Futsalisti remizovali na úvod kvalifikácie MS s Francúzskom 4:4, bod vydreli v závere

sobota, 16.09.2023|Posledná aktualizácia 17.9.2023 22:20

Slovenskí fustaloví reprezentanti remizovali v úvodnom zápase C-skupiny elitného kola kvalifikácie MS 2024 s Francúzskom 4:4, keď skóre vyrovnali dvoma gólmi v predposlednej minúte.

(tasr) Zverenci Mariána Berkyho sa najbližšie stretnú v stredu v Pule s domácim Chorvátskom, ich tretí súper v skupine je Nemecko.

Slováci odštartovali v domácom prostredí lepšie a v siedmej minúte sa ujali vedenia zásluhou Drahovského. Náskok im však vydržal iba dve minúty, keď vyrovnal Mohammed a v 12. minúte poslal favoritov do vedenia Toure. Vyrovnanie však prišlo expresne už o dvanásť sekúnd, keď si dal vlastný gól Mohammed. V druhom polčase to bola taktická bitka, Francúzi boli nebezpečnejší, ale domáci ich dobre bránili. Hostia mohli skórovať desať minút pred koncom, no ďalekonosná strela Mohammedova skončila na žrdi. O chvíľu neskôr zastavil dobrý pokus Drahovského pred bránkou Zaťovič. Francúzi išli do späť vedenia v 34. minúte, keď Saadaoui našiel krížnou prihrávkou na ľavej strane Mouhoudineho. Slováci hrali power play, no dve minúty pred koncom inkasovali od rovnakého hráča. Divákom v Leviciach však predviedli výborný záver, keď po góloch Drahovského a Bača v rozpätí siedmich sekúnd zariadili remízu 4:4.

Slováci nikdy neštartovali na svetovom šampionáte. Na veľkom turnaji sa predstavili premiérovo až vlani. Na ME v Holandsku postúpili do štvrťfinále, v ktorom nestačili na Španielov a obsadili konečnú 8. priečku.

C-skupina /Levice/:

SLOVENSKO - Francúzsko 4:4
(2:2)

Góly: 7. a 39. Drahovský, 12 Mohammed (vl.), 39. Bačo - 9. Mohammed, 12. Toure, 34. a 38. Mouhoudine. Rozhodoval: Nešněra (ČR), ŽK: Zaťovič, Vaktor, Drahovský - Mohammed, Guirio, Kone.

zostava SR: Kušnír (Karpiak) - Směřička, Kozár, Zaťovič, Drahovský - Rick, Bačo, Kyjovský, Ostrák, Čeřovský, Vaktor, Marton, Medoň

hlasy po zápase /fustalslovakia.sk/:
Marián Berky, tréner SR: "S remízou s kvalitným súperom sme spokojní. Vedeli sme, že nás bude čakať veľmi silný súper, silný na lopte i fyzicky. Ukázali svoju kvality, ale aj naši hráči ukázali bojovnosť a srdce. Fanúšikovia boli náš šiesty hráč. Všetci hráči si zaslúžia veľkú pochvalu."
      Tomáš Drahovský, dvojgólový strelec: "Myslím si, že to bol celkom vyrovnaný zápas. Je pravda, že Francúzi mali trochu viac z hry, ale na to sme boli pripravení. Vedeli sme, že budú aktívni a preto sme chceli brániť od polky ihriska. Dostali sme dva hlúpe góly po jednoduchých chybách, ale v závere v power play sme to zvrátili a myslím si, že s remízou môžeme byť spokojní."
      Sebastian Bačo, strelec vyrovnávajúceho gólu: "Ten gól si musím pozrieť, pretože teraz mám v hlave prázdno. Ale presne to sú tie momenty, o ktorých som sníval, odkedy som prvýkrát videl palubovku. Toto sú momenty, pre ktoré hrám futsal."

ďalší zápas:
      Nemecko - Chorvátsko 1:5 (1:3)
      Góly: 14. Rodriguez - 13. Sekulič, 15. Postruzin, 19. Kustura, 21. Cekol, 38. Perič

20. decembra o 18.30 h, Levice/Bratislava: SR - Chorvátsko

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov