logo

Novým prezidentom RIDOP MIBA Banská Bystrica sa stal Ivan Šimko, klub vyhral boj o existenciu

piatok, 04.09.2020|Posledná aktualizácia 04.9.2020 14:16

Ešte niekoľko týždňov dozadu to s futsalom pod Urpínom nevyzeralo ružovo. Klub mal výrazné finančné problémy, ale nakoniec bude RIDOP MIBA Banská Bystrica súčasťou Varta futsal ligy aj v sezóne 2020/21. Doterajšieho prezidenta Milana Babjaka vystriedal Ivan Šimko, ktorý v rozhovore hovoril na viacero tém.Ako sa vyvíjala celá situácia v klube od konca sezóny 2019/20 až pokým ste sa rozhodli, že MIBA bude hrať aj v novej sezóne?

Po skončení sezóny to vyzeralo, že naše ambície budú o niečo odvážnejšie ako v minulej sezóne, trúfali sme si na druhé miesto. S pribúdajúcim dátumom sme však čoraz viac začali uvažovať o prechode na vyslovene amatérsku bázu, až nakoniec hrozilo a bolo úplne reálne, že sa do súťaže neprihlásime, kedže prezident klubu, pán Babjak, oznámil, že po deviatich rokoch končí vo funkcii.

Kedy padlo rozhodnutie, že MIBA pokračuje vo Varta futsal lige?

Rozhodnutie padlo až niekoľko dní po "deadline", keďže sme vôbec nemali vykrytý rozpočet na sezónu. Potrebovali sme vyriešiť organizačnú štruktúru klubu a prilákať nejakých sponzorov. Čo sa štruktúry týka, tak prezidentom klubu som sa stal ja a čo sa týka sponzorov, podarilo sa nám dotiahnuť rokovania s firmou Ridop, ktorá sa tak objaví aj v názve klubu. Za to, že nám bolo umožnené spraviť toto rozhodnutie aj vyše dva týždne po uzávierke prihlášok, veľmi pekne ďakujem čelným predstaviteľom Slovenského futsalu a veľká vďaka patrí aj zástupcom ostatných klubov, ktoré sa jednomyseľne zhodli, že nám ešte dajú čas. 

Čo boli najväčšie problémy, ktoré ohrozovali budúcnosť klubu?

Jednoznačne financie. Pandémia koronavírusu sa nás dotkla v takej miere, v akej sme si to ani len v najhoršom sne nepredstavovali. Firma majiteľa klubu Milana Babjaka mala tiež veľké problémy, takže ja sa vôbec nečudujem, že to nateraz "zabalil" a zaznamenali sme aj veľký odliv už dohodnutých sponzorov. Škoda. Nemôžem sa však na nikoho hnevať, každý si v tejto situácii chráni existenciu svojej firmy a na futsal vydá prostriedky až v poslednom rade.

Aké budú ambície mužstva v novej sezóne?

Našou ambíciou bude predvádzať futsal, ktorý baví divákov, teda útočný. Samotný klub chceme zastabilizovať a postupne, aj s pomocou ďalších partnerov, schodík po schodíku dostať opäť tam, kde sa vďaka Milanovi Babjakovi dostal v minulej sezóne.

Stanovili ste si aj tabuľkový cieľ?

Po pár zápasoch uvidíme, na čom reálne sme a od toho sa bude odvíjať aj náš cieľ. Avšak, pred každým jedným zápasom máme len jeden cieľ - vyhrať ho!

Budete aj naďalej hrávať v hale na Štiavničkách?

Áno, aj naďalej budeme využívať halu Vojenského športového centra na Štiavničkách. Zápasy budeme hrávať v piatok o 20:00.

Odišiel tréner Bačo. Ostáva Martin Majling?

Martin Majling zostáva v klube ako hlavný tréner. Prišli sme o kvalitného trénera Richarda Bača, čo mi je veľmi ľúto a ak by odišiel ešte aj Maťo Majling, tak klub by veľmi utrpel na kvalite tréningov a samotného koučovania zápasov, pretože "Majlo" je veľmi vzdelaný a skúsený tréner.

Z kádra odišlo niekoľko dôležitých hráčov. Ako bude vyzerať tím na nový ročník?

Káder sa bude skladať z drvivej väčšiny Banskobystričanov a rokovať ešte budeme s 2-3 hráčmi mimo Banskej Bystrice, ktorí obliekali náš dres aj v minulej sezóne. Evidujeme snahu o pomoc s tvorením mančaftu aj od súperov, ktorým hráči odchádzajú do Banskej Bystrice za prácou alebo kvôli štúdiu, takže sa otvára možnosť dohody o hosťovaniach takýchto hráčov. Aj tento krok si od našich konkurentov veľmi ceníme.

Ako vnímate rozhodnutie vlády SR, že akcie vo vnútri sa môžu usporiadať iba do 500 ľudí?

Tento krok, žiaľ, neovplyvníme a musíme sa mu prispôsobiť. Treba vydržať a veriť, že sa situácia čím skôr vráti do normálneho režimu. V prvom rade si želám, aby boli všetci zdraví, aby sme tento vírus porazili, pretože my športovci sme od útleho detstva naučení a vedení k tomu, aby sme súperov porazili.Mohlo by vás zaujímať

Preview 2. kola Varta futsal ligy: Tri dni a tri priame prenosy, šláger v Banskej Bystrici

Dnes | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Brankár Kušnír strelil dva góly, na dosah mal aj hetrik (VIDEO)

Včera | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Varta futsal liga napriek obmedzeniam pokračuje, hrať sa bude bez divákov, no až s tromi priamymi prenosmi

Včera | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Slováci v zahraničí: Plzeň s tromi Slovákmi rozdrvila Ostrákov Rapid, Vaktor strelil za Slaviu dva góly

29.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

"Konečné skóre výrazne prevýšilo naše najoptimistickejšie scenáre," hovorí Majling. Makroteam ľutoval tretí gól a nevyužitú powerplay

28.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Traja hetrikoví králi 1. kola: Zdráhal zaplatí do kasy, Rafanides túžil po ďalších góloch, Rafael ich venoval deťom

28.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Začali s rešpektom, skončili s bodom: V Komárne si vstup do Varta futsal ligy pochvaľujú

27.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

MŠK Žilina FUTSAL aj Ridop MIBA Banská Bystrica nastrieľali v sobotu po desať gólov: Rafanides a Zdráhal s hattrickmi, dvakrát sa trafil brankár Kušnír

27.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

LIVE: TNF Prievidza - MŠK Žilina FUTSAL (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: ŠK Makroteam Žilina - RIDOP MIBA Banská Bystrica (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Mimel Lučenec si doma poradil s Levicami, Komárno pri premiére získalo bod

26.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

LIVE:Mimel Lučenec - Futsal Team Levice

25.9.2020 | JÁN PLOŠTICA