logo

Mimel Lučenec sa v Lige majstrov predstaví proti lotyšskému majstrovi, súperov spoznali aj Hudaček s Došom

utorok, 27.10.2020|Posledná aktualizácia 27.10.2020 15:44

Súperom slovenského zástupcu Mimelu Lučenec v Lige majstrov bude lotyšský majster Petro-w. Rozhodol o tom utorkový žreb. Prestížna súťaž sa hrá "pavúkovým" systémom na jedno stretnutie, klub z južnej časti našej krajiny ho odohrá na palubovke súpera.


Foto: Ján Šnúrik

Súperov spoznali aj slovenskí reprezentanti Martin Doša a Marko Hudaček. Chrudim sa predstaví doma proti fínskemu majstrovi Akaa Futsal a nemecký Hohenstein-Ernstthal bude chcieť postúpiť cez turecký celok Piyalepaşa, tiež hrá na domácej palubovke.

"Súper je pre nás relatívne neznámy. Má však kvalitných zahraničných hráčov a skúseného trénera, takže uvidíme. Nás však skôr trápi aktuálna situácia na Slovensku, pretože nemôžeme spoločne trénovať a na Ligu majstrov sa musíme dobre pripraviť. Budeme to riešiť, chceme požiadať o výnimku, aby sme sa mohli dôkladne pripraviť a reprezentovať krajinu aj náš klub," povedal okamžite po žrebe tréner Mimelu Lučenec, Marián Berky.

Martin Doša sa s Chrudimom predstaví doma: "Ťažko povedať ako som spokojný so žrebom, keďže ani jeden z týchto tímov mi nič nehovorí, ale ja verím v to, že náš tréner už zháňa informácie o našom súperovi a kvalitne nás naňho pripraví. Čo viem je, že to nebude ľahké, no my sa pobijeme a verím v to, že postúpime do ďalšej fázy," nechal sa počuť slovenský reprezentant.

Marko Hudaček tím Piyalepaşa nepozná, ale verí, že Hohenstein postúpi: "Myslím si že s losom môžeme byť vcelku spokojní. Budeme hrať doma, čo je veľké plus a k tomu s nepríjemným súperom z Turecka. Sám som zvedavý, čo Turci ukážu, keďže s týmto tímom som sa doteraz nestretol. Určite ale máme dostatok času si ich zanalyzovať a pripraviť sa na zápas. Od Turkov očakávam agresívny behavý futsal, na ktorý musíme byť fyzicky dobre pripravení. Rozhodne je to ale hrateľný súper pre nás."

Celý žreb Preliminary round

Olmissum (CRO) - SMS Viimsi (EST)
Hohenstein-Ernstthal (GER) - Piyalepaşa (TUR)
- Marko Hudaček
Petro-w (LVA) - Lučenec (SVK)
Chrudim (CZE) - Akaa (FIN) - Martin Doša
Shkupi 1927 (MKD) - Blue Magic FC Dublin (IRL)
Allstars Wiener Neustadt (AUT) - Luxol St Andrews (MLT)
ACCS Asnières Villeneuve 92 (FRA) - Crvena zvezda (SRB)
Viten Orsha (BLR) - Cherno More Varna (BUL)
Futsal Team Charleroi (BEL) - Lynx FC (GIB)
FC Prishtina (KOS) - KF Tirana (ALB)
KMF Titograd (MNE) - Pesaro (ITA)
FC Encamp (AND) - FC Salines (BIH)
Omonia Nicosia (CYP) - FC Fiorentino (SMR)
Kherson (UKR) - Rosario Futsal (NIR)
Futsal Gentofte (DEN) - Leo Futsal Club (ARM)
AEK Futsal Club (GRE) - Araz Naxçivan (AZE)
Futsal Mirerva (SUI) - PYF Saltires (SCO)
Vytis (LTU) - Hammarby (SWE)
Differdange (LUX) - London Helvecia (ENG)
Utleira Idrettslag (NOR) - Hovocubo (NED)
Record Bielsko-Biała (POL) - Swansea University (WAL)
United Galati (ROU) - Dolphins Ashdod (ISR)
Tbilisi State University (GEO) - Berettyóújfalu (HUN)

Všetky kvalifikované tímy budú súčasťou "veľkého pavúka" a postupne sa bude hrať vyraďovačka na jedno stretnutie bez odvety. Osem najlepších tímov bude súčasťou finálového turnaja, ktorý by sa mal uskutočniť v apríli alebo máji, presný dátum zatiaľ nebol stanovený. UEFA sa rozhodla pre zmeny kvôli súčasnej situácii ohľadom koronavírusu v Európe. Zmenami sa snaží zmierniť riziko, zároveň dať klubom viac času a priestoru na prípravu samotného cestovania na zápasy i čas, aby sa tímy mohli dôkladne pripraviť na svojich súperov.

Úvodné kolo, tzv. Preliminary round je na programe od 25. do 29. novembra 2020. Do ďalšej fázy postúpi 32 tímov, hrať sa bude medzi 12. - 17. januárom 2021. Osemfinále sa uskutoční od 16. do 21. februára 2021. Finálový turnaj ôsmich najlepších (štvrťfinále, semifinále, finále) ešte nemá presný dátum, ako sme vyššie spomenuli.

Slovenským zástupcom v pohárovej Európe je Mimel Lučenec. Ten začne v Preliminary round, kde bude štartovať 46 najhoršie nasadených tímov z celkového počtu 55 účastníkov Ligy majstrov 2020/21. Zo spomínaných 46 tímov postúpi do ďalšej fázy 23 mužstiev a doplní ich 9 najlepšie nasadených, ktoré teda v Preliminary nehrajú, čím sa dostávame na číslo 32. Tu už začína klasický "pavúk". Z 32 ostane 16, následne 8 a práve osem najlepších sa stretne na finálovom turnaji, kde sa hrá štvrťfinále, semifinále a finále. Tiež na jeden zápas.

UEFA sa pri žrebe rozhodla rozdeliť spomínaných 46 klubov do šiestich skupín, v piatich je osem tímov a v jednej šesť. V každej skupine sú tímy rozdelené na polovice - nasadené a nenasadené. Mimel Lučenec sa dostal do Skupiny 1 a koša 1A, kde boli aj Chrudim s Martinom Došom, chorvátsky Olmissum a nemecký Hohenstein-Ernstthal, toho súčasťou je Marko Hudaček.


Mohlo by vás zaujímať

Žreb Ligy majstrov bude 27. októbra: Súpera spozná Mimel Lučenec aj duo Doša - Hudaček

13.10.2020

MIMEL Lučenec sa predstaví v H-skupine predkola Ligy majstrov v estónskom Tallinne

8.7.2022

Mimel Lučenec sa po domácej prehre proti KPRF Moskva lúči s Ligou majstrov

16.1.2021

MIMEL Lučenec začne boje v Lige majstrov s Cardiffom, o postup posledný hrací deň proti Cosmosu Tallinn

4.8.2022

MIMEL Lučenec spozná súperov v prestížnej Champions League na konci augusta

21.7.2021

HRÁČ SEZÓNY, MIMEL LUČENEC

27.4.2020

Mimel Lučenec: program prípravy

18.9.2019

Doša ani Hudaček sa proti Lučencu nepostavia, Mimel pocestuje do Litvy, Estónska alebo Fínska

26.10.2020

MIMEL Lučenec odštartuje futsalovú Ligu Majstrov už koncom augusta v predkole

30.6.2022

LIVE: Mimel Lučenec - Reprezentácia SR

17.9.2020

Priamy prenos: Mimel Lučenec - KPRF Moskva

16.1.2021

Lučenec odštartoval s posilami, no bez Brazílčanov, na Mimel čaká dvojzápas proti Sparte

20.8.2020