logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Lučenec v sobotu v Lige majstrov na domácej palubovke

piatok, 15.01.2021|Posledná aktualizácia 15.1.2021 14:49

Futsalový sviatok zažijú futsalisti MIMEL Lučenec v sobotu, keď na domácej palubovke privítajú ruského "giganta", semifinalistu vlaňajšej Ligy majstrov KPRF Moskva.

Sobota 16.1. o 17.00 začíname...

V sobotu 16.1.2021 o 17.00 h v Aréne Lučenec privíta domáci MIMEL v Lige majstrov ruského majstra KPRF Moskva. KPRF Moskva bol semifinalistom vlaňajšej edície Ligy majstrov, keď v semifinále podľahol neskoršiemu víťazovi z Barcelony. 

V Lučenci všetci vnímajú toto stretnutie ako doterajší vrchol a veľký športový sviatok, nielen pre Lučenec, ale aj celé Slovensko.

„KPRF Moskva patrí medzi svetové top mužstvá. Je to veľký a silný klub, ktorý má vo svojich radoch skúsených hráčov. Ich družstvo je v ofenzíve aj defenzíve veľmi vyrovnané a kvalitné. Teší nás, že môžeme hrať proti takému súperovi. Väčšina našich hráčov bude mať futsalový sviatok,“ vyjadril sa tréner Mimelu Lučenec Marián Berky.

„Pre klub, mesto a krajinu je pocta, že sem príde taký tím. Je veľká škoda, že si diváci nepozrú zápas naživo, no pripravili sme pre nich aspoň alternatívu v podobe živého prenosu online aj v televízii. Verím, že nás podporia aspoň zo svojich domovov,“ povedal Milan Kamenský, prezident Mimelu Lučenec.


Každý zápas začína od stavu 0:0...

Lučenec sa prebojoval medzi 32 najlepších na starom kontinente cez lotyšského majstra FC Petro-w, keď uspel v predĺžení a zaslúžene sa tešil z postupu do ďalšieho kola. Víťazný gól strelil Peter Serbin necelé dve minúty pred koncom predĺženia. 

V šesťnásťfinále je jasným favoritom ruský majster, ale model súťaže môže byť výhodou pre domáci MIMEL, keďže cestovanie v tomto období je nesmierne náročné a podmienky stanovené UEFA nesmierne prísne. 

Určitou nevýhodou pre domácich bude prázdna Aréna, kde lučenecký divák vie spraviť veľmi búrlivú atmosféru. 

„Je to lotéria. Môžeme len prekvapiť, šance sú vždy. Bude to o taktike a bojovnosti hráčov. Hrá sa na jeden zápas a výsledok môže ovplyvniť mnoho faktorov na oboch stranách,“ myslí si Berky.

„Každý zápas sa začína za stavu 0:0. Favoritom je gigant KPRF Moskva, no ideme do stretnutia naplno a veríme, že môžeme uspieť,“ doplnil Kamenský.

Veľké problémy s tréningom mal však vďaka opatreniam aj Lučenec...

Lučenec nemohol pred stretnutím v Lotyšsku vôbec trénovať pokope, ale bol len rozdelený do skupiniek po 6, čo sa prejavilo aj v zápase z lotyšským majstrom. 

Pred zápasom šesťnásťfinále boli podmienky už o niečo lepšie, keďže vďaka pravidelnému testovaniu mohli hráči trénovať už spolu. 

„Posledné dni pred zápasom chceme zamerať na taktiku. Predtým sme pracovali na vytrvalosti a kondícii a preberali sme sa z dlhšej sviatočnej prestávky. Verím, že celá kabína bude pred zápasom zdravá a v plnej kondícii,“ povedal Marián Berky.

Stretnutie medzi MIMEL Lučenec a KPRF Moskva mala vysielať aj verejnoprávna RTVS, ktorá však z programových dôvodov nakoniec stretnutie vysielať nebude. 

Stretnutie si však fanúšik futsalu bude môcť pozrieť naživo v online priestore na youtube kanale TV Florena