Hráči Lučenca cítili zápasovú absenciu: "Boli sme lepším tímom," hovorí Serbin. Brunovský by si prial zvučného súpera

pondelok, 30.11.2020|Posledná aktualizácia 30.11.2020 11:53

Futsalisti Lučenca v sobotu dokázali poraziť lotyšského majstra FC Petro-w Jelgava a postúpili z Preliminary Round medzi 32 najlepších tímov Ligy majstrov. Ich ďalšieho súpera im určí žreb, ktorý sa bude konať 9. decembra v Nyone.

Hrdinom duelu sa stal Peter Serbin. Ten otváral skóre a v predĺžení ho aj uzavrel víťazným presným zásahom: "Začali sme veľmi dobre, tlakom a agresívne. Škoda, že sme hneď v úvode nedali penaltu, ale pokračovali sme ďalej v aktívnom výkone. Dali sme gól a mali sme ďalšie šance. Nepremenili sme ich a súper vyrovnal. Naďalej sme mali príležitosti, až sa nám napokon podarilo dať gól na 2:1. Škoda nevyužitej šance v závere polčasu, kedy sme mohli ísť do vedenie 3:1," hodnotil Serbin.

"V druhom polčase už na nás bolo vidieť, že sme dlho nehrali zápas a súpera hráva pravidelne ligu, čiže bol vo väčšej pohode. Z našej strany vznikali chyby v obrane. Aj tak si myslím, že sme boli celý zápas lepším tímom, mali viacej šancí. Škoda inkasovaného gólu v posledných sekundách, toto by sme si mali ustrážiť. V predĺžení ofenzíva prevyšovala defenzívu, čakal som opatrnejší futsal," tvrdí skúsený futsalista. Napriek tomu, že víťazný zásah strelil on, vyzdvihol tím: "Som rád, že nakoniec sa nám podarilo skórovať v predĺžení a nemuseli sme ísť na penalty. Celkovo hodnotím zápas pozitívne. Trochu ma ale mrzí, že sme nerozhodli skôr. Každopádne, sme veľmi radi za postup," doplnil.

Martin Směřička odohral svoj prvý zápas Ligy majstrov v drese Mimelu Lučenec: "Z postupu sa veľmi tešíme, o to viac, že sa nezrodil tak ľahko. Úprimne si myslím, že nám mierne uškodila zápasová a tréningová absencia. V pätnástej sekunde sme mohli ísť zo šestky do vedenia, nepodarilo sa a tiež sme nevyužili gólové príležitosti v úvode zápasu. Zápas sa síce vyvíjal v našej réžii, ale v závere sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Pre mužstvo je v tej chvíli veľmi náročné ísť do predĺženia, ale ukázala sa tímová sila. Za postup som rád nie len kvôli klubu, ale najmä kvôli slovenskému futsalu. Ďakujem týmto všetkým spoluhráčom, realizačnému tímu a vedeniu, zvládli sme to napriek neľahkej situácii v našej krajine spoločne a víťazne," tešil sa slovenský reprezentant.

Anton Brunovský by si v ďalšej fáze želal súpera zvučného mena a to sa môže stať, keďže v hre už budú aj tie najlepšie európske tímy: "V prvom rade patrí veľká vďaka všetkým ľuďom okolo klubu Mimel Lučenec, lebo v týchto ťažkých podmienkach a rôznych obmedzeniach sme dokázali vycestovať a postúpiť do ďalšej fázy. Začiatok sme mali lepší ako náš súper, ktorý má rozohratú domácu ligu bez straty bodu. Postupne sa u nás prejavil aj herný výpadok a aj napriek tomu, že sme si mali priaznivý výsledok postrážiť do konca riadneho času, nevešali sme hlavy a zápas sme rozhodli v predĺžení. Šli sme tam s jasným cieľom a ten sme naplnili. Teraz sa môžme tešiť na ďalšiu fázu. Ja osobne by som si prial zvučného súpera a hlavne aby sme sa mohli konečne predstaviť už na domácej palubovke," nechal sa počuť Brunovský.

Predohrávka 14.kola NFE: Levice si víťazstvom na FTVŠ upevnili druhé miesto v tabuľke

3.2.2024

Extraliga U-15: V súboji najlepších víťazstvo Lučenca nad 4FSC FTVŠ UK BA, Lucka Klučiarová s gólom

28.1.2024

13.kolo NFE: Prvá strata bodov Lučenca prišla v Košiciach, Pinerola zdolala Prievidzu

28.1.2024

Extraliga U-17: MIMEL Lučenec si domácou prehrou so Žilinou skomplikoval cestu za titulom

23.1.2024

12.kolo NFE: Podpor Pohyb si podmanil Košice, zdolal aj Pinerolu, nevídaný obrat Levíc v Bardejove

20.1.2024

ŽNFL o postup do Košíc: Prievidza vyhrala v Badíne nad B.Bystricou, zahrá si Final Four

18.1.2024

Dohrávka 4.kola NFE: Levice si nesú z B.Bystrice všetky body, rozhodla ukrajinská légia

18.12.2023

Slováci si vyskúšali palubovku v Espace Mayenne á Laval, zajtra ich čaká zápas o udržanie šance na MS

17.12.2023

Boli sme sa pozrieť v Bánovciach nad Bebravou na futsalovom krajskom kole stredných škôl

30.11.2023

Extraliga U-15: Druhý blok v Žiline ovládol najväčší favorit a obhajca súťaže z Lučenca

26.11.2023

9.kolo NFE: Pinerola z Levíc bez bodov, N.Zámky zdolali Košice, Prievidza si postrážila druhé miesto

26.11.2023

FINAL FOUR Slovenský pohár: Domáce Levice vyzvú obhajcu z Lučenca, Komárno s Košicami