FUTSAL Base: Talianky v druhom zápase v Šamoríne nedali šancu reprezentantkám Slovenska

streda, 11.09.2024

Futsalistky Talianska dokázali v druhom zápase v Šamoríne proti Slovenkám, že patria medzi top tímy v Európe, zverenkyne Romana Sedlárika deklasovali 10:0.

Slovenky vstúpili do odvety nebojácne, keby Tyčiakovej vyšiel zámer v rýchlom prechode do útoku a otvorila by skóre zápasu, duel by skončil asi inak. A tak zápasový účet otvorili už po 40-ich sekúndách Talianky zásluhou Adamattiovej. Keď na začiatku tretej minúty Borges Da Silva zvýšila na rozdiel dvoch gólov, nevyzeralo to vôbec dobre. Zverenkyne Francesci Salvatoreovej boli silné na lopte, dostávali sa do šancí, no tie nepremieňali aj vďaka Gajdošovej v bránke. Na polčasových 0:3 upravila v 16.minúte Griecová.

Po zmene strán začali Slovenkám dochádzať postupne sily, talianske profesionálky reálne ukázali, aký je medzi našimi reprezentáciami rozdiel. Po 29 sekundách od zahájenia druhej dvadsaťminútovky strelila štvrtý gól Boutimahová, rovnaká hráčka v 23.minúte strelila svoj druhý gól v zápase. V 26.minúte na skóre menilo dvakrát, Dal Mazová v priebehu 25 sekúnd zvýšila už na 0:7. Ďalšie góly Adammatiovej a Griecovej neveštili nič dobre, okrúhly desiaty gól zaknihovala v 37.minúte Boutimahová, čím zaknihovala svoj hetrik.

Futsal Base 2024 - 2.zápas v Šamoríne:

Slovensko - Taliansko 0:10 (0:3)
⚽️ 21., 23. a 37. Boutimahová, 1. a 30. Adamattiová, 16. a 33. Griecová, 26. a 26. Dal´Mazová, 3. Da Silva Borgesová

Slovensko: Gajdošová (Tišliarová) - Rybanská (C), Tyčiaková, Baníková, Macková, Chomová, Jacenková, Gembická, Vojsová, Hološková, Jusková, Iľková. Tréner: Roman Sedlárik

Mužská reprezentácia štartuje prípravu na kvalifikáciu o ME. Na FUTSAL BASE vyzvú Srbsko a Fínsko

15.9.2024

Prednáška k výkladu pravidla zo seminára R a D v Žiline: Komunikácia hráčov s rozhodcami

13.9.2024

FUTSAL Base: Slovenky v prvom zápase v Šamoríne nestačili na Talianky

11.9.2024

Konečná nominácia futsalovej "A" reprezentácie na medzinárodný turnaj Futsal Base v Šamoríne

2.9.2024

Nominácia ženskej futsalovej reprezentácie na dvojzápas s Talianskom v Šamoríne

27.8.2024

Širšia nominácia "A" reprezentácie na prípravné zápasy so Srbskom a Fínskom v Šamoríne

27.8.2024

Lučenec spoznal súperov v hlavnom kole UEFA Futsal Champions League, Malťanov doplnili Fíni a Gruzínci

12.9.2024

Ostrák hľadal zahraničnú výzvu, s Lučencom sa rozlúčil v dobrom

12.9.2024

Reprezentačná devätnástka štartuje v Poprade ostrú prípravu na kvalifikáciu o ME