logo
 • KONTAKTY
 • ANKETY

Gabi Rick získal unikátny majstrovský hetrik, z mesta piva sa preč nechystá

nedeľa, 15.08.2021|Posledná aktualizácia 15.8.2021 14:52

Slovenský futsalový reprezentant Gabriel Rick odohral v najcennejšom drese Slovenska už 104 zápasov, v ktorých strelil 36 gólov. Ako jeden z mála futsalistov sa môže pochváliť titulom zo Slovenska, Česka aj Maďarska.

Slovenský futsalový reprezentant v drese Interobalu Plzeň, v ktorom získal v sezóne 2020/2021 majstrovský titul.
autor: Facebook Interobalu Plzeň, David Koranda

Futsalovú kariéru odštartoval ešte v drese PKP Košice, následne si vyskúšal prvý zahraničný angažmán, keď prestúpil do Benaga Praha, kde skončil na 3 mieste. Po sezóne sa vrátil spät do PKP, kde sa stretli mladí chlapci, dnes už reprezentanti (Drahovský, Doša, Oberman). Jeho kroky potom smerovali do Tanga Brno, kde si zahral finále proti známenu velikánovi Era-Packu Chrudim. Už nasledujúcu sezónu sa mu splnil futsalový sen a prestúpil do Slov-Maticu FOFO Bratislava, kde strávil dve sezóny a vyhral čo sa dalo. Zahral si aj prestížnu Ligu Majstrov, dodnes je pamätný jeho rozhodujúci gól do siete domáceho usporiadateľa Nikarsu Riga vedeného portugalským mágom Duartem, ktorý znamenal postup do elitného kola súťaže. Vyskúšal si aj maďarskú ligu v drese Gyoru, tu sa ale nešťastne zranil (roztrhol si predný krížny väz), stihol iba začiatok sezóny v Lige Majstrov a niekoľko zápasov na konci sezóny. Zaknihoval víťazstvo v lige i maďarskom pohári.

Po anabáze v Maďarsku sa vrátil späť do Slov-Maticu FOFO, vyhral titul, no klub skončil svoje účinkovanie, respektíve sa premenoval na bratislavský ŠK Slovan, kde opäť skončil po poslednom zápase sezóny so zlatou medailou na krku. Aj v nasledujúcej sezóne zostal verný hlavnému mestu, keď sa upísal Pinerole a bol z toho ďalší titul. Ďalšia zastávka bola opäť Česká republika. "Prestúpil som do AC Sparta Praha, kde sme figurovali na 3 mieste a nasledovala dlhá "covid" pauza. Potom už moje kroky po sezóne viedli do Plzne, kde sme minulý rok spolu s P. Kozárom a M. Zdráhalom vyhrali Českú ligu a najbližšie obdobie zostávam verný Interobalu, keďže som po príchode podpísal kontrakt na 3 roky a dve sezóny mám ešte verím pred sebou. Moja kariéra je dosť pestrá, prestriedal som viacero klubov s viacerých dôvodov, ale neľutujem ani jediný krok, ktorý som urobil.", zhrnul všetko Gabriel Rick. 

 • PKP Košice
 • Benago Praha (Česká rep.), 3. miesto v lige
 • Tango Brno (Česká rep.), 2. miesto v lige
 • Slov-Matic FOFO Bratislava, 3x majster SR, 2x víťaz pohára
 • ETO Gyor (Maďarsko), majster Maďarska a víťaz pohára
 • ŠK Slovan Bratislava futsal, majster SR
 • Pinerola Bratislava, majster SR
 • Sparta Praha futsal (Česká rep.), víťaz pohára a 3. miesto v lige
 • Interobal Plzeň (Česká rep.), majster ČR

Po majstrovskom titule na Slovensku a Maďarsku pridal aj vytúžený v susednej Českej republike, po striebre s Tangom Brno a bronze v drese Benaga sa to podarilo až v Plzni, ktorá vyskladala skvelé "federálne" mužstvo. "Pre mňa osobne titul v Česku znamená veľa. Myslím si, že sme iba traja hráči (Seidler, Drahovský, Rick), ktorí získali titul v troch krajinách (SVK-HUN-CZE). Michal Seidler pridal aj titul v Poľsku v drese Bielsko-Biala a tak má kompletnú zbierku z krajín V4. Je to unikátne v našom športe, som na to patrične hrdý a som za to veľmi rád."
V meste piva našiel Gabi všetko. "Čo sa týka vedenia klubu, tak fungujeme na veľmi profesionálnej úrovni a všetko funguje nie na 100 ale na 120 percent. Od maséra až po výplaty. Kabína je perfektná, je tu skvelý kolektív. Sme na tom herne aj ľudsky veľmi dobre a dokázali sme to vo finále, keď sme spoločnými silami vyhrali titul."

Poslednú sezónu radí medzi najvydarenejšie v kariére, okrem titulu sa konečne podaril aj vytúžený postup v najcennejšom drese so slovenským dvojkrížom na hrudi. "Postup na EURO je pre mňa osobne splnený reprezentačný sen a ja verím, že na záverečnom turnaji v Holandsku nebudeme len do počtu, postúpime zo skupiny a pôjdeme čo možno najďalej."

Pri otázke, ktorého vysnívaného klubu by chcel byť niekedy súčasťou, dlho neváhal. "Obľúbený klub mám FC Barcelonu, ale skôr som veľký fanúšik tohto klubu, keďže už mám svoj vek. Verím však, že si zahrám ešte raz v Košiciach, mojom rodnom meste a vytvoríme podobný tím, akým bol napríklad Slov-Matic FOFO Bratislava."

Slovenskú ligu veľmi nemal čas sledovať, ale informácie mal vždy čerstvé od svojich priateľov z futsalových paluboviek. "Musím sa priznať, že minulú sezónu som toho veľa zo Slovenska nesledoval, keďže sme mali náročný program, ako v klube, tak aj v reprezentácii, ale samozrejme informácie som mal. Som veľmi rád za to že, sa liga rozšírila a hlavne že prišlo do extraligy košické mužstvo, po dlhých rokoch bude určite oživením a diváci sa môžu tešiť aj na bratislavsko-košické konfrontácie, ktoré mali v minulosti určite svoj patričný náboj."

Leto bolo krátke, keďže už od 12.júla začala príprava na novú sezónu, prevažne si Gabi oddýchol v kruhu rodiny, ktorá pre neho znamená všetko. Na východe budú dostávať príležitosť prevažne mladí talentovaní hráči, ktorím futsalista so svojou obľúbenou 5-kou na drese odkazuje: "Určite, aby na sebe každý deň tvrdo pracovali. Časom to určite prinesie svoje ovocie. Zahrať si futsalovú Ligu Majstrov proti najlepším hráčom/mužstvám sveta je niečo, čo sa počíta a obliecť si reprezentačný dres je to najlepšie a najkrásnejší pocit pre športovca."

Mohlo by vás zaujímať

Finále univerzít SR vo futsale: Dominancia vysokoškolákov Mateja Bela z Banskej Bystrice

Včera

VIDEODOKUMENT TOTÁLNÍ DERBY: Netradičný pohľad do zákulisia futsalovej bitky odvekých rivalov

14.10.2021

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

8.10.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

8.9.2021

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021

Turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS odštartoval víťazstvom Maroka nad Panamou 4:3

2.9.2021

Liga majstrov sa vracia do Lučenca! MIMEL privíta doma futsalovú elitu

28.8.2021

Seminár rozhodcov a delegátov. Úspešné absolvovanie je podmienkou pre zaradenie na nominačnú listinu

25.8.2021

Reprezentačný rekordér a kapitán Kozár už poškuľuje po futsalovom dôchodku

23.8.2021

Reprezentant Zaťovič zostáva v Poľsku, prijal novú výzvu bojovať o titul

12.8.2021