiová, 30. Pustajová - 36. Hlavinková, 38. Jacenková, 40. Vojsová
Najlepšia hráčka zápasu: Viktória Cuperová (Partizán Bardejov)

Finále bolo reprízou minuloročnej edície, ktorá sa hrala dlhodobou súťažou a Žiline ušiel titul iba o skóre. Úvod vyšiel skvele hráčkam v žltom, Líšková dvakrát skórovala. Na konci druhej minúty po ďalšom góle svietil stav 3:0, Prešov gólmi Strednej a Bučkovej však znížil. Líšková skompletizovaným hetrikom poslala Makroteam opäť do dvojgólového vedenia, Stredná opäť kontrovala. V prvej dvadsaťminútovke už góly strieľala iba Žilina. Päť gólov v sieti Prešova rozhodlo, že po minuloročnom titule zverenci Mareka Semančíka v aktuálnej sezóne zaknihujú iba striebro. V poslednej minúte kozmeticky upravili skóre Rumančíková s Chomovou, Tyčiaková zaznamenala vo finále 4 góly.

FINAL FOUR ŽNFL - Finále:

FK Prešov futsal - ŠK Makroteam Žilina 5:11 (3:6)
⚽️ 5. a 10. Stredná, 7. Bučková, 40. Rumančíková, 40. Chomová - 1., 2. a 8. Líšková, 2. a 15. Sýkorová, 19., 25. (p), 28. a 36. Tyčiaková, 37. Kucharčíková, 39. Randová
Najlepšia hráčka zápasu: Stanislava Líšková (Makroteam Žilina)

Individuálne ocenenia Final Four ŽNFL:

Najlepšia hráčka: Janka Majtényiová (FSC Prievidza)
Najlepšia strelkyňa: Klaudia Tyčiaková 7 gólov (Makroteam Žilina)
Najlepšia brankárka: Sofia Dupkalová (Partizán Bardejov)

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

Dnes

19.4.2024

18.4.2024

7.4.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom

4.3.2024

INŠTRUKTÁŽNE VIDEO PRE BRANKÁROV z futsalového kempu reprezentačného trénera M. Herka

20.2.2024

Extraliga U-15: Majstrom MIMEL Lučenec, striebro do Bratislavy, bronz pre košický Podpor Pohyb