MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

nedeľa, 03.10.2021|Posledná aktualizácia 3.10.2021 22:03

Majstrovstvá sveta vo futbale 2021 FIFA sú 9. ročníkom svetového pohára vo futsale FIFA, ktorý sa koná každé štyri roky. Turnaj sa koná v Litve.

Futsalisti Česka na MS v Litve pred zápasom proti Paname.
autor: Ivana Hošková

Turnaj sa mal odohrať v roku 2020, pre pandémiu koronavírusu bol ale preložený o rok neskôr. Na záverečný turnaj sa kvalifikovalo spolu 24 tímov. Okrem Litvy, ktorá sa kvalifikovala automaticky ako hostiteľ, sa ďalších 23 tímov kvalifikovalo zo šiestich samostatných kontinentálnych súťaží.

MS sa hrajú v troch mestách: Vilnius (Avia Solutions Group Arena), Kaunas (Žalgiris Arena) and Klaipėda (Švyturys Arena). Finále je na programe 3. októbra v Kaunase.

Skupina F: Argentína, Irán, Srbsko, USA

Do play-off postúpia prvé dva tímy z každej skupiny a štyri najlepšie celky z tretích miest. V prípade rovnosti bodov rozhoduje o poradí: celkové skóre, vstrelené góly, body zo vzájomného zápasu, skóre zo vzájomného zápasu, počet gólov strelených vo vzájomnom zápase, počet fair-play bodov, žreb.

Futsalové majstrovstvá sveta 2021 (Litva): play-off, vyraďovacia fáza

Play-off začína 22.9. a končí medailovými zápasmi 3.10. Hrať sa bude klasický pavúk na jeden zápas, podobne ako na nedávnych ME vo futbale. Ak by duel skončil v riadnej hracej dobe nerozhodným výsledkom, bude pokračovať predĺžením 2x5 minút, prípadne penaltami. Výnimkou je len zápas o tretie miesto, v ktorom by sa nehralo predĺženie, ale rovno by sa šlo na pokutové kopy.

Uzbekistan vs Irán ... 8:9 (3:4)
⚽ Khamroev 2, Nishonov 2, Rachmatov A. 2, Ropiev, Rachmatov D. - Abbasi 3, Hassanzadeh 2, Javid 2, Oladghobad, Tavakoli
Španielsko vs Česko ... 5:2 (4:0)
⚽ Adolfo, Campos, Ortiz, Gomez, Raya - Holý, Rešetár
Portugalsko vs Srbsko ... 4:3 pp (2:0, 2:2)
⚽ Varela 2, Ricardinho, Coelho - Lazarevič 2, Matos vl.

Štvrťfinále

Maroko - Brazília ... 0:1 (0:1)
⚽ Araujo
Rusko - Argentína ... 1:1 pp, 4:5 na pen (0:0, 1:1)
⚽ Antoškin - Cuzzolino
Španielsko - Portugalsko ... 2:4 pp (0:0, 2:2)
⚽ Adolfo, Adri - Coelho, Zicky Te, Raya vl., Varela
Irán - Kazachstan ... 2:3 (2:0)
⚽ Oladghobad, Esmaeilpour - Samimi vl., Knaub, Taynan

Semifinále

Brazília - Argentína ... 1:2 (1:2)
⚽ Ferrao - Vaporaki, Borruto
Portugalsko - Kazachstan ... 2:2 pp, 4:3 na pen (1:1, 2:2)

3.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne