PLAY-OFF 1/4-finále: Favoriti nezaváhali ani v druhých zápasoch, bratislavská dráma v predĺžení

streda, 04.05.2022|Posledná aktualizácia 4.5.2022 20:30

Už po dvoch zápasoch štvrťfinále sme spoznali všetkých semifinalistov. Košičania zvládli zápas na Pinerole, keď všetky gól padli už v prvom polčase, Lučenec sa v Nových Zámkoch pomalšie rozbiehal. Vyrovnané boli aj zápasy v Leviciach, kde nastúpila Prievidza a B.Bystrice na palubovke 4FSC FTVŠ, ten sa rozhodol až v predĺžení.

Radosť v Prievidzi: Futsalisti CopyLeaders vyzvú v bitke o finále šampióna z Lučenca

Futsalisti CopyLeaders Prievidza po dvoch výborných výkonoch postúpili do semifinále play-off, keď dokázali dvakrát zdolať FutsalTeam Levice. Na ceste do finále sa im postaví šampión z posledných rokov Lučenec.

Prievidžania svoj postupový mečbal premenili na palubovke Levíc. Jednogólový náskok si vytvorili už v prvom polčase. Vedenie zvýšili v druhom dejstve Petrušičom, čo prinútilo Levice k hre bez brankára. Hostí držal nad vodou skvelý brankár Hodžič, a Hornonitrania dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve 5:1 a postupe do semifinále play-off. „Bol to ťažký zápas, psychicky aj fyzicky, vedeli sme čo nám výhra prinesie. Dali sme góly v správny čas a tým sme odolali tlaku domácich, ktorým sa nás podarilo trocha zavrieť. Tešíme sa z výhry, ale teraz nie je čas na oslavy. Už v piatok nás čaká prvý semifinálový zápas v Lučenci, na ktorý sa chceme zodpovedne pripraviť,“ uviedol tréner CopyLeaders Prievidza Marin Jukič. „Postup do semifinále je odmenou našej práce, ktorú sme tento rok v klube odviedli. Je to krásny pocit, máme radosť, ale nie je veľa času. Musíme sa kvalitne pripraviť na zápasy s Lučencom, majstrom Slovenska a víťazom základnej časti. Veríme si, zabojujeme o finále,“ doplnil manažér klubu Tomáš Nagy. Semifinálová séria štartuje v piatok 6. mája 2022 o 19.00 hod. v športovej hale v Lučenci. Odveta je na programe 10. mája o 18.00 hod. v športovej hale v Prievidzi.

Futsalisti tímu Podpor Pohyb Košice potvrdili vo štvrťfinálovej sérii pozíciu mierneho favorita a bratislavskú Pinerolu vyradili 2:0 na zápasy. Tretí tím základnej časti vyhral v úvodnom domácom súboji 5:0 a v odvete na palubovke šiestej Pineroly triumfoval 4:2.

Zápas proti futsalovému suverénovi na Slovensku začal MAYERSON bez rešpektu a súpera aktivitou aj zaskočil, až dvakrát sa počas prvého dejstva dostali do vedenia, keď sa po pekných góloch presadili M. Marík a Homola. Vždy sa však MIMELu podarilo vyrovnať a tak sa po vyrovnanom prvom polčase išlo do kabín za stavu 2:2.

Na začiatku druhého polčasu sa očakávala útočná smršť skúseného súpera, ale tak ako Lučenec šance na vedenie v zápase mal aj MAYERSON. V 22.minúte prišiel nešťastný teč a vlastným gólom domáci pustili súpera po prvýkrát do vedenia. S blížiacim sa koncom zápasu Nové Zámky začínali viac otvárať hru so snahou vyrovnať stav zápasu, avšak tu sa naplno prejavila kvalita a skúsenosť súpera z Lučenca. Pri snahe o vabank v závere inkasovali 4 góly.

2. štvrťfinále play-off (na 2 víťazné stretnutia):

MŠK MYERSON Nové Zámky - MIMEL Lučenec 2:7 (2:2)
Góly: 7. Marík M., 10. Homola - 37., 39. Hugo Ramada, 9. Ostrák, 12. Marcilio, 22. Homola vlastný, 34. Greško, 38. Brunovský
/stav série: 0:2 - do semifinále postúpil MIMEL/

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava - MIBA Banská Bystrica 4:5 pp (0:1, 3:2 - 0:1, 1:1)
Góly: 22. Kuma, 23. Matyi, 38. Janoško, 46. Švolík - 4., 31. Kyjovský, 27., 42. Hudek, 47. Rafanides
/stav série: 0:2 - do semifinále postúpila B.Bystrica/

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - Podpor Pohyb Košice 2:4 (2:4)
Góly: 15. Nestorik, 19. Buzek - 9. Gluchman, 12. Horník, 17. Bačo, 20. Trojan
/stav série: 0:2 - do semifinále postúpil Podpor Pohyb/

Futsal Team Levice - CopyLeaders Prievidza  1:5 (1:2)
Góly: 5. Fraňo vlastný - 19., 28. Petrušić, 6. Delunas, 40. Horvat, 40. Rakica vlastný
/stav série: 0:2 - do semifinále postúpila CopyLeaders Prievidza/

1.zápasy 1/2-SEMIFINÁLE play-off:

Piatok 6.mája 19:00 hod v ŠH ARENA:
MIMEL Lučenec - CopyLeaders Prievidza

Piatok 6.mája 20:00 hod v ŠH Dukla na Štiavničkách: (LIVE TV ESO)
MIBA Banská Bystrica - Podpor Pohyb Košice

2.zápasy 1/2-SEMIFINÁLE play-off:

Utorok 10.mája 18:00 hod v CITY aréne: (LIVE TV ESO)

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach