Na úvod Umag Futsal Nations Cupu v Chorvátsku tesná prehra U-19 s Talianskom

štvrtok, 19.01.2023|Posledná aktualizácia 20.1.2023 13:07

Slovenská reprezentačná devätnástka prehrala na úvod turnaja v Chorvátsku s reprezentáciou Talianska 2:3 (0:2). Góly strelili Hazda a Bielik.

Slovákom nevyšiel úvod zápasu, keď ich hneď dvakrát potrestal Salvetti. Po obrátke sa zverencom Richarda Bača a Antona Brunovského podarilo vyrovnať, o ich prehre však rozhodol s premeneného desaťmetrového kopu šesť minút pred koncom Avellano.

Futsalová reprezentácia U-19 pred zápasom s Talianskom na Umag Futsal Nations Cupe 19. januára 2023.
autor: B4 Slovenia

Richard Bačo po zápase: "Vstup do zápasu nám nevyšiel podľa predstav, už v druhej minúte sme prehrávali 0:2. Potrebovali sme sa hlavne ukľudniť, začali sme hrať hru v power play. Bolo dôležité, aby sme nedostali ďalší gól. Vytvárali sme si ku koncu polčasu sľubné príležitosti, žiaľ bez kvalitného zakončenia. V druhom polčase sme zmenili systém hry, viac sme chceli držať loptu a zatláčať súpera ku ich bráne. Pomohol nám kontaktný gól Hazdu. Verili sme, že vyrovnáme, mali sme dobré príležitosti. Zvýšili sme dôraz, vyrovnanie prišlo z nacvičenej štandartky. Škoda že sme so zvýšeným dôrazom aj robili veľa faulov. Nakoniec Taliani práve z tejto situácie, z 10 m kopu rozhodli o víťazovi zápasu. Záverečná power play už nepriniesla vyrovnanie a tak sme prehrali o jeden gól. V tomto zápase nastúpilo až sedem hráčov po prvýkrát v reprezentácii, zranil sa Dávid Krško, tak dúfajme že bude v poriadku. Zajtra nás čakajú Francúzi, tak sa musíme poučiť z dnešných chýb."

Umag Futsal Nations Cup 2023:

Taliansko U-19 vs SLOVENSKO U-19 3:2 (2:0)
⚽️ 1. a 2. Salvetti, 34. Avellano z 10 m - 21. Hazda, 27. Bielik

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly Bratislava ovládla súťaž bez jedinej prehry

21.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky Francúzska jasne zdolali naše reprezentantky 6:0

16.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó