logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

LIGA MAJSTROV: V Lučenci futsalový sviatok za účasti Benficy, Jekaterinburgu a Halle-Gooik

nedeľa, 24.10.2021|Posledná aktualizácia 24.10.2021 07:48

Futsalový sviatok sa blíži. Koncom tohto mesiaca sa z Lučenca stane jedno z miest, ktoré budú hostiť skupinové boje o postup do ďalšej fázy vo futsalovej Lige majstrov.

Úradujúci majster Slovenska z Mimelu Lučenec nechce byť v prestížnej súťaži iba do počtu a aj preto pristúpil k posilneniu kádra.

Ako povedal tréner Marián Berky, dvojica Brazílčanov pomohla vystužiť kabínu. „Vyskladali sme káder, ktorý by našim európskym súperom mohol konkurovať. V hľadáčiku máme ešte jedného hráča. Uvidíme, či sa s ním dohodneme alebo nie,“ prezradil viacnásobný tréner roka Marián Berky.

Lučenec by mohol prekvapiť

Lučenec bude hostiť skupinu 1, v ktorej privíta FP Halle-Gooik (Belgicko), MFK Sinara Jekaterinburg (Rusko) a Benfica Lisabon (Portugalsko). Berky, ktorý je známy aj svojou precíznosťou a perfekcionizmom, si už súperov okukal a naštudoval.

Chceli by sme byť úspešní vo všetkých troch zápasoch. Našim hlavným cieľom je pobiť sa o historický postup. S takýmito súpermi, ktorí patria medzi top tímy a majú vyššiu kvalitu ako my, to bude veľmi náročné. Dovolím si však tvrdiť, že pri dobrej taktike, bojovnosti a pri dodržiavaní disciplíny by sme mohli prekvapiť,“ myslí si kormidelník Mimelu Lučenec.

Pestrý program

Novohradčania vkročia do európskych bojov v stredu 27. októbra o 18:00 hod. proti Jekaterinburgu. Na druhý deň (28. 10. o 18:00 hod.) si zahrajú proti Halle-Gooik. Skupinové boje Lučenčanov vyvrcholia v sobotu (30. 10. o 17:00 hod.), kedy sa postavia hráčom favorizovanej Benficy.

Tím sa pripravuje v domácich podmienkach. Všetko zatiaľ prebieha bez problémov. Do UEFA Champions League odohráme ešte jeden ligový zápas, na ktorom sa budeme snažiť vyhnúť zraneniam, pretože každá jedna strata bude citeľná,“ skonštatoval pre náš portál prezident klubu Milan Kamenský.

Vstup pre zaočkovaných, pripravený bude aj priamy prenos

Skupinové boje v lučeneckej Arene budú lákadlom najmä pre divákov. Vedenie Mimelu avizuje vysoký záujem od ľudí aj spoza hraníc. Vstupenky sa začnú predávať v piatok 22. októbra na domácom ligovom zápase proti Banskej Bystrici. V dňoch 25. - 27. októbra sa lístky budú predávať v obchode Bezpečné liehoviny na Železničnej ulici v Lučenci.

Cena za lístok na stredu a štvrtok (27. a 28. 10.) bude 7 eur, na sobotu (30. 10.) to bude 10 eur. Vstupenka bude platiť na celý deň a diváci si tak okrem Lučenca budú môcť vychutnať aj druhý duel špičkových európskych klubov.

Po rozhovoroch s regionálnou hygieničkou sme sa rozhodli pre režim, ktorý umožňuje vstup len zaočkovaným ľuďom. Tým pádom môžeme zaplniť celú Arenu. Na zápase s Pinerolou sme si robili prieskum medzi fanúšikmi a vyšlo nám, že až 75 percent ich bolo zaočkovaných. Myslíme však aj na tých, ktorí zaočkovaní nie sú. Všetky zápasy budeme vysielať online cez náš YouTube kanál a duel proti belgickému majstrovi v priamom prenose odvysiela nová televízia JOJ Šport,“ ozrejmil Kamenský.

Pre Mimel Lučenec to bude tretia účasť v Lige majstrov. V uplynulom ročníku to dotiahol medzi 32 najlepších klubov Európy a v Arene si zahral prestížny tím KPRF Moskva. V roku 2018 klub v centre Novohradu hostil turnaj 8. skupiny hlavnej fázy, v ktorom sa predstavili aj FK Vytis, Valletta FC a Araz Naxcivan.

Mohlo by vás zaujímať

SF zastavuje futsalovú extraligu, vláda SR vyhlásila lockdown a núdzový stav

24.11.2021

Odmena za výkony v základnej skupine. Michal Botka rozhodoval finále kvalitného turnaja v Srbsku

12.11.2021

Lučenec sa rozlúčil z tohtoročnou edíciou Ligy majstrov prehrou proti Benfice Lisabon

31.10.2021

MIMEL Lučenec po prehre s Halle-Gooik stratil šancu zabojovať o postup do Elite round

28.10.2021

MIMEL Lučenec na úvod potrápil ruský Jekaterinburg, o postup sa pobije s Belgičanmi

28.10.2021

Finále univerzít SR vo futsale: Dominancia vysokoškolákov Mateja Bela z Banskej Bystrice

15.10.2021

VIDEODOKUMENT TOTÁLNÍ DERBY: Netradičný pohľad do zákulisia futsalovej bitky odvekých rivalov

14.10.2021

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

8.10.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

8.9.2021

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021