logo

Návrat k turnaju v SAE, úspech pre MŠK Žilina futsal

streda, 19.02.2020|Posledná aktualizácia 19.2.2020 14:53

Slovenský futsal dostal lukratívnu pozvánku na účasť slovenského klubu na medzinárodnom turnaji v Spojených arabských emirátoch. Po tom, čo túto ponuku odmietol Mimel Lučenec, padla voľba na druhý tím aktuálnej ligovej tabuľky MŠK Žilina - futsal.

Šošoni obsadili druhé miesto

Aj futsaloví šošoni v Emirátoch!

Futsalisti MŠK Žilina dostali exkluzívnu pozvánku na medzinárodný turnaj do Spojených arabských emirátov pod hlavičkou FIFA. Aj napriek viacerým organizačným úskaliam sa vedenie klubu rozhodlo prijať túto pozvánku a aj keď nie v najsilnejšom zložení nabrali šošoni 24.1.2020 smer Dubaj. Trojicu opôr brankára Herka a hráčov Belaníka s mladým Ševčíkom povolal reprezentačný tréner Marián Berky do seniorskej reprezentácie, ktorá v krížiacom sa termíne zabojuje v Chorvátsku o historický postup na svetový šampionát. Mimoriadne náročná skupina nám síce veľké šance nedáva, ale hráči ako aj realizačný tím musia myslieť pozitívne a urobiť pre úspech maximum.

MŠK Žilina FUTSAL a jej pôsobenie na turnaji v SAE očami RTVS

Naša výprava nabrala smer SAE v piatok 24.januára a presunula sa priamou leteckou linkou z Bratislavy do Dubaja. Po veľmi dlhej ceste nás privítala neskutočná scenéria nočného Dubaja a očarení sme boli už len samotným výhľadom. Po miernych technických problémoch na letisku sme sa autobusom presunuli do tretieho Emirátu s názvom Sharjah a mesta Khorfakkan, ktoré bude dejiskom turnaja. V luxusnom dovolenkovom rezorte Oceanic Khorfakkan Resort and Spa nás domáci organizátori vrelo privítali s ružami. O našu výpravu bol ako na letisku, tak aj v hoteli nečakaný záujem. Všetci však boli uťahaní a tak sme po ľahkej večeri všetci rovno zaľahli. Dnes sme začali s adaptáciou na podnebie a trojhodinový časový posun. Zľahka sme si zatrénovali a čaká nás oficiálne otvorenie turnaja, ako aj sledovanie našich súperov v základnej skupine. 9 prihlásených klubov rozdelili organizátori do troch skupín a do ďalšej fázy postúpia len ich víťazi a najlepší z druhých miesta. Okrem zástupcov domácej súťaže sa turnaja zúčastnia aj naši chlapci, majster z Maďarska Berettyóújfalu a Egyptský zástupca Al Ahli Bank. Žilinčanov čaká prvý zápas v nedeľu, t.j. 26.januára o 20.00 hod. miestneho času (17.00 SEČ).

Turnajová hala

Náš klub budú v Emirátoch reprezentovať brankári E.Kavčák s T.Holákom. Do poľa vybehnú K.Koleno, K.Gábor, M.Bevelaqua, D.Ostrák, R.Moravec, P.Zaťovič, P.Matejov, S.Marušinec, M.Štrbák, F.Vaktor, F.Marton. Realizačný tím tvoria D.Štaffen, B.Škorec, M.Jaroš, M.Durnek, M.Dubovec, M.Greschner, F.Jančula a L.Lašová.

Tím MŠK pred turnajom s domácimi usporiadateľmi

Dušan ŠTAFFEN (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Zatiaľ beží všetko podľa plánu, chlapci sú v poriadku a pripravujeme sa na náš prvý zápas. Zahraniční tréneri a legionári v miestnych kluboch majú výrazný podiel na kvalite svojich družstiev. Podobne ako v našej lige aj tu pôsobí niekoľko hráčov z Brazílie, ale aj iných futsalových veľmocí. Prvé zápasy nám jasne ukázali, že nebude vôbec jednoduché postúpiť zo skupiny. Na palubovke sa stretnú odlišné štýly hry a ja sa už teším na prvé vystúpenie našich chlapcov. Verím, že budeme úspešne na turnaji reprezentovať nie len značku MŠK, ale aj našu krajinu“.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Už dnes nás čaká domáci tím Kharfakkan, ktorý včera síce prehral gólom 18 sekúnd pred koncom, ale hral nepríjemnú osobnú defenzívu, s ktorou sa budeme musieť a chcieť presadiť systémom 4-0, aktívnym pohybom a využívaním štandardných situácií. Včerajšie tri zápasy medzi domácimi tímami nám ukázali ako vyzerá liga v SAE, v ktorej hrajú zahraniční hráči a každý tím má zahraničných trénerov. Práve títo výrazne zdvihli kvalitu tohto športu a kvalitu by som označil momentálne vyššiu ako na Slovensku, bez ohľadu možností a financií porovnávam iba kvalitu. Som milo prekvapený, čakajú nás dva ťažké zápasy a verím v následnú vyraďovaciu časť“.

Program turnaja

1. zápas, 26.01.2020 SAE, Shariah, Khorfakkan 17:00 SEČ

MŠK Žilina FUTSAL – KHORFAKKAN (SAE) 5:2 (1:0)

Na šošonov čakal ich prvý zápas proti domácemu klubu. Hráči Khorfakkanu vo svojom otváracom zápase tak trošku nešťastne prehrali so svojim súperom Melihou (3:4) a tak ak chceli čo i len teoreticky pomýšľať na postup, museli slovenský klub zdolať. Domáci nastúpili s veľkým rešpektom. Žilinčania mali v prvom polčasu značnú prevahu a hlavne si vytvorili viacero gólových šancí, ktoré však ostali nevyužité. Strelený gól z úvodu stretnutia ich tak poslal do šatní s jednogólovým náskokom. Úspešným strelcom bol po peknej kombinácii P.Zaťovič 1:0. Šošonom našťastie vyšiel vstup aj do druhého polčasu, keď sa po autovom zahraní M.Štrbáka presadil F.Marton 2:0.Od tohto momentu zapli domáci na vyššie obrátky a výsledkom ich aktivity bol kontaktný gól najaktívnejšieho hráča na 2:1. Prišla však ďalšia učebnicová akcia MŠK, Ostrák skvele našiel K.Gábora a ten strelil gól po bleskovej akcii 3:1. Tento moment výrazne upokojil celú lavičku, pretože Khorfakkan začínal získavať prevahu a bol mimoriadne strelecky aktívny. Prišli však veľké a hviezdne chvíle gólmana MŠK E.Kavčáka, ktorý svoj tým skutočne podržal. A tak šošoni udreli do konca zápasu ešte dvakrát. Na 4:1 zvyšoval tvrdou strelou P.Patejov a posledným zapísaným strelcom bol S.Marušinec 5:1. V úplnom závere pri zníženej koncentrácii strelili domáci ešte jeden gól a konečný stav tak uzavreli na 5:2.

Žilinčania tak urobili veľký krok k postupu do ďalšej fázy, ale na postup budú musieť podať minimálne taký výkon ako v prvom polčase. Na postup im v druhom stretnutí bude postačovať aj remíza, ale na to sa tréner B.Škorec spoliehať určite nebude...

Zostava MŠK:

E.Kavčák (T.Holák) – D.Ostrák „C“, K.Koleno, F.Vaktor, P.Matejov, M.Štrbák, K.Gábor, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Bevelaqua, F.Marton, R.Moravec, Tréner: B.Škorec

Góly MŠK: P.Zaťovič, F.Marton, K.Gábor, P.Matejov, S.Marušinec

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Som veĺmi milo prekvapený z úrovne turnaja a kvality tímov, čo nám ukázal aj náš prvý zápas. Víťazstvo 5:2 sa nerodilo ĺahko, aj keď v 1.polčase sme mali prevahu a nepremenilo šance. Naopak v druhom nás domáci zatlačili, ale dnes mal svoj deň brankár, podržal a za stavu 2:1 bol dôležitý moment tretí gól, ktorým sme utĺmili tlak domácich. Dnes nás čaká ešte ťažší súper, s výbornými Brazilčanmi v drese Maleeha. Som veĺmi milo prekvapený z úrovne turnaja a kvality tímov, čo nám ukázal aj náš prvý zápas. Víťazstvo 5:2 sa nerodilo ĺahko, aj keď v 1.polčase sme mali prevahu a nepremenilo šance. Naopak v druhom nás domáci zatlačili, ale dnes mal svoj deň brankár, podržal a za stavu 2:1 bol dôležitý moment tretí gól, ktorým sme utĺmili tlak domácich. Dnes nás čaká ešte ťažší súper, s výbornými Brazilčanmi v drese Maleeha.“

Dominik Ostrák (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Náš prvý zápas turnaja je za nami. Hrali sme proti domácemu mužstvu a vedeli sme, že to nebude nič ľahké, keďže deň predtým prehrali. Začali sme dobre, keď sme hneď v úvode dali prvý gól. Následne sme ale zahadzovali množstvo šancí a do polčasu sa stav nezmenil. Rovnako, ako v prvom dejstve, sme dali gól hneď v úvode aj toho druhého. Slabšia pasáž prišla po inkasovanom góle, no výsledok sme si ustrážili a pridali aj zopár gólov naviac. Výborný vstup do turnaja, treba potvrdiť v nasledujúcom dôležitom zápase o postup zo skupiny.“

Samo Marušinec (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Súpera sme videli vo včerajšom zápase a sústredili sme sa teda hlavne na ich individuality, ale ešte viac na náš výkon. Rýchly gól, ktorý sme strelili zo štandardky a aj medzihra, ktorou sme sa dostávali do šancí zaistila, že súper sa stiahol a bránil na vlastnej polovici. Druhý polčas však začali napádať vyššie a to nám nevyhovovalo a veľa sme kazili. V hluchej 10 minútovke sme síce strelili gól, ale hneď aj inkasovali. Avšak koniec zápasu sme zvládli keď sme využili naše brejky. Určite sa musíme z tohto zápasu poučiť lebo zajtra nás čaká ešte ťažší súper, hlavne čo sa týka individuálnych zručností hráčov.“

Erik Kavčák (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Na náš prvý zápas na turnaji proti domácemu Khorkaffan sme sa veľmi tešili. Zápas sa od začiatku pre nás vyvíjal veľmi dobre. Mali sme loptu na halovkách a dostávali sme sa do sľubných šancí, ktoré sme žiaľ bohu nepremenili. Druhý polčas sme na začiatku strelili rýchly gól a to ako keby domáci výber nakoplo a začali nás dotláčať. Táto fáza bola pre nás akoby hluchou a z dlhšieho tlaku sme dostali kontaktný gól. Potom prišli naše chvíle, keď sme po pekných akciách zvýšili náskok a nedovolili sme sa súperovi dotiahnuť na naše manko. Chalanom ďakujem za slušný výkon a dúfam, že budeme naďalej pokračovať v predvedených výkonoch.“

2. zápas, 27.01.2020 SAE, Shariah, Khorfakkan 17:00 SEČ

MŠK Žilina FUTSAL – MLEEHA (SAE) 5:0 (1:0)

Žilinčanom stačilo na postup do druhej fázy turnaja proti celku z Emirátov uhrať aspoň bod. Zverenci B.Škorca sa na súpera svedomito pripravili a na palubovke svojmu súperovi nedali šancu. Svoj deň mal opäť E.Kavčák a všetci hráči takmer do bodky splnili taktické pokyny. Hráči zahodili svoje egá v prospech kolektívu, vypojili z hry kľúčových hráčov súpera a táto taktika slávila postupový úspech. V zápase dostala v závere priestor celá lavička a náhradný brankár ešte stále junior T.Holák dokonca stihol vychytať 10m trestný kop a ďalší junior R.Moravec sa zapísal dokonca do streleckej listiny. Po stretnutí sa všetky postupujúce celky presunuli na nádherný turnajový ceremoniál, ktorý bol okorenený semifinálovým žrebom. Šošonom postavil osud do cesty v prvom semifinále majstra Maďarska klub MVFC Berettyoujfaku. V druhom semifinále tak trochu netradične na seba opäť na seba narazia víťaz skupiny „A“ ALBATAEH (SAE) proti najlepšiemu celku z druhých miest egyptský Al AHLI Bank. MŠK aj pred televíznymi kamerami nastúpi 29.1.2020 o 13.30 SEČ.

E.Kavčák (38.min. T.Holák) – D.Ostrák „C“, K.Koleno, F.Vaktor, P.Matejov, M.Štrbák, K.Gábor, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Bevelaqua, F.Marton, R.Moravec, Tréner: B.Škorec

Góly MŠK: D.Ostrák 2, F.Marton, K.Gábor, R.Moravec

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „V druhom zápase sme si vyskúšali iný defenzívny systém ako v prvom a úspešne, výhra 5:0 veľmi potešila, aj keď zápas to nebol vôbec jednoduchý. Mali sme možnosť sa opäť konfrontovať s ázijským futsalom, ktorý je fyzicky dosť náročný. Dnes máme deň voľna na regeneráciu a zajtra nás čaká výzva vo forme maďarského majstra, Berettyoujfalu, v ktorom pôsobia Španieli, Brazílci a maďarskí reprezentanti. Tešíme sa a vydáme zo seba maximum, reprezentujeme nielen klub, ale aj Slovensko.“

Filip Vaktor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „V druhom zápase turnaja sme si chceli výhrou zabezpečiť prvenstvo v skupine. Na súpera sme sa dobre pripravili a od začiatku sme to boli my, ktorí sme diktovali tempo zápasu. Súper mal dve skvelé individuality, ktoré sa nám podarilo úplne vypotiť z hry čo možno bolo kľúčom k úspechu. Hrali sme disciplinovane, agresívne a boli sme hladní po víťazstve, ktoré sme nakoniec ak dosiahli. Zajtra mame deň voľno a potom nás čaká maďarský majster na ktorého sa už tešíme.“

Kristián Gábor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): Do 2.zápasu v skupine sme vstupovali s tým, že prípadná remíza alebo výhra by nám zaistila 1.miesto v skupine a postup do semifinále. Súpera sme videli hrať 1.zápas v skupine, vedeli sme čo nás čaká a zároveň sme tomu prispôsobili aj taktiku, ktorá vyšla podľa predstáv. Nič sme nepodcenili a od úvodu zápasu sme mali veľké množstvo šancí. Pomohol nám rýchly gól, súper sa dostal len do niekoľkých príležitostí, ktoré brankár nepustil za svoj chrbát a vďaka presvedčivému výsledku 5:0 sme nepripustili žiadnu drámu, vďaka čomu postupujeme ďalej. V semifinále nás čaká maďarský majster. Verím, že podáme dobrý výkon a postúpime do finále.“

3. zápas, semifinále 29.01.2020 SAE, Shariah, Khorfakkan 13:30 SEČ

MŠK Žilina FUTSAL – MVFC Berettyoujfalu (HUN) 4:3 (pp.)

Žreb nám prisúdil v semifinále Európskeho súpera a očakávala sa taktická bitka. Oba celky hrali podobným štýlom a divákom sa predstavili len tí najlepší. V prvom polčase sa šošoni ujali vedenia gólom M.Štrbáka a držali si súpera relatívne na dištanc. V doterajšom priebehu turnaja to bola najväčšia šachová partia. V druhom polčase sa podarilo šošonom po nádhernej kombinácii a góle S.Marušinca dokonca zvýšiť na 2:0. To bol však signál pre súpera prepnúť na najvyššie možné obrátky a pokúsiť sa o vyrovnanie. Aj napriek tomu, že Žilinčania majú na turnaji suverénne najlepšieho brankára a asi aj obranu dokázal nesmierne ofenzívne silný súper streliť dva góly a vynútiť si tak predĺženie. To sa hralo 2x5 minút a slovenským hráčom rýchlo dochádzali sily. Maďarom sa podarilo prevahu zužitkovať a tretím gólom dokonale otočili skóre. Neostávalo veľa času do konca a zverenci B.Škorca museli siahnuť po power-play. V poslednej minúte sa im s vypätím všetkým síl podarilo vyrovnať. Tréner MVFC si bol vedomý kvality v bráne MŠK a tak sa v power-olay snažil rozhodnúť ešte pred záverečným hvizdom. Šošoni tento infarktový záver prežili a nasledoval pokutový rozstrel.

-         E.Kavčák prvú penaltu chytil!

-         P.Matejov svoj pokutový kop bezpečne premenil

-         Maďari v druhej sérii strelili svoj prvý gól

-         M.Štrbák svoj pokutový kopt rovnako bezpečne premenil

-         E.Kavčák chytá ďalšiu penaltu!

-         Na palubovke aj na tribúnach vypukol gejzír radosti,šošoni sú vo finále!

E.Kavčák (T.Holák) – D.Ostrák „C“, K.Koleno, F.Vaktor, P.Matejov, M.Štrbák, K.Gábor, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Bevelaqua, F.Jančula, R.Moravec, Tréner: B.Škorec

Góly MŠK: M.Štrbák, S.Marušinec, F.Vaktor

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Hráčom ďakujem za bojovnosť, siahli na dno svojich síl a nakoniec sa v penaltovom rozstrele šťastie priklonilo na našu stranu. Maďarský majster s legionármi nám nedal toľko priestoru ako domáce tímy a tým pádom sme sa presadzovali ťažšie. Viedli sme 2:0, ale v predĺžení sme neskôr prehrávali 2:3 a práve tu sa ukázala sila kolektívu. V power-play sme v poslednej minúte vyrovnali a v penaltách Erino vychytal Maďarov. Dnes nás čaká domáci tím Albateah nabitý legionármi, všetci ich považujú za favorita, ale my chceme turnaj vyhrať a všetko tomu podrobíme.“

Martin Štrbák (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Včera nás čakal zápas proti majstrovi Maďarska čo napovedalo o tom že nás čaká kvalitný a veľmi náročný zápas. Predpoklady sa vyplnili a ľudia na tribúnach mohli vidieť veľmi zaujímavý zápas s množstvom šancí. Priebeh zápasu bol tiež ako na hojdačke. Najskôr sme viedli 2:0 no súperovi sa do konca zápasu podarilo vyrovnať a v nasledujúcom predĺžení dokonca otočil výsledok v ich prospech. Nám sa našťastie do konca predĺženia podarilo vyrovnať a tak nasledovali penalty pri ktorých sa šťastie priklonilo na našu stranu.“

Kamil Koleno (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Bol to zatiaľ najťažší zápas na celom turnaji, ale chalani to zvládli veľmi dobre a išli na dno svoji síl, keďže počas zápasu sa nám zranili ďalší hráči a zápas museli dohrávať len 6 hráči . Stretnutie bol veľmi vyrovnané a hralo sa zo strany na stranu, čomu svedčilo aj predĺženie a následne pokutové kopy, kde nás podržal výborne chytajúci brankár. Týmto chcem poďakovať chalanom za super výkon a snáď taký podáme aj vo finále“.

Pavol Matejov (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas proti Maďarskému majstrovi bol náročný tak ako sme očakávali. Súper ukázal kvalitu, a aj dôvod prečo boli Maďarským majstrom. Prvý polčas sme podali kvalitný koncentrovaný výkon a súpera sme do žiadnych väčších šancí nepustili. Druhý polčas súper začal hrať o stupeň vyššie, kde sa mu podarilo na konci zápasu vyrovnať. V zápase sme nepremenili viacero vynikajúcich šancí, kde nás najviac môžu mrzieť dve 100% šance v posledných minútach za stavu 2:2. Za rovnakého výsledku sa išlo do predĺženia, kde sme hrali 2x5min. V predĺžení bol súper na tom fyzicky lepšie, ale naším tímovým výkonom sa nám podarilo ísť až ku penaltám. Penalty sú ako sa hovorí "lotéria" a po dvoch chytených a dvoch premenených penaltách sme postúpili do finále. Ďakujem chalanom za odbojovaný zápas a za ich nezlomnú vôľu“.

4. zápas, FINÁLE 30.01.2020 SAE, Shariah, Khorfakkan 14:00 SEČ

MŠK Žilina FUTSAL – AL Bataeh (SAE) 1:5

Očakávané veľké finále, zaplnená hala a súboj zvyškov síl. Šošoni nastúpili do zápasu bez zranených F.Martona aj S.Marušinca. Favorit bol pred finále jasný a to v podobe Brazílčanov v drese AL Bataeh, klubu z Emirátov. Hráči MŠK sa však súpera vôbec nezľakli a po vydretom veľkom víťazstve nad Berettyoujfalu im sebavedomie nechýbalo. Avšak v úvode stretnutia došlo k nešťastnému momentu, keď sa jeden z rozhodcov upískol a nepriamo ovplyvnil zápas. V pokutovom území napálil jeden z útočníkov Al Bataecu pri obrannom zákroku do brucha M.Štrbáka, ktorému ostala na tele neprehliadnuteľná otlačka a z veľkého omylu usvedčila rozhodcu aj televízna kamera. Následné nekonečné protesty boli už zbytočné. Tréner B.Škorec prišiel po červenej karte o ďalšieho kľúčového hráča, navyše sa kopala penalta, ktorú domáci premenili až na druhýkrát. Rozhodení šošoni inkasovali v krátkom čase aj druhý gól a nevyzeralo to s nimi dobre. Prišiel však ďalší dôležitý moment, R.Moravec si pohybom vypýtal pre svoje družstvo tiež pokutový kop. Ten však bohužiaľ P.Zaťovič nepremenil, keď loptu napálil len do brvna. Ani tento moment šošonov nezlomil a zo všetkých síl sa snažili bojovať. Navyše stále mali v bráne najlepšieho brankára turnaja E.Kavčáka, ktorý privádzal zakončovateľov do zúfalstva aj vo svojom štvrtom zápase. Na druhej strane nastúpili špeciálne len pre tento turnaj traja legionári, ale Alex William z Talianskej najvyššej súťaže bol veru rozdielový hráč, ktorý v podstate rozhodol o osude tohto finále. Pred polčasovým hvizdom vykresal iskierku nádeje D.Ostrák, ktorý napálil svojou ľavačkou loptu do pokutového územia a tá aj s prispením obrancu skončila v sieti, 1:2! Lenže v poslednej minúte už vyššie spomínaný A.William pätičkou upravil polčasové skóre na 1:3.

Polčasová prestávka pomohla šošonom nabrať sily a ešte sa pokúsiť niečo s výsledkom urobiť. Prišiel ale svojim spôsobom tretí kľúčový moment, v ktorom hral nešťastnú úlohu kapitán MŠK D.Ostrák. V nádejnom prečíslení hľadal prihrávkou K.Gábora, lopta ale skončila na halovke číhajúceho hráča AL Bataehu, toho kapitán MŠK nepekne fauloval, pri tomto zákroku sa nepríjemne zranil a akcia skončila samozrejme gólom 1:4. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával, Brazílčania predvádzali pekné udržiavacie kombinácie, čo sa šošonom nepáčilo a tak trošku pritvrdili v hre. Po hrúbke K.Gábora v bránkovisku uzavreli domáci skóre na 1:5 a získali tak zaslúžene nádhernú trofej. Šošoni však odchádzajú na Slovensko hrdí, síce totálne vyčerpaní, ale plní zážitkov, skúseností a realizačný tím aj plný dôležitých poznatkov z tohto nezabudnuteľného turnaja v krajine neobmedzených možností.

Zostava MŠK pred finále turnaja

Góly MŠK: D.Ostrák

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Už pred zápasom sme mali problém so zostavou, hrali sme bez Marušinca a Martona. Počas zápasu sme prišli už v 5.min o Štrbáka, ktorého nesprávne vylúčili. Okrem vylúčenia domáci kopali penaltu a tí dostali krídla. Treba však priznať, že Albateah mal výborný tím, najlepší na turnaji, ktorý bol posilnený o Brazílčanov zo španielskej a talianskej ligy. Tí im výrazne pomohli a už dnes odlietajú do svojich klubov. Celkovo musím hodnotiť turnaj veľmi pozitívne a až po príchode domov budeme analyzovať všetky stránky...“

Filip Vaktor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Finálový zápas sme začali v oklieštenom zložení, ale o to viac odhodlaní pobiť sa o víťazstvo. Bohužiaľ, zápas veľmi ovplyvnila vymyslená červená karta a následná penalta. Avšak mali sme šancu na obrat, keď sme aj my mali penaltu ale nepremenili sme. Góly sme dostali po našich chybách, ale aj po krásnych akciách súpera. Super zaslúžene vyhral, vo svojom kádri mal viacero špičkových zahraničných hráčov.“

Samo Marušinec (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Už pred finále sme vedeli, že to bude veľmi ťažký zápas. Semifinále bolo veľmi náročné samo o sebe a to nehovorím o tom, že sme museli odohrať aj predĺženie. K Filipovi Martonovi som sa so zranením pridal aj ja a to ešte viac zmenšilo možnosti pre rotáciu hráčov. K tomu sa pridala červená karta zo začiatku zápasu a aj keď sme sa za stavu 1:0 aj 2:0 snažili zo zápasom niečo spraviť a šance prichádzali, tak po prvej využitej sme ihneď opäť inkasovali. V druhom polčase sme chceli zapojiť do hry power-play avšak súper nám ju veľmi nedovolil hrať pridal ďalšie dva góly a kontroloval zápas až do konca.“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Som na chlapcov nesmierne hrdý a veľmi spokojný s dosiahnutým umiestnením. Viacerí z nich si siahli na úplné dno svojich síl a milo ma prekvapili. Našim športovým vrcholom bolo semifinále, v ktorom sme síce mali aj šťastie, ale zvládli sme ho. Polemizovať o zlomových momentoch finále nechcem, aj chyby či zranenia patria k prirodzenej súčasti športu a musím uznať, že mimoriadne kvalitní hráči z Brazílie boli jednoducho nad naše sily. Ďakujem všetkým hráčom ako aj členom realizačného tímu za odvedenú prácu a úspešnú reprezentáciu ako klubu, tak aj Slovenského futsalu!“