logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Odmena za výkony v základnej skupine. Michal Botka rozhodoval finále kvalitného turnaja v Srbsku

piatok, 12.11.2021|Posledná aktualizácia 12.11.2021 19:05

Slovenská futsalová reprezentácia do 19 rokov odohrala minulý týždeň kvalitne obsadený turnaj reprezentácií do 19 rokov Futsal Love Serbia vo Vrnjačka Banja.

Michal Botka vo finále turnaja Futsal Love Serbia 2021 v športovej hale Vlade Divača v srbskej Vrnjačka Banje Srbsko U-19 vs Francúzsko U-19 6. novembra 2021.

Ohlasy na organizáciu boli od všetkých účastníkov iba pozitívne. "Čo sa týka organizácie turnaja, bolo všetko zabezpečené na jednotku. Krásny a útulný hotel s wellness, pekná hala sa nachádzala iba necelých 10 minút pešo. Pred každým zápasom sme mali rozhodcovia pripravené občerstvenie, vodu a ovocie. O organizáciu začiatku stretnutí sa staral riaditeľ turnaja. Spoločný nástup družstiev, hymny a výkop stretnutia začal vždy presne. Veľké predstavenie si nechali na samotné finále, kde už bola pripravená aj svetelná show," začal rozprávanie o turnaji náš rozhodca Michal Botka, ktorý urobil na turnaji Slovensku veľmi pozitívnu reklamu.

Domáci usporiadatelia nenechali nič na náhodu. "Obsadenie rozhodcov na zápasy sme obdržali tri dni pred začiatkom turnaja, tak som už vedel, aká má čaká skupina a s ktorými rozhodcami budem rozhodovať stretnutia. Rozhodoval som s Fínom a domácim Srbom. Hneď od začiatku sme si sadli aj ľudsky a bola medzi nami výborná atmosféra, čo je vždy veľmi dôležité, potom sa to vždy prenesie aj na hraciu plochu." 

"Po skončení hracieho dňa sme sa vždy stretli všetci šiesti rozhodcovia na spoločnej večeri. Po večeri sme si prešli naše zápasy a rozobrali sme si situácie, ktoré boli sporné a či boli situácie posúdené správne, tak isto aj osobne tresty či boli udelené správne, pripadne či ich malo byť viac," pochvaľoval si rodinnú a profesionálnu atmosféru v Srbsku náš rozhodca.

"Druhý hráči deň nás navštívil aj domáci observer UEFA, ktorý nám po večeri každému povedal svoje postrehy, čo bolo dobré, ale aj čo treba vylepšiť. Po raňajkách sme spolu s kolegami doobeda vždy podnikli spoločnú aktivitu, či už to bola prechádzka po centre mesta a spoznávanie pamiatok, alebo sme využili hotelový wellness." Domáci Srbi si urobili turnajom previerku pred marcovou kvalifikáciou, ktorú bude hostiť rovnaké miesto.

Michal Botka vo finále turnaja Futsal Love Serbia 2021 v športovej hale Vlade Divača v srbskej Vrnjačka Banje Srbsko U-19 vs Francúzsko U-19 6. novembra 2021.

"Cez voľný deň som obdržal delegáciu na finále, z čoho som bol veľmi rád a bola to pre mňa samozrejme odmena, keď prišiel za mnou riaditeľ turnaja cez raňajky a oznámil mi, že si to za svoje výkony zaslúžim. Finále som viedol s Chorvátom a tretí rozhodca bol z Bosny a Hercegoviny."

"Samotné finále sa hralo pred zaplnenou halou vo výbornej atmosfére. Stretli sa v ňom dve kvalitné mužstvá, ktoré si nič nedarovali a hrali na hrane, ale vo veľkom rešpekte voči súperovi aj rozhodcom. Hoci výsledok bol na konci riadneho hracieho času 1:1, v stretnutí bolo veľa pekných akcii a väčšinu zápasu sa hralo hore dole, čo preverilo aj našu fyzickú prípravu na turnaj, lebo sme sa museli sústrediť na každé jedno rozhodnutie. Finále nakoniec vyhralo na pokutové kopy domáce Srbsko 5:3 a tak vyhrali celý turnaj," opísal spomienky na samotné finále Michal Botka.

Záverečné slová hovoria asi za všetko. "Domov som odchádzal s dobrým pocitom, že som odviedol dobrú prácu, za ktorú nám poďakovali oba trénerské štáby, aj domáci organizátor." Presne takto sa robí reklama slovenskému futsalu!

Mohlo by vás zaujímať

SF zastavuje futsalovú extraligu, vláda SR vyhlásila lockdown a núdzový stav

24.11.2021

Lučenec sa rozlúčil z tohtoročnou edíciou Ligy majstrov prehrou proti Benfice Lisabon

31.10.2021

MIMEL Lučenec po prehre s Halle-Gooik stratil šancu zabojovať o postup do Elite round

28.10.2021

MIMEL Lučenec na úvod potrápil ruský Jekaterinburg, o postup sa pobije s Belgičanmi

28.10.2021

LIGA MAJSTROV: V Lučenci futsalový sviatok za účasti Benficy, Jekaterinburgu a Halle-Gooik

24.10.2021

Finále univerzít SR vo futsale: Dominancia vysokoškolákov Mateja Bela z Banskej Bystrice

15.10.2021

VIDEODOKUMENT TOTÁLNÍ DERBY: Netradičný pohľad do zákulisia futsalovej bitky odvekých rivalov

14.10.2021

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

8.10.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

8.9.2021

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021