Francúzi dominovali v Lavale nad Slovákmi a postúpili priamo na MS vo futsale do Uzbekistanu

piatok, 15.12.2023|Posledná aktualizácia 17.12.2023 14:01

Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v zápase C-skupiny elitného kola kvalifikácie MS 2024 na palubovke Francúzska vysoko 1:7 a jej šance na postup sa pohybujú už len v teoretickej rovine.

Absencia kľúčových hráčov Tomáša Drahovského, Martina Došu sa ukázala ako neprekonateľný problém, domáci Les Bleus si za potrebným víťazstvom išli od úvodných sekúnd zápasu, výraznou mierou im k tomu pomáhalo aj viac ako 3100 divákov v Espace Mayenne á Laval.

Zápasový účet otvoril už v 41 sekunde domáci kapitán Mohammed, v šiestej minúte pridal druhý gól Belhaj. V polovici polčasu prišlo nešťastných 38 sekúnd a dva vlastné góly v sieti gólmana Mareka Kušníra. Strelu Guiria si nešťastne tečoval za bránkovú čiaru obranca, hala burácala aj po nešťastnom teči Korčeka. V prvej dvadsaťminútovke upravil na polčasových 5:0 Mauhoudine.

Po zmene strán sa Slováci viac osmelili, v polovici 24.minúty Filip Korček svojim prvým reprezentačným gólom vykresal malú iskričku nádeje, tú však presne o dve minúty zahasil svojim druhým gólom Mauhoudine. Presvedčivé víťazstvo Les Bleus podčiarkol Saadaoui.

"Ušiel nám prvý polčas, v ňom sa prakticky všetko rozhodlo. Boli sme veľmi ustráchaní, dá sa povedať nehrali sme vôbec aktívne. Francúzi nám ukázali, akú silu majú a zaslúžene vyhrali. Stará generácia niektorých hráčov končí, musíme sa zamyslieť o ďalšom postupe, čaká nás obmena mužstva. Teraz sa nám dnešný duel ťažko hodnotí, ukázal, že nás čaká veľa roboty. Francúzi si dnešným výkon postup na MS zaslúžili, škoda našich nepremenených šancí, výsledok nemusel byť tak krutý," zhodnotil dnešný zápas tréner SR Marián Berky.

V tabuľke zostali Slováci na tretej priečke, pokiaľ však Chorváti zdolajú doma Nemecko, definitívne stratia šancu kvalifikovať sa prvýkrát v histórii na svetový šampionát. Francúzom sa to vďaka triumfu podarilo, z prvej priečky ich už nemôže nik zosadiť. Slováci ukončia boje v C-skupine domácim duelom proti Chorvátsku v Leviciach (20. decembra o 18.30). Na MS postúpia priamo víťazi piatich skupín, štyria najlepší z druhých miest dostanú druhú šancu zabojovať o účasť na šampionáte v play off.

C-skupina elitného kola kvalifikácie MS 2024:

Francúzsko - SLOVENSKO 7:1 (5:0)

⚽️ 16. a 26. Mouhoudine, 1. Mohammed, 6. Belhaj, 11. Guirio, 12. Korček (vlastný), 32. Saadaoui - 24. Korček, ŽK: Ševčík (SR)

Zostava SR: Kušnír - Greško, Směřička, Kozár, Zaťovič - Vaktor, Rick, Ševčík, Bačo, Ostrák, Medoň, Čeřovský, Korček.

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov