logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Kozár prichádzal z Plzne do repre s dobrými pocitmi, rozhodovať sa bude v Moldavsku

pondelok, 05.04.2021|Posledná aktualizácia 06.4.2021 14:43

Kapitán slovenského národného tímu Peter Kozár prichádzal na zraz do Levíc s veľmi dobrými pocitmi. „Jeho“ SK Interobal Plzeň ukončil základnú časť na prvom mieste, čo sa v histórii tohto klubu ešte nestalo.

Jedinou škvrnkou je prehra so Spartou Praha (0:4), čo bola výnimka pri osemnástich výhrach a troch remízach. S rovnakou bilanciou 18-3-1 ukončili základnú časť aj hráči FK Chrudim, no pri rovnosti 57 bodov rozhodli dve remízy (2:2, 3:3) vo vzájomných zápasoch a lepší rozdiel v skóre. Plzeň ukončila ZČ so skóre 140:40 (rozdiel +100) a Chrudim 104:21 (rozdiel +83): „Pocity sú dobré, ale nič to v podstate nerieši, pretože sa bude rozhodovať v play-off. V tíme vládne spokojnosť, celú sezónu sme ťahali dobré výsledky. Až na jednu prehru, ktorá však tiež v podstate nič nerieši, aj keď by to vyzeralo krajšie bez nej. Bol to však nabitý a ťažký program. Ten jeden zápas sme nezvládli a súper v ňom bol lepší,“ hodnotí Kozár, ktorý odohral 21 z 22 zápasov. Strelil deväť gólov, pridal šestnásť asistencií a ani raz nevidel žltú či červenú kartu.

Plzeň už teda základnú časť ukončila, v nej ale musia niektoré mužstvo odohrať ešte posledných šesť stretnutí. Medzi nimi aj Helas Brno, Liberec a Melnik. Práve z týchto troch mužstiev vzíde pre Interobal súper vo štvrťfinále. Nech to už bude hocikto, očakáva sa iba postup: „V podstate teraz je dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Niektorí hráči si oddýchnu, ďalší ani nie, keďže išli do národných tímov. Uvidíme ako to bude, ale teraz je cieľom zvládnuť postup so Slovenskom na EURO,“ tvrdí 110-násobný reprezentant Slovenska a autor 21 gólov v národnom tíme.

Slovensko sa nachádza v tabuľke kvalifikačnej skupiny na druhom mieste so 7 bodmi. Prvý Azerbajdžan ich má dvanásť, tretie Moldavsko štyri. Vo štvrtok 8. apríla hráme v Leviciach s lídrom skupiny aj v priamom prenose na RTVS 2 a 13.4. sa predstavíme v moldavskom Kišiňove: „Sú to dva veľmi dôležité stretnutia, všetko sa bude vyvíjať zápas od zápasu. Škoda, že vždy súperi hrajú druhý zápas po nás a musíme čakať ako to dopadne. Ja osobne si myslím, že sa bude rozhodovať až v Moldavsku. S Azerbajdžanom vieme hrať dobré a vyrovnané zápasy. Láme sa to vždy na konci, čo sa potvrdilo aj nedávno v Baku. Verím, že teraz to zvládneme my. Uvidíme podľa prvého stretnutia, no verím, že to zvládneme a vyhráme aj v Moldavsku,“ dodal Peter Kozár.


Mohlo by vás zaujímať

Videorozhovory z Moldavska s Bačom a Belaníkom: Aký bol let a prvý tréning?

Včera

Do Moldavska ideme s jediným cieľom, výhra nás posúva priamo na EURO

10.4.2021

Zostrih zo zápasu proti Azerbajdžanu

9.4.2021

Proti Azerbajdžanu sme o výhru prišli 31 sekúnd pred koncom, máme však bod

8.4.2021

Brunovský je zdravotne v poriadku: "Motiváciu máme obrovskú, takáto šanca sa už nemusí opakovať"

7.4.2021

Preview: Čaká nás dôležitý zápas proti Azerbajdžanu, poraziť ho môžeme prvýkrát

7.4.2021

Turek: "Toto je najdôležitejších deväť dní celej kvalifikácie"

7.4.2021

Karpiak si pochvaľuje nového trénera a očakáva boj v kvalifikácii o EURO aj vo štvrťfinále proti Sparte

6.4.2021

Rick odohrá proti Azerbajdžanu 100. zápas za národný tím Slovenska, plzenskú výhru v základnej časti nepreceňuje

6.4.2021

Drahovský po ďalšom góle Barcelone živí šancu na play-off, najskôr však úsilie venuje snahe postúpiť na EURO 2022

6.4.2021

Berky: "Všetci hráči aj realizačný tím sú namotivovaní tak, že ideme dosiahnuť náš cieľ"

6.4.2021

Oznam pre médiá na dvojzápas Slovenska proti Azerbajdžanu a Moldavsku

5.4.2021